Proč mají vejce natvrdo kolem žloutku podivný zelený kroužek?

Proč mají vejce natvrdo kolem žloutku podivný zelený kroužek?

V sendviči, jako předkrm nebo v salátu se vejce natvrdo hodí k mnoha každodenním jídlům. Pokud jste fanouškem tohoto způsobu vaření, možná jste si již všimli přítomnosti zeleného kroužku obklopujícího vaječný žloutek. Víte, co to znamená? Existují nějaká rizika při konzumaci natvrdo vařených vajec s touto nazelenalou membránou? Říkáme vám všechno.

Chcete-li zaplnit mezeru nad hladem nebo jíst na cestách, příprava vajec natvrdo je ideální alternativou mražených jídel nebo ultrazpracovaných potravin, které někdy preferujeme, abychom ušetřili čas v kuchyni. Nutriční a chuťová, vejce mají několik výhod pro naše zdraví a lze je konzumovat v několika formách. Než vám vysvětlíme, co znamená zelený kroužek někdy přítomný na žloutku natvrdo uvařených vajec, zopakujme si jejich přínos pro tělo.

Jaké jsou výhody vajec?

Konzumované k snídani nebo k jiným denním jídlům je vejce plné živin prospěšných našemu zdraví. Bohatý na vitamíny skupiny B, stimuluje činnost mozku a optimalizuje koncentraci a paměť. Kromě toho obsahuje zinek, železo, hořčík a dokonce i fosfor, nezbytné minerály pro udržení zdraví kostí.

Tento spojenec hubnutí také představuje velmi dobrý zdroj bílkovin. Nízký obsah kalorií může být proto začleněn do mnoha diet pro zdravé hubnutí, kromě toho, že podporuje pocit sytosti v době jídla. Všimněte si, že má také významný obsah luteinu, antioxidantu nezbytného pro zdraví očí.

Vejce natvrdo

Co znamená zelený kroužek kolem žloutku natvrdo vařených vajec?

Na rozdíl od toho, co by se dalo věřit, zelený prstenec, který obklopuje žloutek natvrdo vařených vajec, nepředstavuje žádná zdravotní rizika. Ve skutečnosti to jen znamená, že se vejce vaří příliš dlouho! Tato zelená vrstva, někdy černé barvy, je výsledkem oxidace železa nacházejícího se ve vaječném žloutku, když se dostane do kontaktu se sirovodíkem v důsledku vaření bílku. Vajíčko je tedy i přes ten nevkusný kroužek úplně poživatelné.

Změnu barvy lze také pozorovat, pokud bylo vejce nakrájeno nebo oloupáno příliš dlouho před konzumací, což žloutek mírně ztmavne. Abyste se tomuto výsledku vyhnuli, nezapomeňte vejce zchladit ve studené vodě a těsně před konzumací je oloupat.

Jak uvařit vejce natvrdo k dokonalosti?

Chcete-li si připravit vejce natvrdo, aniž byste je viděli, jak se rozpadají nebo se lepí na skořápku, existují určité tipy, které je třeba použít. Tepelný šok, ke kterému dochází při ponoření do horké vody, může způsobit prasknutí vajec během vaření. Takže je nejlepší je vytáhnout z lednice asi hodinu před tím, než je dáte do vody. Babským tipem je také přidat do vody pár kapek bílého octa, aby se skořápky nelámaly.

Po dokončení přiveďte vodu k varu. Poté vejce jemně ponořte do nádoby a nechte 9 až 10 minut louhovat, pokud chcete, aby byla dobře uvařená. Ti, kteří je preferují o něco méně tepelně upravené, se mohou rozhodnout pro vaření po dobu 8 minut. Vezměte prosím na vědomí, že byste neměli překročit 11 minut, jinak riskujete, že se žloutek rozpadne a bílek bude mít nepříjemnou konzistenci.

Po uplynutí této doby vyjměte vejce z nádoby a ihned je ponořte do studené vody. Stačí je oloupat a připravit si zdravou snídani nebo lahodná čertovina.

Aby nedošlo k chybám v době vaření, pamatujte na pravidlo 3-6-9, tedy 3 minuty na přípravu vajec na měkko, 6 minut na vejce naměkko a 9 minut na vejce na tvrdo!

Hit enter to search or ESC to close.