Proč byste neměli uchovávat čerstvá vejce v lednici?

Proč byste neměli uchovávat čerstvá vejce v lednici?

Některé potraviny nejsou nezbytně určeny k vkládání do chladničky. Často ale raději neriskujeme, že se vyvinou bakterie nebo se bojíme, že se jídlo zkazí. Vejce jsou živočišného původu a mohou v nich růst bakterie jako salmonelóza. Proč se tedy doporučuje nedávat vejce do lednice?

Vejce jsou součástí každodenního jídelníčku mnoha lidí a kupujeme je velmi často. Ať už jde o vejce natvrdo nebo omeletu, většinou jde o to dát je do lednice, aby se zabránilo jakémukoli riziku otravy jídlem a přemnožení bakterií. Existují však důvody, proč vejce do vaší lednice nutně nepatří.

Vejce v lednici

Proč by se vejce neměla uchovávat v lednici?

Abyste se vyhnuli plýtvání, je důležité pochopit, jak skladovat potravinářské výrobky a v dobrých podmínkách. Pozor si musíte dát i na trvanlivost potravin, datum spotřeby a datum spotřeby.

Za prvé, když vejce nebudete chlazovat, umožní vám je uchovat déle : nechte je při pokojové teplotě, abyste je nemuseli vyhazovat. Vejce mohou rychle ztratit čerstvost a obecně se konzumují 28 dní od data snesení.

Pokud vejce necháte při pokojové teplotě, budou se lépe vařit. Recepty na pečivo a koláče doporučují používat vejce, která nebyla chlazená, protože se snáze šlehá. Pokud si dáte například toto nutričně bohaté jídlo, můžete si připravit dezert bez cukru a bez lepku!

Vejce je zvenku potaženo ochrannou vrstvou, která pomáhá chránit před bakteriemi a choroboplodnými zárodky, které by se mohly dostat dovnitř. Pokud si koupíte vajíčka a jejich kůžička je neporušená, není důvod je dávat do lednice. Pokud chcete vejce snadněji oloupat, můžete použít jedlou sodu.

Když vejce skladujete v chladu, je pravděpodobnější, že se srazí a změna teploty podpoří růst bakterií na skořápce vajec. Vejce špatně odolávají teplotním změnám: pokud jste vejce již vložili do lednice, nevyndávejte je.

Na druhou stranu, pokud máte podezření na infekci salmonelou, měli byste vejce dát do lednice. Nenechávejte je v blízkosti jiných vajíček při pokojové teplotě, protože je časem nakazí. Jakmile je vložíte do lednice, teplota bakterie zabije.

Pokud jste vejce dali do lednice, nemyjte je, zničíte tím jejich ochranný film a může dojít k přemnožení bakterií.

Trvanlivost vajec

Jak poznáte, že vejce vypršela?

Pokud jste vejce zapomněli vzadu ve skříni nebo lednici, můžete pomocí těchto malých tipů zjistit, zda jim vypršela doba použitelnosti nebo zda je ještě můžete sníst, abyste se vyhnuli plýtvání potravinami.

Tento tip je velmi jednoduchý, stačí vajíčko ponořit do vody! Chcete-li zjistit, zda ještě můžete udělat omeletu, naplňte misku nebo dokonce sklenici studenou vodou a vložte do ní vejce. Pokud je vejce děravé, není prošlé a vy jeho konzumací neriskujte. Pokud zůstane na povrchu, dejte ho do koše.

Zkuste rozklepnout vejce na talíř . Při tomto testu důvěřujte tomu, co vidíte a co cítíte. Pokud ucítíte podivné pachy například na dně skořápky vajec, neváhejte a vyhoďte ji. Pokud mají vaječný žloutek a bílek abnormální strukturu a bílek je příliš tekutý, vejce není dobré.  Z bílků si pak můžete vyrobit masku na vlasy .

Tato technika je také velmi účinná pro posouzení čerstvosti vašich vajec.  Zatřeste vejcem a pozorně poslouchejte : pokud dokážete zaznamenat vrtění, není to normální a vaše vajíčko je pravděpodobně prošlé. Pokud naopak neslyšíte žádné podivné zvuky, můžete vejce bez obav sníst.

Hit enter to search or ESC to close.