Můžeme jíst černý konec banánu?

Můžeme jíst černý konec banánu?

Odříznete tmavý konec banánu před konzumací? Tolik lidí to dělá, aniž by se ptali proč. Co by se stalo, kdyby tuto část někdo snědl? Zjistěte, co je tmavá část banánu a co o ní potřebujete vědět. Jedna věc je jistá: o tomto ovoci bohatém na minerály a vitamíny budete vědět více!

Banán je ovoce, které většina lidí miluje a je jednou ze základních potravin v naší kuchyni. Aby toho nebylo málo, je levný a má pro tělo mnoho výhod. Jedení jednoho denně vám pomůže zůstat zdravý, zhubnout a zlepšit funkci střev.

Co se stane, když sníte tmavý konec banánu?

Černé banány umístěné na stole

Tmavá část na konci banánu nevypadá moc chutně. Má také jinou texturu a chuť než zbytek ovoce. Ale je to opravdu toxické? Může obsahovat  pesticidy  a toxiny a jeho konzumace může způsobit bolesti břicha a průjem podle některých fám na WEBu.

Tato informace je zcela nepravdivá. Jíst konec banánu je bezpečné.

Odkud tedy pocházejí všechny tyto děsivé teorie? V prvních případech obrny ve Spojených státech, kvůli malým lékařským znalostem, bylo hlášeno, že byla způsobena konzumací této části banánu.

Jíst  banán  s tmavou špičkou není nebezpečné a nebudete ho muset krájet.

A co tmavé skvrny uvnitř banánů?

Banány s tmavými skvrnami

Znamená to, že tmavé části banánu jsou pro nás zcela bezpečné a není se čeho obávat? Ne úplně. Totéž platí v případě plodů se slupkou pokrytou hnědými nebo dokonce zcela tmavými skvrnami.

Černé skvrny na slupce naznačují, že banán je velmi zralý. Bude tedy chutný a velmi sladký. Tento druh banánů je velmi zdravý, protože pomáhá regulovat krevní tlak a poskytuje značné množství energie.

Plody  s  tmavými nebo úplně hnědými skvrnami na slupce jsou ještě zralejší než ty se skvrnami. Nevypadají moc lákavě, ale rozhodně stojí za to je sníst. Tyto banány jsou nejsladší a posilují imunitní systém.

Proč banány černají?

Přezrálý černý banán

Dozrávání banánů ovlivňuje především teplota a chemická reakce. Kontrolou podmínek skladování tak můžeme déle zachovat jejich krásnou žlutou barvu, aniž bychom poškodili jejich zdravotní přínosy.

Jedním z hlavních důvodů dozrávání banánů je skladování při příliš vysoké teplotě. Ve skutečnosti teplota nad 13°C podporuje rychlé zrání a tmavší vybarvení. To je důvod, proč banány mohou být během několika dní přezrálé. Uchovávání banánů v chladničce je udržuje déle v dobrém stavu, aniž by zhnědly.

Druhou příčinou hnědnutí banánů je přítomnost enzymu polyfenoloxidázy, který je zodpovědný za dozrávání ovoce v reakci s kyslíkem. Tento enzym působí na celý banán (nebo trs banánů) a způsobuje jejich tmavě hnědé nebo černé zbarvení. Vysoké koncentrace ethylenu způsobují, že se žluté pigmenty v banánech rozpadají na charakteristické hnědé skvrny v procesu zvaném enzymatické hnědnutí.

Nigrospora na banánu

Můžete jíst banán s červenou čárou uvnitř?

Ale je tu jedna věc, která by měla být znepokojivější. Je to tmavě červená nebo hnědá čára, která prochází středem banánu nebo skvrnami této barvy na povrchu ovoce.

Toto rozlišovací znamení naznačuje, že banánovník byl pravděpodobně napaden plísní nigrospora. Na první pohled to nepředstavuje větší hrozbu. Dokud na to nejsi alergický. Bohužel to můžeme vědět až po jeho požití. Závěr: pro vlastní bezpečnost je lepší takové banány nejíst.

Vitamíny a minerály obsažené v banánech

Vitamín nebo minerálZdravotní přínos
Vitamín CPosiluje imunitní systém
Vitamín B6Podporuje produkci energie
Vitamín ADobré pro zrak a pokožku
Vitamín B9 (folát)Důležité pro vývoj plodu
DraslíkPřispívá ke kardiovaskulárnímu zdraví
HořčíkPomáhá při svalové relaxaci
VápníkPosiluje kosti a zuby
ŽehličkaNezbytný pro tvorbu krve

Hit enter to search or ESC to close.