Jaké jsou výhody kefíru?

Jaké jsou výhody kefíru?

Tento tradiční nápoj pochází z laktofermentace obklopené záhadami. Bohatý na probiotika a dobrý pro imunitu a střevní mikroflóru, je nyní předmětem zájmu výzkumníků a odborníků na výživu.

Kefírový nápoj – zdroj: spm

Kefír je vtipný nápoj vyrobený z mléka nebo ovocných kefírových zrn. Vzbudilo to zvědavost jednotky vědců z CNRS a Inserm připojené k Národnímu přírodovědnému muzeu, to řekl Benjamin Abrat, spoluzakladatel Symbiose Kéfir, malé prosperující společnosti specializující se na ovocné kefíry: „Spolupracujeme s tito vědci, aby zjistili různé výhody kefíru, zejména na střevní mikroflóru při řešení zdravotních problémů.

Dnes je kefír po celém světě studován pro své příznivé účinky na hlavní patologické stavy, jako je obezita a cukrovka. »

Konsorcium mikroorganismů

Kefír je živé zrno, které vzniká z bakterií mléčného kvašení a kvasinek. Podobně jako houby, které rostou na stromech, roste kefír z živočišných mlék, ovoce a rostlin. Tato biologická formace je symbiózou. Tato koagulace založená na živočišných mlékách připomíná malé květáky, což má za následek mléčný produkt jako neprůhledné mléko. Pro rostliny se symbióza tvoří jako malé průsvitné diamanty, které se stávají lehce perlivým nápojem na vodní bázi.

Tajemný původ

Mléčný kefír se zdá být původním nápojem, který se objevil v oblasti Kavkazu v době starověkého Ruska. Existují také stopy jeho přítomnosti ve staré Číně. V současné době neexistuje jednotný názor na původ jeho vzniku.

Ale sémantický původ kefíru je turecko-arabský. Pokud jde o ovocný kefír, Benjamin Abrat nám říká, že první datovaná publikace pochází z Mexika na konci 19. století díky botanikovi, který studoval proces této symbiózy na kaktusu.

Kefírová zrna – zdroj: spm

Volný oběh kefíru

Z pár zrnek kefíru uvaříte více než deset litrů. To je jedno z tajemství kefíru: s každým procesem fermentace se zrno množí…

Značky jako Symbiose Kéfir tedy dávají zdarma zrna, aby pokračovali v tomto ctnostném řetězci. Výroba vlastních nápojů z vás dělá odkaz v tomto skvělém kole sdílení. Jednoduše uchovávejte nová zrna v lednici v cukrové vodě a poté je rozmístěte kolem sebe.

Léčebné benefity

Tento ovocný nebo kořeněný nápoj má všechny výhody, které nahrazují limonády. Šumivé a podávané vychlazené, je lahodné a osvěžující. Jeho laktofermentace mu vynesla terapeutické proužky mezi odborníky na výživu pro jeho bohatství probiotik. Kefír bohatý na bakterie mléčného kvašení přispívá k rovnováze střevní flóry, což napomáhá trávicí sféře, tranzitu a imunitě. Studie navíc prokázaly jeho příznivý účinek na zlepšení syndromu dráždivého tračníku.

Tmavé kruhy pod očima – zdroj: spm

Lépe asimilované vitamíny

Někteří lidé jsou náchylní ke špatnému vstřebávání živin, což může vést k nedostatkům, nerovnováze nebo dokonce únavě. Podle studií však kefír pomáhá optimalizovat syntézu vitamínů skupiny B.

B1 je skvělý antistres, který působí i proti bolesti svalů a únavě. B2 produkuje energii, bojuje proti bolestem hlavy a migrénám a zároveň hýčká vlasy. B3 pomáhá trávicímu, kardiovaskulárnímu a kožnímu systému a zároveň podporuje dobrý spánek a dobrou náladu. Podobně vitamíny skupiny K jsou syntetizovány hlavně bakteriemi ve střevě. A víme, že vitamín K1 se podílí na srážení krve a pomáhá předcházet krvácení.

Což také podporuje zdraví pokožky a zmírňuje zarudnutí a zároveň redukuje tmavé kruhy. K2 se podílí na regulaci vápníku, čímž zlepšuje zdraví kostí, kloubů, zubní skloviny, ale také kardiovaskulárního zdraví a nervového systému.

Hit enter to search or ESC to close.