Proč byste si měli vybrat doplňky stravy?

Proč byste si měli vybrat doplňky stravy?

Doplňky stravy jsou dnes široce používány a pomáhají řešit řadu specifických zdravotních problémů. Jsou také známé jako nutraceutika a mohou pomoci napravit abnormality u pacientů. Když však mluvíme o doplňcích stravy, o čem to vlastně mluvíme? Jaké jsou různé důvody, které vás mohou přimět, abyste to vzali?

Doplňky stravy: co to je?

Jedná se o zdroje vyvinuté specialisty v laboratořích, které jsou koncentrovanými živinami, jako jsou minerální soli, vitamíny a další látky. Poskytují nutriční prvky, které tělo potřebuje k léčbě nedostatků spojených s běžnou stravou uživatelů. Příkladem jsou například kapsle Prima. Chcete-li získat  úplný názor na tobolky prima na hexagone-paris.fr , jednoduše přejděte na web a prohlédněte si různé karty.

Hlavní charakteristiky doplňků stravy

Kromě kapslí mohou být tyto doplňky ve formě lahviček, ampulí, tablet, sáčků, sirupů nebo kapslí.

  • Mohou sestávat z jedné nebo různých živin;
  • Jsou specifické pro různé patologie nebo situace;
  • Nemohou v žádném případě nahradit vyváženou stravu;
  • Splňují normy a musí být konzumovány ve vhodné dávce;
  • Neměly by se brát jako samoléčba.

Důvody, proč bezpodmínečně musíte užívat doplňky stravy

Existuje mnoho situací, kdy vám může lékař nebo lékárník předepsat doplňky stravy. Mohou vás vést k doplňku pro: růst vlasů nebo vousů, hubnutí, v případě těhotenství nebo v případě vážného onemocnění atd.

Růst vlasů / vousů a hubnutí

Konzumací doplňku stravy pro růst vlasů či vousů po pár měsících sami uvidíte výsledek. Živiny zasahují na různých úrovních, aby posílily mladé výhonky.

Pokud jde o hubnutí, hrají velkou roli doplňky stravy. Pomáhají uživateli zjemnit siluetu postupným zbavováním se tuku. Působí také v těle posledně jmenovaných tak, že potlačují touhu konzumovat určité potraviny (například cukr), které jsou nepříznivé pro jejich zdravotní stav.

Případy těhotenství a závažných onemocnění

Na začátku těhotenství jsou předepsány budoucí mamince, aby se předešlo případným nedostatkům, které by mohly způsobit problémy. Pomáhají také regulovat hladinu hormonů a poskytují úlevu těhotné ženě.

V případě závažných onemocnění, jako je osteoartróza, prostatitida atd., doplňky stravy pomáhají pacientům ulevit od bolesti. Posilují imunitní systém a umožňují tak tělu lépe se bránit.

Doplňky stravy se doporučují pro pohodu každého. Pochopitelně podléhají předpisům. Před zahájením léčby se vždy poraďte s odborníkem.

Hit enter to search or ESC to close.