Proč je důležité jahody před konzumací omýt ve slané vodě?

Proč je důležité jahody před konzumací omýt ve slané vodě?

Jahody jsou bezesporu nejočekávanějším ovocem jarní sezóny. Konzumované čerstvé nebo jako dezert, ale také v určitých sladkých nápojích, musí být tyto vysoce žádané produkty pečlivě skladovány v chladničce. Než je ale dáte do chladu, měli byste je omýt slanou vodou. Vysvětlíme důvody této techniky.

Před konzumací tohoto ovoce bohatého na vitamíny a minerály byste měli osvojit si jednoduché gesto, které výrazně sníží výskyt hmyzu, bakterií a zbytků na tomto jídle.

Proč omývat jahody slanou vodou?

Pravděpodobně jste jednoho dne našli v misce s jahodami hmyz. To se stane, když si neuděláte čas na správné umytí ovoce. Místo toho, abyste je jen opláchli vodou z kohoutku, vložte je do slané vody. Budete překvapeni výsledkem!

– Jahody ve slané vodě, tip na likvidaci hmyzu

Jahody omyjeme

Omytím vodou se jahody nejprve očistí od prachu, zbytků, ale i pesticidů. Omytí těchto plodů slanou vodou by podle virálního videa na Tik Tok zlikvidovalo určitý tam přítomný hmyz. Ačkoli jsou fakta vylíčená v tomto videu sporná, zůstává zřejmé, že mytí jahod je zásadní. V těchto plodech může být přítomen nějaký hmyz nebo larvy much, ale ne vždy.

Chcete-li jahody sníst v klidu, nejlépe uděláte, když je namočíte do osolené vody. Chcete-li to provést, vezměte si nádobu s vodou, ve které zředíte dvě polévkové lžíce soli, než do ní ponoříte jahody. V některých vzácných případech si všimnete přítomnosti určitého hmyzu. Nepanikařte ! Greg Loeb, entomolog a profesor na Corneilově univerzitě, vysvětluje pro americká média CNN a předávaný novinami Ouest-France, že když jíme čerstvé produkty, jíme hmyz. Dodává také, že to může být rušivé, ale neškodné a že pojídání hmyzu vám nezpůsobuje nevolnost.

Tento druh hmyzu se vyskytuje ve všech druzích ovoce a zeleniny, které jíte, ale pro člověka nepředstavuje žádné nebezpečí. Abyste se vyhnuli jakémukoli strachu, můžete je odstranit pomocí techniky slané vody.

Další tipy na čištění jahod před konzumací

Všichni souhlasí s tím, že ovoce a zelenina by měly být před konzumací důkladně očištěny. Za prvé proto, že tyto mohou být kontaminovány během sklizně a dokonce i během přepravy mikroorganismy, zárodky nebo bakteriemi. Mohou být také ovlivněny škodlivými pesticidy. Chcete-li je bezpečně konzumovat, je vhodnější nejprve přijmout tyto další tipy.

– Ocet, skvělý spojenec pro mytí ovoce, jako jsou jahody

Ocet na mytí jahod

Chcete-li si jahody vychutnat v klidu, rozhodněte se pro jejich mytí ve sladké vodě smíchané s bílým octem. Do nádoby nebo salátové mísy nalijte ekvivalent lžíce bílého octa. Ponořte do ní několik jahod a lehce je promíchejte. Nechte několik sekund působit, poté ovoce opláchněte, než je položíte na savý papír nebo čistý hadřík. Jahody se doporučuje nenechávat v octové vodě příliš dlouho, aby nezměkly.

– Jedlá soda, přírodní prací prostředek, který čistí i jahody

Chcete-li odstranit nečistoty a bakterie a také pesticidy na vašem ovoci, rozpusťte lžičku jedlé sody v nádobě se studenou vodou. Poté tuto přísadu promíchejte, než do ní namáčíte malé hrstičky jahod. Poté opláchněte, abyste odstranili zbytky ve dřezu.

– Citronová šťáva, přírodní směs pro dobré mytí jahod

Citron a jahoda

Pokud nemáte po ruce jedlou sodu nebo ocet, můžete se rozhodnout pro citronovou šťávu .  Jahody předem roztřiďte a opláchněte vodou z kohoutku. Dále si připravte citronovou šťávu a nalijte ji na červené ovoce. Podruhé už nesmíte ani opláchnout.

Správné umytí jahod vyžaduje mnohem více než silný proud vody. Chcete-li si toto ovoce bezpečně vychutnat, vyberte si jednu z jednoduchých a praktických metod vysvětlených výše.

Hit enter to search or ESC to close.