Krémová zeleninová polévka Tortellini v pomalém hrnci

Krémová zeleninová polévka Tortellini v pomalém hrnci

Tato krémová zeleninová tortellini polévka v pomalém hrnci je perfektní podzimní večeře. Ideální na večery, kdy chcete italské jídlo, ale také teplé a zdravé jídlo. Směs zeleniny, dušená s italským kořením, vinný střik, kapusta a sýrové tortellini.

Každou misku dokončete posypáním sýrem a podávejte s křupavým chlebem. Je to vydatné, plné zeleniny a tak chutné. Ideální pro každou noc v týdnu. Navíc ze zbytků druhý den je ten nejlepší oběd!

Krémová polévka

Jak jsem slíbil… nový recept na pomalý hrnec na začátek týdne. A taky zdravější recept. Ale nebojte se, stále je krémová, uklidňující a samozřejmě lahodná.

Abych byla úplně upřímná, nemám ráda všechny polévky. Pro mě musí být polévka vydatná. Potřebujete vývar, ale také texturu, sacharidy a nejlépe sýr navrch.

Polévka jen s pár zeleninou mi to ale nedělá, čímž se dostávám k této polévce. Je to zeleninová polévka, ale není to obyčejná zeleninová polévka. Je krémová, sýrová a dělá se nejen se zeleninou, ale také se sýrovými tortellini.

Polévka

Tato polévka se mi zdála dobrá. Nikdy jsem nedělala tortellini polévku na italský způsob, ale kupodivu jsem udělala tortillovou polévku inspirovanou Mexikem s tortellini. Nejsem si jistý, kde jsem vzal tento nápad, ale rozhodně je to jiné. Nic jako tato miska tortellini polévky.

Tortinellis

Na přípravu této tortellini polévky:

Ráda začínám vařením na ohni. Vím, že je to nuda, ale opravdu si myslím, že vaření zeleniny se sušenými bylinkami a kořením před pomalým vařením dodá tolik úžasných chutí. Pokud máte pomalý hrnec vše v jednom, který zhnědne, můžete to všechno udělat v misce pomalého hrnce.

Vařte cibuli se směsí mého oblíbeného italského koření: bazalka, oregano, tymián, fenykl a uzená paprika. To vše jsou klíčové ingredience. Dodávají tolik chuti.

Jakmile je cibule orestovaná, přidejte vše do misky pomalého hrnce. Poté přidejte rajčatový protlak, pořádný střik suchého bílého vína a spoustu zeleninového vývaru. Přikryjeme a vaříme na mírném ohni.

Rád si nechávám polévku vařit celý den. Dům úžasně voní, když se vaří v pomalém hrnci.

Jakmile se polévka uvaří, před podáváním přidejte několik velkých hrstí kapusty, smetany nebo mléka, parmazánu a sýrových tortellini. Necháme ještě pár minut vařit a je to.

Snadné, a přesto tak chutné.

Polévka

Vřele doporučuji tuto polévku podávat s kouskem opečeného chleba.

Pokud si plánujete pochutnat na zbytcích této polévky, ujistěte se, že tortellini z vývaru před zmražením vyjmete. Tímto způsobem tortellini neabsorbují všechen vývar. Poté je před podáváním jednoduše přidejte zpět do vývaru.

Je to perfektní podzimní polévka.

Hit enter to search or ESC to close.