Jak zkontrolovat čerstvost vajec bez porušení skořápky?

Jak zkontrolovat čerstvost vajec bez porušení skořápky?

Před konzumací vajíčka se vždy ptáme, zda je výrobek ještě čerstvý. Často je prvním reflexem při vaření kontrola stavu vaječného bílku. Když je zbarvená, je to známka hniloby, která by neměla být ignorována. Existují však i další jednoduché tipy, jak si vejce zkontrolovat, aniž byste museli rozbít skořápku. Vysvětlíme si, jak postupovat.

Je pravda, že čerstvé vejce se snadno pozná podle pouhého prasknutí skořápky. Tato technika, která je nejpoužívanější, zůstává nejlepším indikátorem čerstvosti, neomylným znakem je změna barvy bílku. Ne vždy se však podaří rozbít skořápku, zvláště pokud jde o vaření vajec natvrdo.

Vejce

Jak zkontrolovat, zda je vaše vejce stále čerstvé a poživatelné?

Není vždy snadné zjistit, zda jsou vejce v lednici ještě dobrá. Než vejce vyhodíte do koše, měli byste si udělat čas a vyzkoušet některý z následujících tipů. Za chvíli vám dají vodítko o jeho čerstvosti.

– Před konzumací vejce zkontrolujte obal

Balení vajec

Pokud máte pochybnosti o čerstvosti vejce, které se chystáte zkonzumovat, je vhodné nejprve zkontrolovat doporučené datum spotřeby (DCR), které je uvedeno na obalu vejce nebo na skořápce vejce. Obecně platí, že datum spotřeby nepřesáhne 28 dní po dni snášky. Po tomto datu, pokud je skořápka vašeho vejce v bezvadném stavu, je možné jej uložit do lednice ke spotřebě maximálně do jednoho měsíce.

– Ponořte vejce do vody

Vejce ve vodě

To je asi nejčastější babský tip na kontrolu čerstvosti vajíčka. Jednoduše použijte průhlednou nádobu nebo salátovou mísu, do které nalijete vodu. Pokud vejce zůstane na dně nádoby, je bezpečné jej konzumovat, například uvařené naměkko. Pokud vejce naopak plave uprostřed nádoby a svisle, znamená to, že je nutné ho přednostně zkonzumovat. Vybírejte recepty založené na vejcích natvrdo nebo omeletách, které jsou dobře uvařené. Pokud vejce vyplave na povrch, je to znamení, že ho nesmíte jíst. Výrobek okamžitě zlikvidujte!

– Pozorně si vejce prohlížejte

Shnilá vejce

Ačkoli je trik s čicháním účinný pro detekci prošlého vejce, vaše oči mohou také odhalit zřejmé stopy. Vaše malá vizuální kontrola vám skutečně umožní všimnout si prasklin na skořápce vašeho vejce. Když vejce vyprší, mohou se objevit praskliny nebo dokonce prášek. Přítomnost bakterií může být viditelná pouhým okem a dokonce i na dotek, pokud existuje viskozita.

Aby bylo jasno, rozbití vajíčka může být až poslední možností. Když to uděláte, můžete si všimnout změny barvy na modrou, růžovou, zelenou nebo černou.

– Poslouchej své vejce

Poslechněte si vajíčko

Toto je pravděpodobně nejpřekvapivější tip. Málo známá tato technika umožňuje identifikovat prošlé vajíčko jediným pohybem. Postup je jednoduchý. Jednoduše zatřeste vejcem blízko ucha. Pokud přísada vydává vnitřní hluk, praskání nebo zvuk, který zní, jako by se vejce pohybovalo ve skořápce, vaše vejce by se nemělo sníst. Pokud naopak nezaznamenáte žádný podezřelý zvuk, můžete se   s naprostým klidem pustit do receptu na vejce .

Některé z těchto tipů jsou známé, jiné neobvyklé. Ale samozřejmě vám umožňují zkontrolovat čerstvost vašich vajec, abyste je mohli bezpečně konzumovat.

Hit enter to search or ESC to close.