Nevytrhávejte tento plevel, pokud vám roste na zahradě. tady je proč

Nevytrhávejte tento plevel, pokud vám roste na zahradě. tady je proč

Pokud jste vášnivými zahrádkáři a máte doma vlastní zahrádku, víte, jak otravný může být plevel a jak velká noční můra to občas může být. Na druhou stranu, pokud existuje jeden „plevel“, který by se rozhodně neměl odstraňovat nebo vytrhávat z vaší zahrady, je to portulaka! Zjistit proč.

Portula, často považovaná za plevel, je ve skutečnosti rostlina prospěšná pro zdraví. Nabitý antioxidanty detoxikuje tělo velkolepým způsobem…

Jaké jsou tedy výhody této rostliny, tak málo ceněné a alespoň tak málo uznávané pro její skutečnou hodnotu?  

Rostlina s netušenými přednostmi 

Podobně jako plevel má portulaka netušené přednosti. Je skutečně plný minerálů a vitamínů A, C a E, což z něj dělá zdravotního spojence par excellence! Je také bohatý na draslík, hořčík a železo, je velmi dobrý pro kosti a zuby, nervový systém, činnost svalů a je také známý tím, že posiluje imunitní systém. 

Díky obsahu omega 3 kyselin předchází kardiovaskulárním onemocněním a podporuje krevní oběh. Používá se také proti svalovým kontrakturám a bojuje proti podráždění kůže. Chcete-li to provést, jednoduše ho vetřete do pokožky. 

Kromě toho žvýkání několika listů portulaky zklidní kožní záněty a podpoří hojení drobných ran na dásně. Portulaka také zklidňuje bolesti v krku a podráždění trávení…

Pokud jste ho ze své zahrady odstraňovali, už to nedělejte a užijte si všechny tyto výhody nyní. 

Jak vařit portulaku?

Portulaku můžete jíst jednoduše v salátu, vařit ji ve gratinovaném nebo i v dušeném stavu. Dá se připravit i jako čerstvý špenát vařený na pánvi!

Stonky a listy portulaky lze také konzervovat v octě, například při výrobě nálevů. Velmi dobře ho můžete zakomponovat téměř do všech vašich salátů! Plná vody je to rostlina, která se dokonale mísí s rukolou nebo mladými listy řepy.

Portulaka je velmi snadná na přípravu! Jednoduše odřízněte základnu stonků, omyjte listy pod tekoucí vodou a vložte je do odstředivky na salát.

Listy především nenechte nasáknout vodou: přijdou o vitamíny. Portulaka je navíc přirozeně plná vody! 

Opatření pro použití 

Portulaka, konzumovaná vařená a syrová, a priori nepředstavuje žádnou kontraindikaci ani riziko toxicity. Pokud však trpíte alergií na některé potraviny, vyhněte se jeho konzumaci ve velkém množství, zvláště pokud je syrový, protože by mohl způsobit nežádoucí trávicí účinky. Je proto vhodné poradit se se svým lékařem nebo alergologem…

Hit enter to search or ESC to close.