Proč je nutné dávat mouku do mrazáku?

Proč je nutné dávat mouku do mrazáku?

Mouka, základní prvek mnoha kulinářských nebo cukrářských přípravků, je bezpochyby jednou z nejpoužívanějších potravin každého dne v kuchyni. Slané nebo sladké přípravy, nic neuteče. A abyste mohli plně využívat všech jeho vlastností, je nezbytné jej dobře uchovávat. Díky tomuto tipu budete moci uchovat mouku a udržet ji mimo moly a jakýkoli jiný potravinářský hmyz.

Teplo, vlhkost, světlo, všechny prvky, které mohou mouku učinit nepoužitelnou. Zde je to, co potřebujete vědět o nejlepším způsobu skladování mouky.

Trik, jak udržet mouku déle

Mouka, široce používaná k přípravě různých chlebů, pokrmů a dezertů, je právem považována za základní složku našeho jídelníčku, a tedy za nezbytnou potravinu ve spíži. Je tak zásadní, že je nadále k dispozici v několika druzích a variantách: pšeničná mouka, mandlová mouka, kukuřičná mouka, rýžová mouka, bílá mouka, polocelozrnná mouka nebo celozrnná mouka. Tolik odrůd, které skončí ve vaší spíži a které se většinou nepoužívají nebo nepoužívají. Mouka, která je mylně považována za trvanlivou potravinu, může přesto představovat určitá rizika kvašení a plísní, pokud je špatně konzervována.

Obecně je optimální datum spotřeby mouky mezi 6 měsíci a jedním rokem, ale pouze v případě, že byla skladována v dobrých podmínkách. Totiž uzavřené zcela vzduchotěsně, na místě při pokojové teplotě a chráněné před vlhkostí. Jinak by při špatném skladování mohla mouka změnit barvu, vydávat nepříjemný zápach a nakazit se potravinovými moly. Jasné známky žluknutí a fermentace.

Abyste se nedostali do tohoto bodu a nepromarnili celé množství mouky; zvláště pokud jste balíček sotva otevřeli, existuje praktický a jednoduchý tip, který zvládne každý: mraznička.

Přípravky na bázi mouky - zdroj: spm

Mraznička pro optimalizaci uchování vaší mouky

Aby se vám mouka nezkazila a nakonec nezkazila, budete ji muset držet mimo horká a vlhká místa. Je proto nutné, aby vaše mouka zůstala použitelná co nejdéle a jak lépe ji skladovat v mrazáku. Skladování suchých potravin, jako je mouka, v mrazáku mimo jakýkoli zdroj tepla skutečně pomáhá zabránit  molům a potravinovým larvám  investovat do vaší mouky a klást tam vajíčka.

Mrazák ochrání mouku nejen před teplotními výkyvy, kterým by mohla být vystavena, ale také před přemnožením různého hmyzu, který by tam mohl najít útočiště.

Jak správně skladovat mouku v mrazáku?

Kromě toho, že je mrazák bezpečným místem pro skladování všech druhů potravin, pomáhá také zpomalit nebo dokonce zastavit produkci mikrobiální aktivity. Kromě toho může být zmrazení skvělým způsobem, jak udržet některé mouky, jako je celozrnná, čerstvé.

Jak jste jistě pochopili, nejdůležitější bude mouku dobře chránit, aby neabsorbovala vlhkost. Před zmrazením mouky je proto nezbytné vyvarovat se určitých chyb. Proto se nedoporučuje vkládat balíček mouky přímo do mrazáku, i když mouka ještě nebyla spotřebována. Chcete-li postupovat co nejlépe, bude nutné provést následující kroky:

  1. Přendejte mouku do uzavřeného sáčku, nejlépe se zipem;
  2. Vytlačte veškerý vzduch, který může být přítomen v mrazicím sáčku, aby byl zcela vzduchotěsný;
  3. Označte svůj mrazicí sáček a poznamenejte si datum, od kterého bude vaše mouka zmrazena;
  4. Vložte mouku do mrazáku.

Vezměte prosím na vědomí a v závislosti na množství mouky potřebné pro každý z vašich kulinářských přípravků ji můžete rozdělit do několika malých mrazicích sáčků tak, že na štítek přidáte kromě data zmrazení také množství, které se v každém z nich nachází. To vám ušetří nutnost používat kuchyňskou váhu pokaždé, když ji použijete.

Chcete-li mouku rozmrazit, můžete ji umístit do chladničky a poté ji nechat při pokojové teplotě. Abyste se ujistili, že se neznehodnotil i přes uskladnění v mrazáku, je užitečné zkontrolovat jeho vůni a texturu, abyste věděli, zda je stále vhodný ke konzumaci.

Mraznička - zdroj: spm

Díky tomuto důmyslnému tipu udržíte mouku a její čerstvost déle v závislosti na její odrůdě, ale také zabráníte přemnožení potravinových molů, kteří by mohli způsobit plíseň.

Hit enter to search or ESC to close.