Jaký je nejlepší tip na uchování banánů déle?

Jaký je nejlepší tip na uchování banánů déle?

Banán je zvláštní ovoce, pokud jde o nutriční složení, ale velmi bohaté na zdraví prospěšné látky. Když je ještě lehce do zelena, hodí se dokonce i do některých hubnoucích diet. Přiznejme si, že je mnohem příjemnější ho ochutnat, když je v ústech velmi jemný a jemný. Až na to, že je někdy frustrující čekat, až jeho textura bude opravdu jemná. Nicméně, a v závislosti na tom, co chcete, existuje několik účinných tipů, jak zpomalit nebo urychlit proces zrání. Zjistit jak!

Jako většina ovoce, čím je banán zralejší, tím je jeho chuť sladší, jeho jemná struktura a jeho intenzivní chuť. Ve skutečnosti, když zraje, koncentruje více přírodních cukrů. Má také vyšší obsah kalorií a okamžitý zdroj energie, zatímco ještě nezralé banány nabízejí více škrobu a vlákniny a také větší dlouhodobou sytost.

Ale na rozdíl od jiných druhů ovoce, které se již nekonzumují, když hnijí, nejčernější a nejměkčí banán stále zůstává užitečný, alespoň z kulinářského hlediska. Mnoho lidí si ho však raději dobře vychutná, než dosáhne tohoto bodu maximálního zrání. Ale také se raději vyhýbají tomu, aby byl příliš zelený, drsný a poněkud bez chuti. Jak se tedy dostat k šťastnému médiu? Je těžké najít ideální banán podle vaší chuti? Úkol to není jednoduchý, ale ani nemožný. Je to jen otázka organizace a dobrých reflexů.

Zelené a žluté banány – zdroj: spm

Jak urychlit zrání banánů?

Chtěli byste se v tomto horkém období častěji zchladit ledově vychlazeným banánovým smoothie? Ale aby to bylo lahodné a sladké, nepřipadá v úvahu používat toto ovoce, dokud není dostatečně zralé, protože chuť v ústech nebude vůbec stejná. To je dobře, prozradíme vám několik rychlých a jednoduchých tipů, jak toto zrání urychlit.

  • Neuchovávejte své banány v lednici: to je již známé pravidlo, toto ovoce neuchovávejte v lednici, zvláště pokud chcete, aby dozrálo poměrně rychle. Obecně platí, že odborníci skladují banány v místnostech s řízenou teplotou mezi 10 a 20 °C.
  • Využijte pokojovou teplotu: v horkém počasí banány samy dozrávají, a to i přes noc. Umístěte toto ovoce na teplé místo, které dostává dostatek slunečního světla. Ještě lepší je, když je přírodní prostředí vlhké s dobrým větráním
  • Banány skladujte v papírovém sáčku (nebo dokonce novinách): etylen vypouštěný banánem urychlí jeho zrání. Uvnitř sáčku nebo zabalené v novinách tento plyn soustředí a vytvoří teplejší prostředí, které způsobí jeho rychlejší hnědnutí. Banány skladujte v blízkosti jiného ovoce : zvláště jablka nebo dokonce hrušky jim mohou pomoci rychleji dozrát. Udržujte je pohromadě, nejlépe pokud jsou jablka již trochu zralá, protože budou vypouštět více ethylenu.
  • Použijte troubu: tato metoda je méně známá, ale zůstává velmi chytrá. Pokud plánujete upéct koláč nebo speciální dezert a potřebujete, aby vám banány dozrály za pár minut, trouba je váš nejlepší přítel! Stačí je opéct (bez loupání) v troubě na 160 °C 20 až 30 minut, minimálně do velmi tmavého ztmavnutí. Samozřejmě, pokud nechcete, aby tolik zhnědly, stačí trochu snížit teplotu a čas vaření. Pravidelně si troubu prohlížejte a hmatem pocítíte, zda jsou pro vás vhodné nebo ještě ne.
Zralé banány – zdroj: spm

Jak banány lépe skladovat, aby nedozrály příliš rychle?

Nyní, když víte, jak urychlit zrání banánů, prozradíme vám pár optimálních metod pro opačný efekt. Jak již bylo zmíněno výše, teplo velmi napomáhá jejich rychlému zrání. Letní období je skutečně velmi příznivé. Což může naštvat každého, kdo chce své banány déle konzervovat. V horkých obdobích je skutečně obtížnější udržet toto ovoce doma několik dní. Jak zabránit tomu, aby se vám banány příliš brzy rozmočily? Za prvé, nejlogičtější je vyhnout se všemu výše uvedenému.

Kromě toho je třeba zvážit následující:

  • Vyhněte se vysokým teplotám: od okolní teploty 20°C banány velmi rychle dozrají a změknou. A pamatujte, že čím je prostředí teplejší, tím rychleji dozrává.
  • Neskladujte banány s jiným ovocem nebo zeleninou: je lepší je uchovávat na izolovaném místě, mimo jiné potraviny, které mohou poškodit jejich konzervaci, zejména klimakterické ovoce, jako jsou jablka nebo hrušky.
  • Banány vydrží déle na větraném místě, s nízkou okolní vlhkostí a ve tmě. Chraňte je před přímým slunečním zářením a elektrickými světly, které mohou poskytovat teplo.
  • Dejte je raději do plastové přilnavé fólie než do papírového sáčku: použijte tento trik tak, že zabalíte konec svazku do plastové fólie nebo páskou .
  • Nejlépe je skladujte v lednici: jakmile ucítíte, že vám banány začínají lehce hnědnout nebo postupně měknout, můžete je pak dát do lednice, aby vám déle vydržely.

Proč dávat hliník na banány?

Zabalit stonky banánů do fólie je také skvělý tip, jak je udržet déle a zabránit příliš rychlému zrání!

Hit enter to search or ESC to close.