K čemu slouží 4. strana struhadla?

K čemu slouží 4. strana struhadla?

Struhadlo je jedním z nejužitečnějších náčiní v kuchyni. Používá se k mletí sýra, česneku, zeleniny atd. obvykle pomocí strany se silnou síťovinou. Druhá strana s drobnými hrubými dírkami se méně používá kromě přípravy strouhaných brambor na kaši. Ukazuje se však, že tato strana skrývá velmi specifickou funkci.

Zjistěte, jaká je zřídka používaná čtvrtá strana ve struhadle a jak ji používat.

K čemu slouží 4. strana struhadla?

Nastrouhejte sýr

Struhadlo je kuchyňské náčiní, které obsahuje čtyři strany, z nichž každá má svou specifickou funkci.

Uživatel portálu Reddit (americký komunitní diskusní web) se rozhodl vysvětlit funkci jedné strany struhadla. Zeptal se, k čemu je ta část struhadla s menšími otvory. Několik uživatelů uvedlo, že jej používají k jemnému strouhání sýra, zejména tvrdého sýra  , jako je parmezán. „Trvalo mi roky, než jsem zjistil, že parmazán, citronová, pomerančová nebo limetková kůra se nejlépe strouhá na této straně ,“ napsal další uživatel.

Martha Stewartová , známá moderátorka pořadu o domě, vysvětluje. „Malé otvory ve struhadle se používají k jemnému nakrájení sýra, čokolády, zeleniny a mnoha dalších,“ uvedla.

Jak vyčistit struhadlo?

Nechte struhadlo uschnout

Pokud nyní znáte všechny funkce struhadla, můžete jej bez obav používat v kuchyni. Nezapomeňte jej však pokaždé důkladně vyčistit. Vždy se ujistěte, že v otvorech nezůstaly žádné potraviny. Pokud se vyskytují mastné skvrny, které se obtížně perou, můžete použít toto řešení.

Ocet

Jednoduše ponořte houbičku do octa a protřete struhadlo zdola nahoru. Skvrny a zbytky by měly rychle zmizet, je důležité jej znovu umýt v mýdlové vodě s trochou  prostředku na mytí nádobí  , abyste se zbavili zápachu.

Citron a sůl

Může se také stát, že se na struhadle objeví rez. Připravte si tedy jednoduchou směs, potřete struhadlo citrónovou šťávou a solí a nechte dvě hodiny odležet.

Bikarbonát

Další metodou je vyrobit pastu s vodou a jedlou sodou. Taková směs může být ponechána na struhadle po dobu několika minut, poté setřete hrubou stranou houby. Poté omyjte prostředkem na mytí nádobí.

Po umytí je důležité odstranit přebytečnou vodu a nechat zcela vyschnout. Někdy dáte vyprané věci do sušičky a na několik dní na ně zapomenete. Pokud jej správně nevysušíte, může se na povrchu kovového struhadla objevit rez.

Extra tip: vložit struhadlo do  myčky  může být nejpraktičtější řešení. Je však třeba připomenout, že ne všechno nádobí je vhodné pro dlouhodobé mytí v horké vodě. I ty nerezové mohou začít rezavět. Abyste zajistili, že myčka vaše struhadlo nepoškodí, je nejlepší přečíst si doporučení výrobce nebo jej jednoduše umýt ručně.

Hit enter to search or ESC to close.