Ocetový tip pro přípravu křupavých hranolků

Ocetový tip pro přípravu křupavých hranolků

Hranolky samotné nebo jako příloha jsou nezbytností kuchyně. Ale uvařit je úspěšně a přitom zajistit, aby nebyly příliš tučné, není vždy snadné. Naštěstí existuje spolehlivý trik, jak zachovat jejich křupavost a střed tání, aniž by byly potaženy olejem. Od rozmanitosti vašich brambor až po způsoby vaření, objevte všechny naše tipy na lahodné hranolky.

Burger, dobrý steak, mušle nebo pečeně…tato jídla by nebyla stejná bez jejich výběru: hranolky! Je však důležité je úspěšně vařit a přitom zajistit, aby nebyly příliš mastné. Výsledek, se kterým již nebudete mít žádné potíže, jakmile objevíte tip, který vám představíme. 

Začněte pečlivým výběrem brambor 

Před zahájením vaření je nezbytné vzít v úvahu kvalitu vaší hlízy. Na trhu je skutečně nepřeberné množství odrůd a není vždy snadné najít tu, která bude dokonale vyhovovat vašim hranolkům. Chcete-li získat dobrý výsledek a upřednostnit dobrou surovinu, je ideální zvolit brambory Bintje .

Pozná se podle nažloutlé barvy, zaobleného nebo oválného tvaru a moučnatého masa. Jeho výhoda by byla spojena s obsahem škrobu, který pomáhá podporovat přirozenou tvorbu křupavé kůrky. Jinak brambory Charlotte mohou být vhodné i na vaření hranolků, i když je vhodnější je používat na vaření v páře.

Spolehlivý octový recept na suché, křupavé hranolky

Jakmile si vyberete brambory, vyvstává otázka vaření. Jak se vyhnout příliš mastným hranolkům a přitom zachovat jejich křupavost? Jedno řešení tohoto problému stojí na vrcholu seznamu: bílý ocet, jedinečný spojenec v kuchyni. Postup použití:

Mějte následující ingredience: 

  • Trochu vody
  • Brambory
  • Olej na smažení
  • 1 vrchovatá lžíce kukuřičného škrobu
  • 2 lžíce bílého octa

Jak si hranolky připravit?

1. Nejprve oloupejte brambory a nakrájejte je na tyčinky. 

2. Poté je nalijte do velké mísy a přidejte bílý ocet, ujistěte se, že jsou všechny obalené. 

3. Zalijte hranolky studenou vodou a nechte asi deset minut odpočinout.

4. Vše nalijte do cedníku, poté hranolky osušte čistou utěrkou a lehkým poklepáním odstraňte přebytečnou vodu.

5. Nalijte hranolky zpět do mísy a posypte je kukuřičným škrobem a vše promíchejte. 

Hranolky uvařte ve dvou dávkách pro maximální křupavost

Po vložení oleje do fritézy se ujistěte, že teplota dosáhla 160 °C, než do ní vložíte hranolky a poprvé je uvaříte . To umožní, aby se vnitřek vašich tyčinek uvařil, aniž by zhnědly. Jakmile vyplavou na povrch, sceďte a nechte uležet.

Při druhém vaření zvyšte teplotu olejové lázně na 180 nebo 190 °C a poté do ní hranolky znovu ponořte na 2 až 3 minuty . Když jsou pěkně opečené, vyjměte je z fritézy a podle chuti dosolte. Jsou připraveni si je užít! 

A co vaření hranolků v troubě?

Pokud nemáte smažák nebo se raději rozhodnete pro zdravější vaření, vězte, že hranolky je možné vařit také v troubě. Chcete-li to provést, umístěte své tyčinky, předtím vysušené hadříkem, na plech pokrytý pečicím papírem. Ujistěte se, že se navzájem nedotýkají, a poté je lehce pokapejte olivovým olejem. Vařte 25 minut při 200 stupních Celsia. Tento způsob vaření můžete použít i pro lahodné parmazánové cuketové hranolky. 

Dobrou chuť !

Hit enter to search or ESC to close.