Pečené kuře v tlakovém hrnci: zlaté, šťavnaté a lahodné. (Recept na přípravu v neděli)

Pečené kuře v tlakovém hrnci: zlaté, šťavnaté a lahodné. (Recept na přípravu v neděli)

Kuchyňské must-have jsou a pečené kuře se zeleninou mezi ně rozhodně patří. Je to skutečně typ lahodného pokrmu, který osloví celou rodinu všech věkových kategorií. Obvykle se připravuje v troubě a právě to mu dodává zlatavou a křupavou kůži, stejně jako jemné a šťavnaté maso. Pečené kuře se však vaří dlouho a vyžaduje stejně velkou přípravu. Co kdybychom vám řekli, že je možné dosáhnout stejného výsledku za pouhou půlhodinu? V tomto článku vám vysvětlíme, jak připravit pečené kuře, které potěší vaši rodinu a jehož vůně vám bude závidět sousedy.

Kuře je jedním z těch potravin, které se vyskytují ve všech podobách: grilované, dušené jako příloha k salátu nebo pečené, je to maso, které každý ocení pro jeho zvláštní chuť. Každý z jeho způsobů vaření má jiné výhody a nepřekvapí vás ani tlakový hrnec nebo metoda tlakového hrnce.

Tlakový hrnec: „zdravý“ způsob vaření

Vaření jídla je jednou z důležitých fází lidské evoluce. Právě objev ohně nám to kdysi dávno umožnil. Od té doby se věci značně změnily a máme nyní k dispozici mnoho možností, pokud jde o způsoby vaření, z nichž každý má své vlastní specifické výhody. Používání tlakového hrnce jistě šetří čas, ale to není vše.

Tato metoda by také zachovala kvalitu potravin. Rychlejší vaření ingrediencí by mohlo snížit ztrátu základních živin pro zdravou stravu bohatou na vitamíny. V kombinaci s absencí kyslíku v hermeticky uzavřeném tlakovém hrnci by tedy byla rychlost vaření velkou výhodou pro zdravější stravování. Ukázka s tímto receptem na pečené kuře.

tlakový hrnec vařené kuře

Ingredience:

K přípravě tohoto šťavnatého pečeného kuřete budete potřebovat:

– 1 polévková lžíce olivového oleje
– 1 polévková lžíce papriky
– 1/2 lžičky česnekového prášku (nebo 3 nasekané stroužky česneku)
– 1/2 lžičky nasekané cibule
– Špetka kajenského pepře (volitelně)
– Nasekaná petržel
– Nasekaný koriandr
– Sůl
– Pepř
– 1 citron
– 1 celé kuře asi 2 kg
– 1 brambor
– 2 mrkve
– 2 cibule
– 1 červená paprika

příprava:

Zde je užitečné mít na paměti, že kuře nevyžaduje žádné předchozí mytí . Ve skutečnosti vaření zničí všechny bakterie přítomné uvnitř vašeho masa. Na druhou stranu se mytím kuřete vystavujete riziku kontaminace pracovní plochy a následné infekce.

Do mísy nalijte olivový olej, papriku a také cibuli, česnek a kajenský pepř, pokud se rozhodnete pro pálivější chuť. Přidejte bylinky, sůl, pepř a míchejte, dokud nezískáte pastu.

To vašemu kuřeti nejen dodá chuť, ale také mu pomůže vytvořit neodolatelnou a zásadní křupavou kůži, kterou každý miluje.

Pokryjte tedy celé kuře tímto přípravkem a ujistěte se, že je po celém povrchu rovnoměrné.

Poté si připravte zeleninu tak, že ji nakrájíte na malé kousky. Jsou to ty, které nejprve umístíte na spodní část spotřebiče, než na ně položíte pečené kuře.

Zapněte tlakový hrnec na vysoký tlak a po 35 minutách vás přivítá dechberoucí vůně, která potěší vaše chuťové pohárky. Toto jídlo je ideální pro rodinné večeře.

Hit enter to search or ESC to close.