Přerušovaný půst 16:8 a přizpůsobený jídelníček

Přerušovaný půst 16:8 a přizpůsobený jídelníček

Chcete-li zhubnout, může být možností přerušovaný půst. Na základě krátkých období jídla a dlouhých období přestávek to umožňuje hluboké spalování tuků. Objevte metodu přerušovaného půstu 16:8, jak snadno zhubnout s nápady na jídlo, které si připravíte na její přijetí. Tento životní styl je ideální pro ty, kteří mají rychlé životní tempo.

Přerušovaný půst, který porušuje tradici jíst 3 jídla denně, je dalším způsobem, jak zhubnout. Dokonce se stal trendy a obsahuje několik režimů. Tentokrát se zaměříme na režim 16:8, který je z hlediska zeštíhlení velmi slibný. Zjistěte, jak vám může pomoci zhubnout, ale také jaká jídla si můžete každý den připravovat pro jeho aplikaci. Tato strategie hubnutí také zjednodušuje život tím, že zbývá méně času na přípravu pokrmů.

Co je půst 16:8?

Pokud je přerušovaný půst dietou, při které se střídají období jídla a půstu, výhodou druhého jmenovaného je, že neurčuje množství jídla.  Jediným omezením je doba, kdy je jíte . To je důvod, proč se ve skutečnosti nepovažuje za dietu v přísném slova smyslu. Jde především o stravovací model, z nichž nejoblíbenější je přerušovaný půst 16:8. Objevte proměnu těchto 22 žen s touto. Pro režim 16:8 je to doba krmení 8 hodin denně a doba abstinence zbývajících 16 hodin. Deprivace, která způsobuje hubnutí. Zde jsou 3 smoothies, které pomáhají při hlubokém spalování tuků, které lze v tomto období pít.

Jak aplikovat 16:8?

Tato metoda zvaná 16:8 je založena na 16 hodinách deprivace ve spojení s 8 hodinami jídla podle výběru osoby, která ji praktikuje. Tato forma přerušovaného půstu je velmi oblíbená. Důvod ? Většina nedostatku jídla je kompenzována usnutím. Velkou výhodou tohoto dietního modelu je, že osm hodin abstinence si svobodně volí ten rychlejší. Během této doby zkonzumuje všechna jídla a svačiny. Můžete si vybrat jídlo mezi polednem a osmou večer, a to oběd, svačinu a snídani. Zde je 7 nejlepších receptů na snídani, které vám pomohou zhubnout. Jiné časy jsou možné, například od 10:00 do 18:00, od 11:00 do 19:00 nebo dokonce od poledne do 20:00.

Přerušovaný půst

Režim 16:8 přizpůsobený každému životnímu stylu

U přerušovaného půstu 16:8 je možné přizpůsobit obvyklé časy jídla vámi zvoleným časům. Můžete jej také přizpůsobit hodinám spánku. Pokud vstáváte brzy ráno, zvolte přerušení půstu v 10:00, abyste kompenzovali hodiny bez jídla. Dobu jídla si můžete zvolit také podle své nejvyšší chuti k jídlu. Pokud máte chutě například večer, vyberte si 8hodinové okno na jídlo a svačinu, než budete pokračovat v půstu. Stravovací režim vhodný pro ty, kteří si chtějí při hubnutí dopřát.

Jaký je typický program pro přerušovaný půst 16:8?

7:30: Citronová voda

12:00: oběd

15:00: Svačiny

18:00: Večeře

19:30: En-cas

20:00: Vypnutí na 16 hodin

Jaké jsou výhody přerušovaného půstu?

Žádná pravidla ani omezení pro tento životní styl!  Výhodou této konkrétní „diety“ je především to, že neexistuje žádný doporučený příjem kalorií . Ideální pro ty, kteří se neradi zdržují pohledem na nutriční hodnoty jednotlivých potravin a jsou nenasytní. Právě z těchto hlavních důvodů jej volí přerušovaní rychlíci. Bonus: To také znamená méně času na přípravu jídel a mnohem jednodušší život! To však není důvod podlehnout vábení nezdravého jídla! Takže už žádné zpracované potraviny, uzeniny a průmyslové sušenky. Kromě toho, že způsobují hubnutí, podporují hyperlipidémii, obezitu a srdeční choroby. Je proto nezbytné dbát na to, abyste upřednostňovali zdravé potraviny následovně.

Jaké potraviny byste si měli vybrat během přerušovaného půstu?

Chcete-li úspěšně dodržovat tento dietní vzorec,  je důležité vybrat si správná jídla, která budete každý den konzumovat . Ovoce a zelenina jsou proto základními kameny tohoto životního stylu. Mezi další ingredience, které si můžete vybrat do svých jídel, celozrnné výrobky a komplexní sacharidy (hnědá rýže, oves, ječmen, otruby, oves atd.) jsou také zajímavé libové proteiny pro podporu hubnutí. Udělejte tedy místo pro drůbež, ryby, fazole, ořechy, semínka a vejce. Lze zvolit i červené maso, pokud není zařazováno více než dvakrát týdně. V rámci přerušovaného půstu se také doporučují dobré tuky, jako jsou tučné ryby, olivový olej, avokádo, kokos, ořechy a semínka. Důvod: poskytují pocit sytosti, ideální pro období nedostatku.

Přerušovaný půst vám pomůže zhubnout

Je samozřejmé, že tento trendový životní styl je oblíbený hlavně při hubnutí. Mechanismy jsou jednoduché. Za prvé, přerušovaný půst způsobuje, že zhubnete, protože jíte méně jídel. Deprivace, která nutně snižuje kalorický příjem a spotřebu potravy. Ti, kteří zastávají 16:8, přestávají jíst v pevně stanovenou dobu. Výsledky: Již více nekompenzují a nakonec jedí méně během tohoto omezeného období 8 hodin. Dalším biologickým jevem je, že tento způsob stravování upravuje hladiny hormonů a zpřístupňuje tukové zásoby. Během období nedostatku bude tělo čerpat energii přímo ze zásob glukózy a glykogenu, aby je hluboce spalovalo. Zaručený úbytek hmotnosti ale nejen tím, že spalování probíhá především v tuku.

Jaká jídla byste si měli vybrat během přerušovaného půstu 16:8?

Pokud jste přesvědčeni, určitě přijmete jednoduchou přípravu jídla. Zde je výběr talířů na 7 dní se vším, co budete k přerušovanému půstu 16:8 potřebovat. Můžete si je samozřejmě přizpůsobit podle svých oblíbených koření, ale také dát přednost tvorbě. Abyste viděli přesvědčivé výsledky na svém zdraví, doporučujeme vám získávat potraviny organického původu. Dobrou chuť !

pondělí

 • Jídlo: Avokádový kuřecí salát
 • Svačina: Hrst ořechů smíchaných s plátky meruněk
 • Jídlo: Celozrnné těstoviny s makadamiovým a bazalkovým pestem
 • V případě: Talíř sýra

úterý

 • Jídlo: Cizrnový salát nebo hummus
 • Svačina: Plátky jablek s arašídovým máslem
 • Jídlo: Teriyaki kuře s hnědou rýží a květákem

V případě:

 • Červené ovoce přelité kokosovým mlékem
 • Talíř jablek od babičky

středa

 • Jídlo: Salát s tuňákem a avokádem na celozrnné palačince
 • Svačina: Šálek řeckého jogurtu
 • Jídlo: Mísa nudlí s kokosovým mlékem a citronovou trávou
 • Svačina: Jablečný drobeček a sklenice odstředěného mléka
 • Čtvereček 70% hořké čokolády

ČTVRTEK

 • Jídlo: Tofu salát s brokolicí a quinoa
 • Svačina: Dva kousky hořké čokolády s miskou smíchaného ovoce
 • Jídlo: Steak z lososa v alobalu doplněný hnědou rýží a parmazánovo-kapustovým salátem
 • Svačina: Cinnamon Pecan Crumble

pátek

 • Jídlo: Chili con carne z krůty a kukuřičného klasu
 • Svačina: Několik plátků eidamu a bio mandlového mléka
 • Jídlo: Grilované krevety podávané s kukuřicí a omáčkou z černých fazolí
 • Svačina: Ovocný salát s ořechy a ovesnými vločkami

SOBOTA

 • Jídlo: Grilovaný losos s hnědou rýží a míchanou zelenou zeleninou
 • Svačina: Šálek řeckého jogurtu s hrnkem malin
 • Jídlo: Mexická quinoa a tempehový salát
 • Svačina: Plátky melounu posypané hrubou solí

Neděle

 • Jídlo: Fazolové klíčky s kuřecím masem a miska quinoa
 • Svačina: Mísa hummusu a pita chleba s tyčinkami syrové zeleniny
 • Jídlo: Vydatná kuřecí polévka s česnekovým chlebem
 • Svačina: Banánové plátky máčené v hořké čokoládě

Jaká varování a opatření je třeba přijmout během přerušovaného půstu?

Zatímco přerušovaný půst je samozřejmě bezpečný a účinný způsob, jak zhubnout a usnadnit si život, tento způsob stravování není vhodný pro každého. A z dobrého důvodu může tato deprivace způsobit několik nežádoucích účinků. Mezi nimi svalová slabost a únava, které se mohou objevit během období půstu, zejména od prvních dnů. Známky, které je třeba zvážit, protože mohou představovat nebezpečí a vyžadují, abyste přestali s tímto stravovacím návykem. Nadměrná kompenzace nebo hyperfagie mohou být také způsobeny tímto životním stylem. Tyto trendy mohou vést k obezitě, poruchám trávení a také poruchám příjmu potravy. Připomínáme, že jakákoli dieta musí být zvážena po konzultaci s lékařem. Lidé s podváhou by neměli volit tuto variantu jídla, protože může poškodit zdraví. Lidé, kteří trpí poruchami příjmu potravy, by se také měli tomuto druhu diety vyhýbat, protože nevychází z tradiční stravy. Ostatní lidé s nemocemi by se této dietě měli vyhýbat, například lidé s cukrovkou, lidé užívající těžké léky nebo lidé s nízkým krevním tlakem. O přerušovaném hladovění by neměli uvažovat lidé, kteří trpí podvýživou, těhotné nebo kojící ženy. Postiženi jsou i ti, kteří chtějí plodit. Lidé, kteří nejsou přesvědčeni o 16hodinovém období deprivace, mohou zvolit jiný typ přerušovaného půstu, jako je například 23:1. Neexistuje jediná možná možnost, jak zhubnout, ale naopak několik řešení přizpůsobených každému z nás.

Jak často praktikovat přerušovaný půst 16:8?

Tento typ půstu by se měl praktikovat podle možností. Je důležité přizpůsobit tento způsob stravování vašemu životnímu stylu. Někdo to může cvičit dva dny v týdnu, jiný méně. To bude záviset na cíli hmotnosti každého člověka, ale také na dnech, kdy bude muset jíst. Někteří lidé mohou vynechat přerušovaný půst na několik dní například kvůli velkému jídlu nebo narozeninám. Svůj cyklus 16:8 doženou další den.

Jak dlouho trvá, než bude přerušovaný půst 16:8 účinný?

Účinnost přerušovaného půstu 16:8 se liší v závislosti na kontextu a osobě, která jej praktikuje. Záleží na několika faktorech, jako je věk, pohlaví, geny, výchozí váha, celkový zdravotní stav, ale také snížení příjmu kalorií. Celkově je tato „dieta“ účinná po třech až čtyřech týdnech. Dostatečný důvod být vytrvalý a zároveň se bavit. Tento životní styl je navíc flexibilní pro každou rutinu a je přizpůsobitelný na denní bázi. To může být udržitelný a účinný zvyk pro hubnutí, ale také těžit ze zdravotních výhod půstu, zejména z eliminace toxinů, které způsobují předčasné stárnutí buněk, ale také výskyt nemocí. Je také důležité využít zdravý životní styl upřednostňováním výživných potravin, které uspokojí vaše energetické potřeby. Dostatečná hydratace a dobrý spánek vám také pomohou rychleji dosáhnout cíle. Abyste zůstali odhodlaní, můžete si vést deník, abyste mohli sledovat svůj pokrok a motivovat se každý den!

Jaké další tipy byste měli použít?

Ti, kteří se rozhodnou pro přerušovaný půst, by se měli zaměřit hlavně na přirozené potraviny, jako je ovoce, zelenina a bílkoviny. Během půstu se samozřejmě mohou libovolně hydratovat několika nápoji, jako je čerstvá ovocná šťáva, čaj, verbena, káva pro zmírnění pocitu únavy. Lékař vám také může pomoci vybrat typ půstu přizpůsobený vašim fyzickým vlastnostem a vaší kondici. Pro udržení takového stravovacího režimu je také důležité provozovat lehké sportovní aktivity v obdobích, kdy je jídlo povoleno. Pokud jsou výsledky patrné po třech týdnech, je důležité dodržovat disciplínu, abyste dosáhli svých cílů v oblasti hubnutí. Přerušovaný půst není trvalý, ale pouze představuje nové vyvážení stravy s konzumací zdravých jídel s vysokými nutričními hodnotami. Můžete se také informovat o dalších typech půstu v závislosti na vašem životním stylu.

Hit enter to search or ESC to close.