Opravdu potřebujete maso před vařením umýt?

Opravdu potřebujete maso před vařením umýt?

Měli byste maso před vařením umýt nebo ne? Na toto téma se názory liší. Zatímco někteří se domnívají, že se tím snižuje riziko kontaminace bakteriemi, jiní se naopak domnívají, že ke konzumaci zdravého masa stačí vaření. Zde je několik odpovědí.

Stejně jako u ovoce a zeleniny je mytí masa téměř přirozeným reflexem. Tato zdánlivě logická akce však vyvolává mnoho otázek. Ačkoli některé výzkumy ukázaly, jaké nebezpečí to představuje, někteří lidé v tom pokračují jako preventivní opatření.

Máme maso před každým pečením opláchnout?

Jedna věc je jistá, mytí masa v tekoucí vodě ho neudělá čistším ani zdravějším. Dokonce se zdá, že mytí masa pod tekoucí vodou způsobuje šíření bakterií. Nevýhody této praxe vysvětluje pro časopis Current Woman Alexandra Retion, výživová poradkyně a dietoložka.

– Mytí masa představuje riziko množení bakterií

Opláchněte maso

Může se to zdát překvapivé, ale mytí masa před vařením může problém zhoršit. Opláchnutím masa před vařením totiž zvyšujete  riziko křížové kontaminace .  Jak uvádí stránka Canadian Health, oplachování masa, drůbeže nebo ryb pod tekoucí vodou před vařením způsobuje šíření bakterií, jako je Salmonella nebo C ampylobacter, na další pracovní plochy, kuchyňské náčiní nebo dokonce jiné potraviny . Tyto bakterie mohou podle CDC (Centers for Disease Control and Prevention) vést k otravě jídlem, a to zejména proto, že mytí masa pod tekoucí vodou by bylo zcela zbytečné a neeliminovalo alimentární patogeny.

Podle  studie  zveřejněné v Journal of Food Protection by však mytí povrchu masa kyselým roztokem, jako je ocet nebo citronová šťáva, snížilo počet bakterií na syrovém mase ve srovnání s mytím tekoucí vodou. Přesto nejbezpečnějším způsobem, jak se zbavit škodlivých bakterií, je maso důkladně vařit.

Jak se vyhnout křížové kontaminaci způsobené přítomností bakterií na mase?

Jedna věc je jistá, mytím masa se bakterie neodstraní. Ty jsou již přítomny na povrchu a mohou se snadno rozšířit po celé kuchyni. Zde jsou nejlepší opatření k omezení rizika kontaminace. 

– Očistěte povrchy, které byly v kontaktu s masem

Po přípravě nebo krájení masa je nezbytné důkladně očistit používané povrchy,  jmenovitě: pracovní plochu, prkénko a dřez. Chcete-li to provést, neváhejte nastříkat bílý ocet na různé dotčené oblasti. Před otíráním čistým vlhkým hadříkem nechte přípravek působit.

– Po kontaktu se syrovým masem si umyjte ruce

Umyjte si ruce

Abyste snížili riziko kontaminace, měli byste si po kontaktu s masem důkladně umýt ruce. K tomu použijte teplou mýdlovou vodu a jemně si třete ruce asi dvacet sekund.

– Oddělte syrové maso od ostatních potravin

Kusy hovězího

Protože syrové maso obsahuje bakterie, mělo by být odděleno od ostatních potravin, které jsou připraveny ke konzumaci. Vyhnete se tak riziku křížové kontaminace.

– Maso dobře opečte

Jediný způsob, jak zajistit, aby byly tyto potraviny bezpečné ke konzumaci, je důkladně je vařit, dokud nedosáhnou správné vnitřní teploty, aby zabily patogeny .

Tyto způsoby přípravy masa omezují množení bakterií

Pokud trváte na čištění masa před vařením, existují jiné, bezpečnější způsoby, jak to udělat. Jak již bylo zmíněno výše, tyto tipy založené na dvou kyselých roztocích mohou částečně snížit množství bakterií na mase.

– Bílý ocet pro snížení bakterií na mase

Je to jedna z nejběžnějších přísad na čištění masa. Díky vysokému obsahu kyseliny octové  může pomoci snížit bakterie na mase a zjemnit ho.  K tomu stačí  maso  před vařením marinovat v roztoku vody a bílého octa.

– Citronová šťáva, která maso očistí a dodá mu kyselou chuť

Citronová šťáva

Citron může být také účinný při snižování bakterií v mase. V nádobě si potřete hovězí nebo kuřecí steaky citronem nebo maso polijte šťávou z 1 až 2 citronů.

Nyní víte, že se důrazně nedoporučuje mýt maso pod tekoucí vodou. Pouze dobré vaření může odstranit bakterie a omezit riziko křížové kontaminace. Jiné metody pomáhají redukovat bakterie a připravovat maso bezpečně.

Hit enter to search or ESC to close.