Kdy je nejlepší pít kávu?

Kdy je nejlepší pít kávu?

Co je lepšího než šálek dobré kávy začít den tou správnou nohou? Toto je každodenní život mnoha lidí a vy můžete být jedním z nich. Jste-li skutečným pijákem kávy, ani vy si nedokážete představit, jak se správně probudit, aniž byste ucítili povzbuzující vůni kávy, která se linula z vašeho kávovaru! Ale je to dobrý nápad? Přemýšleli jste někdy, kdy je ideální čas dopřát si šálek kávy? Odpověď vás možná překvapí!

Káva ráno, během přestávek v kanceláři a odpoledne po obědě. Mnozí z vás se v této rutině poznají. Věděli jste ale, že je ideální čas si to vzít? To se dozvíme v tomto článku.

Je pití kávy ráno po probuzení opravdu dobrý nápad?

Myslíte si, že nejlepší denní doba na pití kávy je ráno po probuzení? Ve skutečnosti, když vstaneme z postele, naše tělo je přirozeně stimulováno a je za to zodpovědný kortizol, jak uvádí Doctissimo.

Ráno je koncentrace tohoto hormonu v krvi na maximu, na startu dne přirozeně uvolňuje energii čerpáním zásob našeho těla, a proto nepotřebujeme kofein.

V opačném případě ranní kávou po probuzení může být tento rytmus narušen, protože dodatečným stimulem našeho těla se produkce kortizolu omezí a naše tělo již nevytváří tolik energie, kolik by mělo. Zjistěte, kdy je nejlepší denní doba pro vychutnání kávy.

Pijte kávu ráno. zdroj: spm

Kdy je nejlepší pít kávu? Kdy je ideální čas?

Tento nápoj se doporučuje konzumovat uprostřed rána a ne po probuzení. Podle Stevena Millera, neurologa z Uniformed Services University of Health Sciences v Marylandu, by bylo s pitím kávy lepší počkat do poloviny rána. Nejvhodnější doba by proto byla  od 9:30 do 11:30  (pokud se probouzíte v 8 hodin), kdy jsou hladiny kortizolu nejnižší, aby kofein zabral a udržoval mozek v pohotovosti.

Obvykle trvá kofein 30 minut, než začne působit. Pokud tedy počkáte dvě hodiny, než vypijete kávu, vaše hladina kortizolu klesne a teprve potom bude vaše tělo potřebovat další pomoc, aby dodalo energii.

Káva. zdroj: spm

Přesto podle Doctissima mohou zdraví dospělí konzumovat až 400 mg kofeinu denně. Těhotné ženy, lidé trpící onemocněním srdce nebo jater nebo žaludečním refluxem by se však měli omezit na 200 mg denně.

Vypijte šálek kávy. zdroj: spm

Nyní víte, v kterou denní dobu je nejlepší vypít svůj první šálek kávy. Dobře víme, že je těžké změnit své návyky, ale bylo by lepší řídit se příslušnými radami odborníků, abyste byli vždy v dobré kondici.

Hit enter to search or ESC to close.