Proč byste nikdy neměli skladovat brambory v lednici?

Proč byste nikdy neměli skladovat brambory v lednici?

Po nákupu rádi uložíme naše produkty do lednice. To je skutečně ideální místo, kde je uchovat čerstvé, vyhnout se plýtvání a ušetřit nějaké peníze. Problém je, že máte tendenci naplnit lednici až po okraj. Je však důležité vědět, že ne všechny potraviny tam nutně mají své místo. Zejména pokud jde o ovoce a zeleninu. Zjistěte, proč by bylo škodlivé, nebo dokonce nebezpečné, skladovat tam brambory.

Ne vše, co jíte, je vždy určeno k chlazení. Odborníci mají v této věci jasno: některé potraviny by neměly být uchovávány v chladničce, což by mohlo dokonce ohrozit vaše zdraví. Jednou z nich jsou brambory.

Udržujte brambory při pokojové teplotě!

Skladovali jste brambory v zásuvce na zeleninu v lednici? Velmi špatný zvyk. Důvodů je podle specialistů celá řada a jeden z nich je spíše alarmující.

Na jedné straně nízká teplota mění jejich chuť a přeměňuje škrob na cukr. Tím se také naruší textura zeleniny, která se po uvaření stává tvrdší a zrnitější.

Na druhou stranu, když je škrob denaturován, může způsobit nebezpečnou chemickou reakci při vaření brambor.

Brambory mají tendenci rychleji hnít při kontaktu s chladem. Brambory jsou bohaté na škrob a ten bude vylučovat toxiny způsobené chladem. Škrob je pomalý cukr, který se při kontaktu s nízkými teplotami přeměňuje na fruktózu a glukózu, rychlé cukry. Tato reakce se nazývá „studené slazení“. Tato modifikace zvyšuje hladinu akrylamidu. Tato látka je podle Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny (IARC) známá jako karcinogenní pro člověka. Což vás donutí přemýšlet, než příště dáte brambory do lednice!

A konečně si uvědomte, že mají tendenci hnít mnohem rychleji, když jsou v chladném prostředí. Tak to by byl fakt plýtvání!

Odkud by se tedy vzalo nebezpečí?

Brambory uložené v lednici

Brambory jsou velmi bohaté na škrob, pomalý cukr, který se při kontaktu s chladem může rychle zkazit. V lednici se totiž dokáže přeměnit na rychlé cukry (fruktózu a glukózu). Tento jev se nazývá „studené slazení“. Jakmile tedy smažíte nebo pečete brambory při vysokých teplotách nad 250 °C, cukry se smísí s aminokyselinou asparaginem, z čehož vznikne chemická látka zvaná „akrylamid“, látka, kterou odborníci považují za karcinogenní.

Nejlepším způsobem, jak chránit svůj domov před touto toxickou látkou, je také skladování brambor na chladném a suchém místě, jako je spíž. Při vaření se navíc vyhněte nadměrnému zhnědnutí, aby se snížila hladina akrylamidu.

Co je dobré vědět  : cigaretový kouř je jedním z hlavních zdrojů expozice akrylamidu. Je však možné jej přijímat prostřednictvím potravinových zdrojů, jako jsou hranolky, hranolky, chléb, sušenky, cereálie, konzervované černé olivy, šťáva ze sušených švestek a káva.

Ostatní potraviny uchovávat mimo lednici

Zatímco chlazené brambory mohou představovat hrozbu pro vaše zdraví, existují i ​​další  potraviny  , které by se z různých důvodů měly držet mimo lednici.

Cibule

Cibule (jako česnek!) by se neměla skladovat v lednici. Proč ne ? Jednoduše proto, že toto jídlo je snadno obětí oxidace. A pokud rychle plesniví vlhkostí, ztrácí pevnost a chuť, je měkčí a méně příjemný k jídlu. Kromě toho může silný zápach cibule v lednici ovlivnit další potraviny. Cibuli tedy nechte ve spíži, kde vydrží měsíce. .

Rajčata

Dejte rajčata do lednice

To je ohromující odhalení, které může mnohé překvapit. Ne, nedoporučuje se uchovávat rajčata v zásuvce lednice! To je však reflex, který má téměř každý z nás: právě proto, aby naše rajčata nehnívala příliš rychle, jejich chlazení se zdálo samozřejmé. Až na to, že pokud zjistíte, že jejich chuť je někdy nevýrazná, je to právě kvůli chladu, který mění jejich chuť, díky čemuž změknou a jsou moučnější. Skladováním  rajčat  v lednici se přeruší proces zrání, a tím ztráta chuti. Je proto lepší je nechat ležet na pultu, ale s jejich konzumací moc nečekejte.

Papriky

Chcete zachovat křupavou texturu paprik? Přestaňte je tedy automaticky dávat do lednice. Tato zelenina nesnese zimu! Aby jejich dužina zůstala křehká a jejich polohořká, polosladká chuť, uchovávejte je v košíku na pultu nebo ve spíži.

Bazalka a další aromatické bylinky

Koupili jste si čerstvé bylinky? Ani neuvažujte o tom, že je dáte do lednice, hrozí, že před časem rychle zčernají a vadnou. Bazalka, koriandr nebo pažitka jsou známé tím, že pohlcují všechny druhy pachů. Stačí říci, že uvnitř lednice se jejich chuť nutně změní. Místo toho je nechte v šálku vody, jako by to byly řezané květiny. Můžete je uchovávat deset dní, nezapomeňte čas od času vyměnit vodu.

Dorty

Velmi často nás po oslavě nebo narozeninách ani nenapadne nechat naše dorty venku. Vaším prvním instinktem je strčit zbytek do lednice. Tady se opět úplně mýlíš! Možná jste to nevěděli, ale mezi vlhkostí a nízkou teplotou sladké těsto ve vašem koláči rychle ztuhne. Na druhou stranu vaše malé pečivo zůstane čerstvé ve vzduchotěsné nádobě na vaší kuchyňské lince.

Pozn  .: Výjimkou jsou máslové dorty, ganache dorty a zmrzliny.

Hit enter to search or ESC to close.