Jaké jsou výhody včelích produktů?

Jaké jsou výhody včelích produktů?

Tradiční domov včelstev, úl je nejen úkryt, ale také skutečná výrobní továrna. Několik unikátních produktů s netušeným složením skutečně pochází ze strašidla včel. Zaměřte se na hlavní produkty úlu a jejich výhody.

Co jsou produkty z úlu a jaké výhody nabízejí?

Produkty včelích úlů jsou četné a zaujmou svými výhodami.

mateří kašička

mateří kašička

Mateří kašička je  nejvzácnějším produktem  úlu. Jde o látku produkovanou včelami dělnicemi (ošetřujícími) díky jejich žlázovému systému. Je to exkluzivní potrava včelí královny. Mateří kašička je zdrojem:

  • vitamín B11, který usnadňuje správnou činnost srdce,
  • vitamín B5, který podporuje výkon mozku,
  • vitamín B3, který přispívá ke správné činnosti nervové soustavy,
  • vitamín B2, který přispívá k dobrému energetickému metabolismu a normálnímu vidění.

Tyto složky  organické mateří kašičky  jí také umožňují udržovat hladinu červených krvinek v těle,  chránit DNA, omezovat oxidační stres , snižovat únavu atd.

Propolis

Propolis se vyrábí z rostlinné pryskyřice určitých rostlin a je také produktem úlu. V podstatě slouží k ochraně úlu před mikroorganismy přicházejícími zvenčí a zabraňuje jejich pronikání. V lidském těle propolis  stimuluje imunitní systém  a chrání tělo před všemi druhy bakteriálních a virových infekcí. Propolis má také antibiotické vlastnosti, které mu umožňují zmírnit příznaky některých onemocnění. Tento produkt se používá ke stimulaci regenerace pokožky v procesu hojení.

Pyl

Včelí pyl, který je nezbytný pro výživu larev, je nutričně hustý. Díky svému složení je oblíbený v bylinné medicíně, pomáhá předcházet a léčit různé stavy. Pyl posiluje vitalitu a imunitní systém

Miláček

Med je nejznámějším úlovým produktem. Vyrábějí ho včely a v zimním období jim slouží jako potrava. Med je velmi kompletní potravina pro lidské tělo , protože nabízí mnoho výhod. Skládá se například z fytonutrientů, které slouží k omezení buněčné oxidace. Med má také antibakteriální, protiplísňové atd. vlastnosti.

Miláček

Používání úlových produktů doma ke zlepšení zdraví a pohody

Včelí produkty, jak je uvedeno výše, mají pro tělo řadu výhod. Jejich používání vám umožňuje  předcházet nebo léčit několik onemocnění  spojených s trávicím systémem, nervovým systémem, dýchacím systémem a močovým vylučovacím systémem. Působí také na oběhový systém, hormonální systém, imunitní systém a také na pokožku.

Například včelí produkty pomáhají snižovat chronický stres, poskytují klidný spánek a poskytují lepší obranu proti cizím organismům.

Proč jsou produkty z úlů u Francouzů stále oblíbenější?

Francie je uznávána jako jedna z největších včelařských zemí v Evropě. Země je skutečně plná četných oblastí včelařské činnosti. Tento velkochov podporuje výrobu velkého množství úlových produktů, které jsou pak uváděny na místní trh.

Vzhledem k jejich výrobě ve Francii se tyto výrobky z větší části prodávají za konkurenceschopné ceny ve srovnání s výrobky dováženými odjinud. To je hlavní důvod, který tlačí  Francouze ke konzumaci produktů  z úlů .

Včelí produkty produkované ve Francii se také vyznačují tím, že jsou ekologické. Jsou tedy bez přísad, zdravější a oblíbenější u Francouzů.

Hit enter to search or ESC to close.