Proč byste měli při vaření pokládat kostku ledu na mletý steak?

Proč byste měli při vaření pokládat kostku ledu na mletý steak?

Grilované maso patří mezi oblíbené letní speciality mnoha lidí. Nejčastěji se konzumuje venku ve formě burgerů, klobás, špízů, grilovaného vepřového karé nebo krkovičky, pečeného kuřete apod. Malý problém: často si všimnete, že stačí minuta nepozornosti, aby se maso nakonec převařilo nebo dokonce připálilo. Maso, které je příliš tuhé a ztrácí šťavnatost, je nutně méně příjemné k jídlu. Potřebujete spolehlivou techniku, jak vaše maso změkčit a změkčit? Je to tudy!

Kdo by si nepochutnal na lahodném hamburgerovém steaku pečeném na grilu? Je těžké mít dokonalé vaření, že? Aby byla co nejchutnější a nejjemnější, existuje málo známý trik. Věděli jste, že obyčejná kostka ledu dokáže na vašem grilu zázraky? Rychle objevte tuto překvapivou techniku, která promění vaše maso a ohromí všechny vaše přátele!

Kostka ledu na burgeru, špička, která dělá ten rozdíl

Udělejte gril – spm

Vše je připraveno pro vaše nedělní grilování: gril je čistý a funkční, stůl pěkně prostřený před bazénem a studené nápoje na stole. Přemýšleli jste také o umístění hudby na pozadí a lehátek, aby se všichni vaši hosté cítili pohodlně. A to nejlepší teprve přijde:  maso  musí být dokonalé, aby vychutnalo všechny chuťové buňky. Za krásného letního dne je smíšený gril tím nejlepším receptem, který potěší oči a patra gurmánů. Stále musíte nechybovat a maso úspěšně uvařit. Ujišťujeme vás, že ke správnému grilování mletého steaku nemusíte být šéfkuchař. Prozradíme vám ideální tip, aby vaše mleté ​​maso bylo křehké a šťavnaté jako ze skvělých restaurací. Malé tajemství, které musíte bezpodmínečně znát: v polovině vaření umístěte do středu burgeru kostku ledu.

Trik se může zdát nezvyklý, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. Kostka ledu na kousku masa pomůže jak zabránit jeho zhnědnutí zvenčí, tak oddálit vaření uvnitř, a tak zůstane šťavnatější a chutnější.

Mleté maso

Postup: Všechny hamburgery položte na rozpálený gril. Jakmile je masová placička z poloviny uvařená na obou stranách, umístěte do středu každého kusu kostku ledu. Když se led úplně rozpustí, znamená to, že vaše maso je pěkně obarvené a správně propečené, takže ho můžete vyjmout. Konkrétně exteriér burgeru odhaluje pěkně hnědou barvu, zatímco vnitřek zůstává šťavnatý a velmi měkký. Vyhnete se tak masu, které je na povrchu spálené a v srdci syrové. Vaše hamburgery budou důkladně uvařené a připravené k radostnému zhltnutí!

Tento jednoduchý malý tip ušetří mnoho grilování. Jako bonus ho můžete použít, jak chcete, k drůbeži nebo kousku hovězího masa! Už nemusíte trávit čas za grilem, stačí se podívat na kostky ledu, abyste zjistili, zda se voda odpařila. Buďte si jisti, že vaši přátelé budou ohromeni vařením masa!

Další tipy pro úspěšné grilování

Grilování masa na grilu – spm

· Při vaření ryby  se často rozpadne. Zabalíme ho tedy do alobalu, abychom se pokusili zachovat jeho pěkně opečenou chuť. Ale my vám nabízíme řešení, jak se problému vyhnout: než dáte rybu na  gril , namočte ji na 10 minut do osolené vody. Díky tomu se nebude rozkládat a bude chutnat dostatečně slaně.

· Při grilování máte většinou po ruce láhev s vodou. To je velmi praktické v případě, že se uhlíky začnou vznítit. Doporučujeme však mít po ruce druhou lahvičku, nejlépe s rozprašovačem a naplněnou jablečnou šťávou. Proč ? Jednoduše ji nastříkejte na maso během pečení: bude tak křehčí a chutnější.

· Jak zabránit vysychání masa nebo ryb? Gril nakládejte dřevěným uhlím pouze do střední části. Nechte stěny prázdné. Díky tomu si grilovaná jídla nepokazíte: nepřipálí se, nepřehřejí a zůstanou šťavnaté.

Hit enter to search or ESC to close.