Můžeme pít vodu, která zůstala na nočním stolku?

Můžeme pít vodu, která zůstala na nočním stolku?

Pro udržení zdraví je vhodné vypít alespoň 1 a půl litru vody denně. Zůstat hydratovaný po celý den a večer je skvělý zvyk. Co už je méně zábavné, je vypít sklenici vody, kterou máte vždy otevřenou na nočním stolku. Pokud máte po ruce malou, těsně uzavřenou láhev vody, je to perfektní. Problém nastává s pověstnou dobře naplněnou sklenicí, kterou si necháte vedle postele. Mnozí mají tendenci nechávat ho z poloviny plný a vypít uprostřed noci nebo když se probudí. To samo o sobě není špatný nápad, ale tento zvyk není tak prospěšný, jak jste si mysleli. Vysvětlujeme proč.

Můžeme pít vodu, která zůstala na nočním stolku?

Pijte vodu v noci – zdroj: spm

Vyvarujte se pití vody, která zůstala na nočním stolku!

Když se probudíme, náš mozek vyšle do našeho těla dva hlavní „příkazy“: prvním je vypudit veškerý tekutý odpad nahromaděný v našem močovém měchýři, druhým je doplnit všechnu tuto tekutinu. Tady děláme velkou chybu, že pijeme vodu ze sklenice, která zůstala na nočním stolku.

Podle výzkumu, který provedl Dr. Kellogg Schwab, ředitel Johns Hopkins University Water Institute, je sklenice vody, která leží přes noc na našem nočním stolku při pokojové teplotě, napadena velkým množstvím bakterií. Následující den, přestože je tato voda stále bezpečná pro konzumaci, bude přesto obsahovat značné množství choroboplodných zárodků a mikrobů.

Jako příklad Dr Schwab uvádí případ plastových lahví ponechaných v autě a vystavených různým teplotám. Měli byste vědět, že plast (stejně jako kojenecké lahve a další nádoby z tohoto materiálu) obsahuje chemickou látku BPA, která je pro lidský organismus velmi toxická.

Sklenice vody na nočním stolku – zdroj: spm

6 důvodů, proč nespát vedle sklenice vody

Kromě pití vody plné bakterií se také nedoporučuje nechávat sklenici vody na nočním stolku, když spíte. Důvodů je mnoho a jsou různé.

Zde je několik:

1. Hmyz a prach

Jak už možná tušíte, nezakrytá sklenice vody pod širým nebem je nutně kořistí hmyzu a okolního prachu. Je velká šance, že se tam odváží komár nebo moucha. Hmyz tak může uvíznout uvnitř. Uprostřed noci, když jste napůl v bezvědomí, se však můžete napít, aniž byste tomu věnovali pozornost. Dost si dvakrát rozmyslet, než vypijete tuto podezřelou tekutinu!

2. Voda může změnit chuť

Pokud používáte vodu z vodovodu, může obsahovat chlór, který se může přes noc odpařit a změnit její chuť. Není to moc příjemné!

3. Perfektní prostředí pro bakterie

Když si dáte doušek vody, okamžitě přenesete miliony bakterií z úst do sklenice a následně do vody. Tímto způsobem se choroboplodné zárodky nakonec množí v nádobě. Představte si tedy hojnost bakterií následujícího rána.

4. Potenciální nebezpečí požáru

Mnoho lidí má v blízkosti postele nainstalované zásuvky pro nabíjení zejména mobilního telefonu nebo noční lampičky. Pokud si však na noční stolek postavíte sklenici vody, hrozí velké riziko, že se nechtěně rozlije. Nemotorné gesto z vaší strany nebo náhlý pohyb ve spánku mohou napáchat mnoho škody. Voda se pak může vylít na kabel a způsobit zkrat Jak víte, pokud se voda dostane do kontaktu s jakýmkoli elektrickým připojením, může to být potenciální zdroj nebezpečí požáru. To je důvod, který by vás měl motivovat k definitivnímu odstranění tohoto zvyku!

5. Voda může být kyselá

S nižší hodnotou pH může být voda ve skutečnosti mírně kyselejší. To neovlivňuje vaše zdraví, ale může to změnit chuť vody.

6. Narušuje spánek

Konečně, tento poslední důvod dává zdravý rozum: mít poblíž sklenici vody není tak chytré, protože budete nutně v pokušení vypít ji těsně před spaním, což povzbudí touhu jít v noci na toaletu , tato noční probuzení jsou často velmi rušivá. Dokud budete lehkým spánkem, jen těžko se budete vracet do náruče Morphea!

Hit enter to search or ESC to close.