Jaký je nejšpinavější spotřebič v kuchyni?

Jaký je nejšpinavější spotřebič v kuchyni?

Kuchyně je pravděpodobně nejvytíženějším místem v domě. Každý den tam trávíme spoustu času: ať už jde o přípravu chutných jídel, rodinná jídla nebo zásobování zásob v lednici. Není divu, že se tato místnost velmi rychle zašpiní a vyžaduje neustálé a pečlivé čištění. Pokud však máme ve zvyku mýt podlahu, dezinfikovat sporák, čistit troubu nebo vysypávat odpadky, máme tendenci zanedbávat údržbu velmi konkrétního spotřebiče. A při pomyšlení, že ho používáme téměř každý den a že je to pravděpodobně jeden z nejšpinavějších předmětů v kuchyni! Uhodli jste, co to je?

Na konci dne, když je čas na úklid kuchyně, přemýšlíte o všem…nebo skoro. Valčík houbiček a hadrů je krásně vidět: nádobí se třpytí, sporák je vydezinfikovaný, z pultu dýchá čistota, podlaha se leskne a místnost dokonce vydává jemnou vůni svěžesti. Ale jste si jisti, že jste na nic nezapomněli? Toto zařízení v rohu byste skoro věřili, že je už týdny ponecháno svému osudu. Ano, je to skutečně mikrovlnná trouba , na kterou příliš často zapomínáme, i když ji používáme téměř denně. Určitě by se nám líbilo, kdyby byl samočistící, ale bohužel tomu tak není. Ironií je, že tím, že si v ní každý den ohříváte nádobí, po otevření si všimnete, že to moc nevoní a že je zanesené zbytky jídla. Ale na co čekáte, abyste to vyčistili? To je častá chyba, kterou dělá mnoho lidí. A proto má pověst nejnehygieničtějšího spotřebiče v kuchyni. S vědomím, že jde o hnízdo zárodků a bakterií, je možná nejvyšší čas zvyknout si jej pravidelně dezinfikovat. Zde je několik tipů pro správnou údržbu vaší mikrovlnné trouby.

Nejšpinavějším spotřebičem v kuchyni není nikdo jiný než mikrovlnná trouba

Úklid kuchyně

Je nutností ve všech kuchyních a dokonce velmi často v kancelářích. Mikrovlnná trouba je mimořádně praktické a všestranné zařízení, které nám umožňuje ohřívat pokrmy, rozmrazovat jídlo a dokonce vařit určité recepty. Používáme ho téměř každý den: časovač zapnutý, stačí na něj položit talíř a počkat, až zvoneček rychle půjde ke stolu. Jeho praktičnost se stala tak běžnou, že téměř zapomínáme, že vyžaduje také častou a pečlivou údržbu. Už jen proto, aby byl hygienický, bez nečistot a choroboplodných zárodků.

Je však třeba přiznat, že většina lidí nemá reflex na systematické čištění po každém použití. Jistě, může se vám zdát zdlouhavé muset jej dezinfikovat každý den, ale pro vaši bezpečnost byste si na to měli začít zvykat.

Ve skutečnosti studie Kimberly-Clark zjistila, že 48 % klik mikrovlnných dveří má hladinu adenosintrifosfátu (ATP) 300 nebo vyšší. ATP metr je nástroj používaný k měření znečištění povrchu: hodnota nad 300 znamená, že existuje vysoká úroveň patogenů, které by mohly představovat riziko přenosu vážných onemocnění. Obecně platí, že jakékoli čtení nad 100 je již považováno za zdraví škodlivé. Pak se důrazně doporučuje dobré čištění .

Předchozí výzkum také zjistil, že vnitřek mikrovlnek je ještě špinavější. Testy tak odhalily přítomnost nebezpečných bakterií, jako je E. coli. ”  Používáme ho k vaření jídla, ale také ho používáme k rozmrazování masa ,” řekl Dr. Torruellas-Garcia, který provedl testy v mikrobiologické laboratoři Nova Southeastern University. „  Syrové maso obsahuje bakterie jako e-coli a salmonela. Někdy se jídlo rozstříkne kolem mikrovlnné trouby a ne vždy ji uklidíme.  »

Jak čistit mikrovlnnou troubu pomocí přírodních tipů?

Čištění mikrovlnné trouby
  • S vodou a citronem

Ideálním prostředkem pro čištění vnitřku mikrovlnné trouby je roztok vody s citronovou šťávou. Ten je velmi užitečný pro dokonalé odstranění nečistot, dezinfekci celého prostoru, ale také pro neutralizaci nepříjemných pachů.

Než začnete ručně umývat vnitřek mikrovlnné trouby, připravte si do misky roztok vody s citronovou šťávou (můžete přidat i plátky citrusových plodů). Umístěte nádobu do mikrovlnné trouby. Zavřete dvířka a nastavte spotřebič na maximální výkon po dobu přibližně 5 minut.

Voda v misce se začne vařit, přičemž se uvolní velké množství vodní páry. Nechte misku uvnitř ještě několik minut, dokud je spotřebič vypnutý. Pára změkčí nečistoty a zaschlé zbytky jídla a naplní prostor příjemnou citrónovou vůní.

  • S jedlou sodou

 

Prášek do pečiva

Po vyjmutí misky s vodou a citronem z mikrovlnné trouby ponořte do roztoku čistý hadřík a pečlivě vyčistěte vnitřek spotřebiče. 

Pokud jsou některé skvrny opravdu odolné, vydrhněte je houbičkou na nádobí posypanou jedlou sodou , silným bílým práškem, který také pomůže dezinfikovat spotřebič a provonět vnitřek. Poté znovu opakujte předchozí krok a pečlivě otřete.

A tady to máte, nebylo to tak složité: vaše mikrovlnná trouba vyzařuje čistotu. Je funkční a připraven k opětovnému použití. Nezapomeňte tuto metodu používat pravidelně, aby bylo vaše zařízení vždy zdravé a hygienické.

Hit enter to search or ESC to close.