Jaké jsou výhody organické ashwagandhy?

Jaké jsou výhody organické ashwagandhy?

Ashwagandha, původem z Indie, je rostlina z čeledi hluchavkovitých. Je jednou z hlavních složek ajurvédské medicíny. Jako takový je dobře známý v Evropě a po celém světě pro své léčivé účinky. Objevte výhody organické ashwagandhy zde!

Bojujte proti stresu a úzkosti

Ashwagandha je rostlina s různými přednostmi. Ve skutečnosti je známá především jako adaptogenní rostlina s přirozenými anxiolytickými vlastnostmi. Pomáhá tedy bojovat proti stresu a úzkosti.

Ashwagandha

Podle studie z roku 2012  „vysokokoncentrovaný, plnospektrální extrakt z kořene ashwagandhy bezpečně a účinně zlepšuje odolnost jedince vůči stresu, a tím zlepšuje sebehodnocenou kvalitu života “ .

Kromě toho  vám organická ashwagandha z amoseeds.com  pomáhá lépe spát. Ve skutečnosti vám s obsahem L-tryptofanu pomáhá usnout a zabraňuje nečekanému probuzení uprostřed noci. Na rozdíl od sedativ působí ashwagandha na fyziologické funkce těla a pomáhá znovu získat přirozený a posilující spánek.

Neuroprotektivní

V rostlině ashwagandha je uloženo mnoho živin a účinných látek. Mezi ně patří withanolidy a sitoindosidy, které jsou základem pro tvorbu antioxidačních enzymů v mozkové kůře.

Různé studie totiž dokazují, že enzymy obsažené v rostlině jsou pro mozek prospěšné. Zachovávají neurony a hrají preventivní roli při výskytu lézí, které mohou postihnout mozkový systém. Ashwagandha je tedy protirakovinná a podílí se na léčbě neurodegenerativních onemocnění.

Stejně tak tato rostlina v tradiční indické medicíně pomáhá bojovat proti degeneraci buněk v těle a také proti úbytku svalů a kostí. Dále tato rostlina zlepšuje kognitivní schopnosti svých pravidelných konzumentů.

Zvyšuje libido a plodnost

Ashwagandha

Ashwagandha je přírodní a velmi silné afrodiziakum. Jak bylo uvedeno výše, rostlina účinně bojuje proti stresu a úzkosti, které jsou často základem sexuálních dysfunkcí. Navíc je prokázáno, že jeho konzumace zlepšuje kvalitu spermií u mužů.

To zase zvyšuje jejich šance mít děti. Je však nezbytné rostlinu konzumovat s mírou nebo na lékařský předpis. Nadměrná konzumace může mít opačný účinek a ovlivnit libido.

Zlepšit fyzickou kondici sportovců

Ashwagandha není dopingová látka. Je tedy autorizován pro sportovní soutěže. Aktivní složky rostliny totiž zlepšují fyzickou kondici sportovců a umožňují jim zlepšit jejich výkon. Rostlina je stejně účinná pro vytrvalost jako pro intenzivní, krátkodobou fyzickou námahu.

Nejčastější dotazy

V jaké formě byste měli konzumovat ashwagandhu?

Ashwagandha se obecně prodává ve formě prášku, kapslí nebo sušeného kořene. Kromě konkrétního receptu je možné se řídit vašimi preferencemi.

Jak skladovat ashwagandhu?

Aby ashwagandha zůstala déle, je vhodné ji uchovávat mimo vlhkost, světlo a vzduch. Ve formě tablet nebo kapslí uchovávejte mimo dosah dětí.

Jaké jsou kontraindikace a vedlejší účinky ashwagandhy?

Ashwagandha se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám. Navíc jeho nadměrná konzumace může mít opačné účinky (pokles motorických a intelektuálních schopností, sexuální poruchy atd.).

Hit enter to search or ESC to close.