Kolik rýže na osobu?

Kolik rýže na osobu?

Přiznejte se, že pokaždé, když vaříte rýži, ať už na dobrou paellu, kubánskou rýži, rizoto nebo jakýkoli jiný recept, nikdy se vám nepodaří odhadnout přesné množství rýže. Jste stále na pochybách a častěji do toho vkládáte víc, než potřebujete. Jak se vyhnout plýtvání? V tomto článku řešíme dilema.

Rýže plná zdraví prospěšných látek je nezbytnou složkou naší gastronomie. Dá se použít do různých gurmánských receptů a dá se vařit do všech omáček. I když ho však konzumujeme pravidelně, často děláme chybu, že vaříme příliš mnoho nebo naopak málo. Existuje však způsob, jak se tomuto problému vyhnout, a to odhadem adekvátního množství podle počtu hostů. Abyste se vyhnuli plýtvání a nenechali své hosty hladovět, řiďte se našimi radami.

Vařte rýži – zdroj: spm

Kolik rýže na osobu?

Tento jev je matoucí: když naplníme misku rýže, vizuálně se to zdá bezvýznamné. Jsme pak přesvědčeni, že toto množství je příliš malé na to, aby uspokojilo každého. Nevařená zrna rýže nikdy nevypadají konzistentně. Jakmile je však v pánvi, po uvaření, objem je mnohem větší. Je těžké najít správnou míru!

Všímáte si často mnohem většího množství rýže, než jste původně očekávali? Je důležité definovat správné dávkování na osobu, abyste se vyhnuli plýtvání, ale také aby se vaši hosté mohli dosyta najíst. Abyste se vyhnuli trapné situaci nebo se už nenacházeli se zbytky jídla, zde je váha, kterou je třeba dodržovat.

Pokud se jedná o hlavní jídlo, měli byste povolit kolem 60 až 70 gramů nevařené rýže na osobu. To se bude hodit zejména  v případě, že plánujete připravit rýži na kubánský způsob  nebo domácí paellu. V případě, že se rýže používá například jako příloha k masu, můžete množství snížit na polovinu, na 30 nebo 40 gramů na porci. Pamatujte, že při vaření rýže nabobtná a může snadno zdvojnásobit svůj objem.

Pokud nemáte odměrku, je možné jako odměrku použít kelímky. Vzhledem k tomu, že půl šálku odpovídá přibližně 100 gramům rýže.

Hit enter to search or ESC to close.