Jaký je rozdíl mezi bílým a hnědým vejcem?

Jaký je rozdíl mezi bílým a hnědým vejcem?

Vejce, která jsou považována za „super potraviny“, jsou plná výhod pro naše zdraví. Ne nadarmo je toto jídlo vyhlášené pro svou vynikající nutriční hodnotu. Není však neobvyklé zaznamenat rozdíl v barvě ve skořápce: na jedné straně bílá vejce a na druhé hnědá vejce. Jaký je tedy rozdíl mezi těmito dvěma vejci? Vysvětlení.

Jaký je rozdíl mezi bílým a hnědým vejcem?

Jak vysvětlit takový rozdíl v barvách? Na to se pokusíme odpovědět v následujících řádcích.

Jaký je rozdíl mezi bílými vejci a hnědými vejci?

Hnědá vejce a bílá vejce

Mnoho lidí preferuje buď bílá nebo hnědá vejce. Na druhou stranu málokdo z nich zná důvod takové odlišnosti barev. Ve skutečnosti  je odpověď docela jednoduchá:  záleží na  plemeni  kuřete  .  Někteří snášejí hnědá vejce, zatímco jiní snášejí vejce béžová, někdy dokonce modrá nebo růžová. Na rozdíl od toho, co by si někdo mohl myslet, strava nebo prostředí, kterému jsou kuřata vystavena, neovlivňují barvu jejich vajec. Ve skutečnosti  spíše záleží  na barvě peří a uší slepice . Vysvětlení je ještě jednodušší: kuřata s hnědým peřím a ušima snášejí hnědá vejce.

To znamená, že existují také hnědá kuřata, jejichž laloky jsou červené a která mohou snášet mírně nažloutlá vejce. Takže jako chovatel se nebojte, pokud vaše kuřata snesou různě zbarvená vejce.

Jsou mezi vejci chuťové rozdíly?

Různé barevné vejce

Spíš ne !  Dodnes mezi těmito vejci není žádný rozdíl, kromě barvy skořápky. Z hlediska nutriční hodnoty se tato vejce od sebe prakticky neliší.  Pokud krmivo pro kuřata nebylo předem obohaceno o jiné materiály , všechny obsahují stejné množství omega-3.

Proč jsou hnědá vejce o něco dražší než bílá vejce?

Malý cenový rozdíl mezi těmito dvěma vejci je skutečně matoucí. Hnědé slepice jsou skutečně  o něco „větší“ než bílé slepice a jednoznačně potřebují více živin . Dodatečné náklady na chov kuřat tedy vysvětlují cenový rozdíl mezi vejci.

Na jakých dalších vejcích si můžete pochutnat?

Slepičí vejce nejsou jediná, která nám mohou poskytnout výhody.  Bez rizika totiž  můžete konzumovat  i jiné druhy vajec , a to: kachní, křepelčí, husí, krůtí, pštrosí a bažantí vejce. Tato vejce lze smažit, míchat nebo uvařit natvrdo. Proto je nutný přehled nutričních hodnot těchto vajec.

  • Kachní vejce: známá tím, že jsou bohatá na tuk a vitamín D, mají také mnoho prospěšných minerálů pro každého konzumenta.
  • Křepelčí vejce:  bohatá na bílkoviny a vitamíny, pomáhají předcházet změnám svalové hmoty.
  • Krůtí vejce: zdroje vitamínů B12 a B9. Tato vejce jsou mimo jiné také bohatá na železo, měď a vápník.
  • Husí vejce: O těchto vejcích je známo, že mají vysoký obsah bílkovin. Husí vejce obsahuje asi 20 gramů bílkovin.
  • Bažantí vejce:  tato vejce mají vysoký obsah kalorií a tuku, obsahují také vitamíny A a D a také mnoho stopových prvků, jako je fluor, železo a zinek.
  • Pštrosí vejce:  Pštrosí vejce, která jsou považována za největší jedlá vejce, jsou bohatá na bílkoviny, železo, draslík a fosfor. Přitom je dobrým zdrojem hořčíku.

Bez ohledu na svou barvu zůstává vejce vynikajícím zdrojem bílkovin, které můžete konzumovat různými způsoby, ať už k snídani, obědu nebo večeři.

Hit enter to search or ESC to close.