Kryolipolýza: co stojí za studená liposukce?

Kryolipolýza: co stojí za studená liposukce?

Kryolipolýza, doporučená pro ty, kteří chtějí vytvarovat své tělo neinvazivní metodou, je skutečnou alternativou liposukce a zahrnuje ničení tuku pomocí chladu. Bez chirurgického zákroku nebo jehel nabízí bezbolestný a rychlý proces k vymazání nevzhledných boulí a nepoddajné celulitidy. Paže, boky, sedlové brašny nebo madla lásky…Co stojí za studená liposukce?

Stále rozšířenější kryolipolýza má za cíl přetvořit siluetu bez chirurgického zákroku. Jeho princip? Fenomén apoptózy, totiž buněčná smrt adipocytů, zodpovědných za ukládání tuku. Určený pro lokalizované nepoddajné oblasti nebo žaludky odolné fyzickému cvičení a dietě, získal si svou pověst v průběhu let díky rychlému procesu, který kombinuje účinky chladu a sání. Zaměřte se na tuto techniku ​​zrozenou přes Atlantik.

Kryolipolýza, co stojí za studenou liposukci?

Americké vědce zaujal koncept hubnutí nachlazením, když se zaměřil na syndrom zjištěný u žen, které jezdí na koni ve Skandinávii. U jezdců se během zimy rozvinula studená panikulitida, tedy tání podkožního tuku spojené s velmi nízkými teplotami a třením nohou, když jsou obkročmo. Odtud se zrodila  kryolipolýza , proces, který spočívá v reprodukování účinku chladu na lokalizované výdutě.
Tato technika může být použita k ošetření několika částí těla, včetně stehen, břicha, hýždí, pasu, boků, břicha, boků nebo zad. Ideální kandidát? Zdravý člověk, který se věnuje fyzické aktivitě, ale není schopen odstranit tuk z určitých oblastí těla. Na rozdíl od jiných metod kryoterapie je tato léčba cílenější a má za cíl pouze zhubnout. Obecně platí, že k jejímu užívání nepotřebujete výrazně zhubnout. A z dobrého důvodu slibuje kryolipolýza své nejlepší výsledky na malých nebo středně velkých tukových površích. Velmi účinný proti celulitidě, je také neinvazivní alternativou liposukce pro lidi, kteří se nemohou zbavit tuku i přes fyzickou aktivitu a zdravou stravu.

Lipocontrast, Coolsculpting a Cristal: varianty kryolipolýzy

Coolsculpting je lékařská technika kryolipolýzy zaměřená na ničení tukových buněk pomocí chladu, která se zaměřuje na lokalizované vybouleniny. Pomocí přístroje se stejnojmenným názvem tento proces provádějí výhradně lékaři, zpravidla plastičtí chirurgové nebo dermatologové. Při provádění zdravotnickým pracovníkem tento protokol kombinuje účinek chladu a sání. Totéž platí pro kryolipolýzu pomocí Lipocontrast, což je technologie, která významně redukuje tukové usazeniny a spoléhá na sací efekt, který vystaví tukovou tkáň trojitému tepelnému šoku.
Konečně je tu lékařská kryolipolýza Cristal, nejnovější generace dostupná na trhu. To se provádí pomocí zařízení vyrobeného ve Francii a je určeno výhradně pro lékařské použití. Oblast, která má být ošetřena, je vysáta pomocí násadce a je vystavena tepelnému šoku, aby se zničily lokalizované tukové usazeniny.

Jak probíhá kryolipolýza?

Vzhledem k tomu, že každý pacient je jedinečný (váha, věk, životní styl atd.), lékař nejprve stanoví personalizovanou diagnózu, aby určil počet sezení nezbytných k dosažení požadovaných cílů. Je důležité si uvědomit, že konzultace musí být provedena s lékařem specializovaným na kryolipolýzu. V ideálním případě zajistí lepší výsledky i podpora výživového poradce.
Průběh sezení bude nejprve zahrnovat focení a měření před ošetřením. Za druhé, lékař nanese na cílovou oblast ochranný gel, aby byl zákrok pohodlný, než přejde k používání přístroje. Násadec perličku vysaje a během hodiny až hodiny a půl ji postupně ochladí, přičemž zmrazí ošetřovaná místa na teplotu -3 až -8 stupňů. Pacient může sedět v leže nebo vsedě podle toho, co mu během sezení nejvíce vyhovuje, a využít příležitosti k relaxaci. Po ukončení léčby může lékař několik minut masírovat ošetřovanou oblast, aby se optimalizovalo  odstranění  vychladlého tuku, ale tento postup není systematický. Nakonec bude doporučeno tříměsíční sledování.
Jakmile kryolipolýza skončí, je osoba připravena obnovit své aktivity, pokud nezahrnuje žádnou neobvyklou námahu. Pohybovou aktivitu je možné provozovat i 2 hodiny po ošetření.

Kdy můžeme vidět první výsledky?

Obecně se viditelné výsledky objevují postupně během prvních dvanácti týdnů po sezení. Bude také záležet na zvláštnostech každého jednotlivce, zejména na jeho schopnosti eliminovat odpadní a tedy zničené tukové buňky. Ve skutečnosti  tělo přirozeně evakuuje poškozené buňky , což umožňuje tělu a pokožce, aby se remodelovaly tím, že přijmou více definované obrysy. U některých lidí však bude k dosažení požadovaných výsledků zapotřebí více než jedno sezení.
Během týdnů po prvním sezení kryolipolýza obvykle eliminuje téměř 50 % tukových buněk v cílové oblasti. Ekvivalent liposukce s výhodou, že nevyžaduje žádný řez. Při správném postupu může většina pacientů od prvních tří měsíců pozorovat úbytek několika centimetrů, zejména v sedlových brašnách, držadlech lásky, pažích, kolenou nebo dokonce břiše.

Celulitida, náročný boj proti celulitidě

Jíte zdravě, provozujete pravidelnou sportovní aktivitu…a přesto se zdá, že vaše nevzhledné dolíčky vám vzdorují? Nejsi sám. Pokud jde o odstranění celulitidy, je zřejmé, že nejsme všichni na jedné lodi. Nohy, vnitřní strana stehen, hýždě, břicho, paže…efekt pomerančové kůry nešetří žádnou oblast těla a způsobuje tyto nepravidelnosti viditelné na povrchu epidermis.
Zatímco některým se to podaří napravit zdravými jídly a cvičením, jiní čelí tuku, který je odolný vůči fyzickému cvičení, zdravým stravovacím návykům a dokonce i dietám. Dolíčky, které jsou ve skutečnosti oblastmi podkožního tuku, totiž mohou i přes veškerou naši dobrou vůli obtížně opouštět a ovlivňují jak oblé tvary těla, tak hubenější siluety. Příčinou je dědičnost, sedavý způsob života, který podporuje oběhové problémy, ukládání toxinů a tuků, přebytek cukru či špatných tuků a také hormonální otřesy. To, čemu se také říká  povrchová lipodystrofie  , se pak projevuje zadržováním vody tukovými buňkami, které mohou měnit svůj objem a způsobovat tento hrbolatý vzhled. V tomto smyslu se může multidisciplinární přístup ukázat jako užitečný.

Kryolipolýza a sportovní praxe: vítězná sázka

I když pravidelně cvičíte a jíte zdravě, někdy vyvážená strava a sportovní aktivita k odstranění tukových usazenin nestačí. Nachází se na místech, kde naše tělo uchovává své zásoby, a proto je ještě obtížnější je nechat zmizet. Co kdyby řešením bylo kombinovat kryolipolýzu s touto kombinací? Ve skutečnosti je dokonale možné optimalizovat výsledky tohoto procesu přijetím fyzického cvičení. A z dobrého důvodu musíme mít na paměti, že kryolipolýza není zázračným řešením pro odstranění tuku, pokud paralelně nenásleduje zdravý životní styl. Koncept byl také navržen tak, aby  cílil na konkrétní oblasti  a nezpůsobil obecný úbytek hmotnosti. Tvarování těla proto nemůže nahradit zdravý životní styl, a proto je po tomto zákroku důležité dělat správná rozhodnutí.

Fyzické aktivity doporučené po kryolipolýze

Pro dosažení nejlepších výsledků se zaměřte na tonizační a zpevňující cvičení. Oblasti, na které je kryolipolýza zaměřena, lze posílit pro tonizovanější postavu a méně ochablou pokožku. Pravidelná fyzická aktivita vám také pomůže udržet si krásnou postavu, navíc zabrání vzniku nových boulí. Pro stimulaci lymfatického systému je ideální běh, chůze nebo plavání. Dieta je také důležitá, aby se celulitida nebo tukové buňky v těle znovu neobnovily.
Když uvidíte, že se vaše výsledky ustálily, můžete poté přejít k intenzivnějším aktivitám na spalování tuků. Mezi doporučené aktivity: zumba, box, bojová umění nebo i HIIT, vysoce intenzivní intervalový trénink. Nezapomeňte se však předem poradit se svým lékařem, pokud nejste zvyklí cvičit, abyste zjistili případná omezení.

Jakou dietu zvolit po sezení?

Je zřejmé, že je nutné zlepšit svůj jídelníček upřednostňováním konzumace čerstvých, celých potravin. To znamená, že se budete muset vyhnout sladkostem, zpracovaným potravinám nebo mraženým jídlům, abyste viděli přesvědčivé výsledky. Změňte příjem živin tím, že se místo toho rozhodnete pro  ovoce a zeleninu, bílkoviny  a celozrnné výrobky. Nakonec se dostatečně hydratujte, abyste stimulovali eliminaci toxinů a odpadu.

Jak vybrat dobré kryoterapeutické centrum?

V souladu s kryoterapií musí být tato inovativní a lokalizovaná léčba praktikována v kancelářích nebo centrech plastické a estetické medicíny. Je široce zavedená ve Francii a může oslovit kosmetické instituty, kde výhodné nabídky vyzdvihují bezkonkurenční ceny. Je však třeba dbát opatrnosti, abyste se vyhnuli neblahým následkům po nesprávné manipulaci se zařízeními. V nejhorších případech to může vést až k popálení kůže zimou.
Pro výběr specializovaného centra s kvalifikovanými odborníky neváhejte kontaktovat provozovnu a informujte se o osobě, která má léčbu na starosti. Dále nezapomeňte, že vstupní lékařská prohlídka je nezbytná k  posouzení zdravotního stavu pacienta, elasticity jeho kůže , potenciální účinnosti procesu podle jeho charakteristik nebo dokonce tloušťky podkožní tkáně, kde se hromadí tuk . To také umožní zkontrolovat případné anatomické, cévní nebo metabolické kontraindikace. Tento první kontakt je tedy nezbytný pro dobrou diagnózu a pro získání potřebných informací o zákroku. Následná nebo hodnotící schůzka je také nezbytná pro posouzení účinnosti této metody hubnutí za studena. To vám umožní vědět, zda stále potřebujete jednu nebo více relací.
Zařízení musí být patentováno a musí splňovat doporučené normy, aby byla zaručena vysoká úroveň bezpečnosti a kvality. Kromě toho by měla být zařízení pravidelně kontrolována, aby byla zajištěna jejich kalibrace.

Kryolipolýza si získává fanoušky mezi celebritami

Kryolipolýza, která je u hvězd stále oblíbenější, přitahuje svět celebrit ve Francii, ale i po celém světě. Jennifer Aniston, Mariah Carey a Khloé Kardashian patří k těm, které tato neinvazivní technika zlákala. Výsledek: snové siluety, které nezůstaly bez povšimnutí jejich fanoušků. Ve Francii řekly ano kryolipolýze hvězdy televizní reality show jako Caroline Receveur, Anaïs Camizuli, Rémi Notta a Inès z Koh Lanty. Technika, která má stále před sebou světlou budoucnost a stále více se etabluje jako oblíbená metoda, jak se vyhnout proražení nožem.

Hit enter to search or ESC to close.