Jaký je nejméně chutný kus hovězího masa?

Jaký je nejméně chutný kus hovězího masa?

Je to jedno z nejvíce konzumovaných mas na světě. Hovězí maso skutečně nenechává lhostejné milovníky červeného masa, zejména takzvaných „ušlechtilých“ kusů. Ten je považován za nejjemnější a nejchutnější. Stále potřebujete vědět, jak vybrat ten správný? Navzdory všemu se kousek snaží svést svou chutí. Který ? Odpověď v tomto článku.

Co může být chutnějšího než jemné, v ústech se rozplývající maso? Navzdory všemu vaše patro nemůže být v bezpečí před nepříjemným překvapením. Důkazem je tento kus masa, který jen s obtížemi přesvědčí i ty nejméně neústupné jazýčky, jak naznačil Armand Jubillar, řezník v Nantes.

Jaký je nejméně chutný kus hovězího masa?

Někdy úspěch pokrmu spočívá pouze na jedné složce. Přítomnost kvalitní ingredience skutečně stačí k tomu, aby se z obyčejného pokrmu stalo skutečné mistrovské dílo. A maso je toho dokonalým příkladem.  Proto je třeba věnovat  zvláštní pozornost kvalitě  tohoto jídla . V tomto případě vám může řezník velmi pomoci, zvláště pokud se cítíte ztraceni mezi velkým výběrem kusů masa. Nakonec, který z nich si vybrat, bude záviset na pokrmu, který plánujete udělat, a na typu vaření, které následuje. Kus nebo i část masa je však těžké přesvědčit, zejména z chuťového hlediska.

Kusy masa vystavené na prodej. zdroj: spm

Kulaté oko, středně ceněný kus masa

V okruží, části, která zahrnuje stehno a hýždě hovězího masa,  je očko kulatého masa takzvaným úsporným kusem masa  , které je známé především tím, že je obzvláště libové a středně jemné. Což de facto dělá tento kus masa méně chutným.

I když silně připomíná filet, kulaté oko je mnohem tvrdší a méně se rozpouští v ústech. Obvykle se nabízí  ve formě steaků nebo pečeně, ale lze jej použít i k přípravě různých dušených pokrmů. Dále někteří řezníci doporučují používat tento kus masa k výrobě tataráků.

Jak úspěšně vařit maso?

Pokud si chcete pochutnat na masitých pokrmech, je nutné, ba dokonce nezbytné, je úspěšně vařit. Abyste získali maso křehké a šťavnaté, zde jsou základní kroky, které je třeba dodržovat.

  • Výběr správného kusu masa

Respektování doby vaření nebude k ničemu, pokud si nevyberete správný kus masa. Takže to je první věc, kterou je třeba vzít v úvahu. Co by vás při výběru vašeho kousku masa mělo rozhodně upoutat, je jeho barva. Ten by měl mít světelný vzhled. Jinými slovy, měla by vypadat červená a lesklá. Mramorování masa je navíc  ukazatelem kvality . Při vaření se totiž tuk, který ho tvoří, rozpustí a maso bude křehčí, šťavnatější a především chutnější.

  • Před vařením maso připravte

Jakmile se rozhodnete pro svůj kus masa, budete muset zvážit jeho přípravu. Toto je poslední krok před vařením. Cílem je maso co nejvíce zkřehnout. K tomu se můžete rozhodnout pro mléčnou marinádu. Ve skutečnosti  díky kyselosti mléka je maso méně tuhé,  aniž by se změnila jeho chuť. V opačném případě můžete maso také vytáhnout z lednice, a to 30 minut před zahájením jeho přípravy. Před vařením si tak stihne odpočinout, což vám umožní získat výrazně měkčí maso.

  • Rozhodněte se pro správné vaření masa

Existuje několik způsobů, jak vařit kus masa, což znamená, že  způsob vaření by v žádném případě neměl být náhodný nebo náhodný . Pokud tedy plánujete smažit svůj kus masa, vaření by mělo být prováděno na vysoké teplotě a maso v tuku, aby si zachovalo veškerou svou chuť. Jinými slovy, chcete-li opékat maso, musíte to udělat v troubě a nezapomínejte ho pravidelně polévat šťávou z vaření. A konečně, pokud dáváte přednost zdravému způsobu vaření, můžete zvážit vaření masa v páře. Zachováte tak aroma a také nutriční výhody masa.

Přestože je maso nutričně zajímavé, měli byste se vyhnout jeho konzumaci ve velmi velkém množství, abyste si nezpůsobili zdravotní rizika. Pro vyváženou stravu střídejte červené maso s drůbeží nebo rybami.

Jak jste pochopili, výběr a dokonalé propečení kusu masa jsou zásadní pro zaručení úspěchu pokrmu. Máte-li však pochybnosti, neváhejte požádat o radu svého řezníka.

Hit enter to search or ESC to close.