Proč je důležité nalít lžíci oleje do vroucí vody?

Proč je důležité nalít lžíci oleje do vroucí vody?

Při vaření vody v hrnci na vaření rýže nebo těstovin se často stává, že přeteče hrnec a část se vylije na varnou desku. Naštěstí lze této nepříjemné situaci předejít přijetím jednoduchých řešení.

Vysoká teplota vaší varné desky může způsobit rychlé převaření vody z pánve. Tento scénář je v kuchyni velmi běžný a abyste nemuseli talíř několikrát čistit, osvojte si těchto několik jednoduchých a praktických tipů.

Jak zabránit přetékání vody z pánve při vaření?

Vroucí voda v hrnci

Může se to stát každému, dáte si ohřát vodu a zapomenete ji na sporáku. Abyste zabránili vroucí vodě nebo rozlití mléka z pánve, stačí si při vaření osvojit dobré reflexy.

– Na hrnec s vroucí vodou položte dřevěnou lžíci

Dřevěná lžíce na hrnec

Málokdo to ví, ale položení vařečky na kastrol zabrání převaření vařící vody. Ve skutečnosti se škrob přítomný v zelenině nebo obilovinách teplem rozpouští. Na hladině vody se pak vytvoří pěna, která brání úniku bublinek. S příliš velkým teplem vyvíjejí bubliny tlak, který často způsobuje přetečení. Dřevo lžíce, které je špatně vodivým materiálem, zabrání rovnoměrnému vytváření pěny. Pár bublinek si tak bude moci prorazit cestu a prasknout pod širým nebem. Proces odpařování vody pak umožní pěně sestoupit. Stále se doporučuje vařečku občas propláchnout studenou vodou, aby se nepřehřála.

– Do vroucí vody nalijte kapku oleje

Olej nalil do vody na těstoviny

Dalším tipem, jak zabránit vylití vařící vody z pánve na varnou desku, je použití oleje, který bude působit na pěnu, zabrání jejímu vzniku a zabrání přetékání vody teplem. Musíte však jednat ve správný čas; tím, že na pánev nalijete kapku oleje, narušíte škrob uvolňovaný těstovinami nebo určitou zeleninou, což vytvoří jakýsi únik pro vzduchové bubliny.

– Nepřikrývejte hrnec s vařící vodou

Hrnec bez pokličky

Někdy se voda vaří z jednoduchého důvodu: dlouhodobé používání pokličky na pánvi. Tento nástroj jistě šetří čas rychlejším ohřevem vody, ale zabraňuje úniku vodní páry. Výsledek: voda dále pění a rychleji přetéká z nádoby. Při vaření je pak možné používat poklici, pokud ji včas sejmete. Dnes existují víka proti přetečení s tvarem, který se tomuto typu nepříjemností vyhýbá.

– Použijte větší množství vody a větší hrnec

Velký hrnec

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení malé množství vody neomezuje riziko přetečení. Zvýšením množství vody v hrnci nebo hrnci nebude vaše varná deska více vystavena takovým nepříjemnostem. Vysoký objem vody skutečně umožní snadnější zředění škrobu. Proto se doporučuje použít 1 litr vody na 100 gramů těstovin. Vždy je však užitečnější vařit určitá jídla ve větších nádobách. Tímto způsobem nebude povrch pánve zcela pokryt vrstvou škrobu.

Zde jsou spolehlivé tipy, jak se vyhnout nečekaným únikům ve vaší kuchyni. Vyzkoušejte jeden z nich, abyste již nemuseli čistit varnou desku po každém vaření.

Hit enter to search or ESC to close.