Proč musíte brambory namočit do ledové vody, než budete dělat hranolky?

Proč musíte brambory namočit do ledové vody, než budete dělat hranolky?

I ta nejjednodušší jídla někdy vyžadují zvláštní pozornost při přípravě. Výjimkou nejsou ani hranolky, které všichni milujeme. Bez ohledu na recept, od nejjednoduššího po nejpropracovanější, brambory zůstávají jednou z nejoblíbenějších druhů zeleniny. Měkké, dušené, křupavé, gratinované…to je vždy opravdová lahůdka pro chuťové buňky. Ale aby byly hranolky dokonalé a především aby nebyly příliš měkké nebo příliš mastné, existuje malé tajemství přípravy, o kterém byste měli všichni vědět, že jsou chutnější a lepší pro vaše zdraví. Chcete vědět více? Čtěte níže.

Krájení brambor – zdroj: spm

Proč máčet brambory před smažením v misce s ledovou vodou?

Kdo by neměl rád chutné, horké, křupavé a zlaté hranolky? Dáváte přednost obyčejným, omáčkovým nebo gratinovaným se strouhaným sýrem? Ať už preferujete cokoliv, hádáme, že je nemáte rádi všechny lepkavé, kašovité, připálené nebo nasáklé olejem. Pro ideální výsledek musíte bezpodmínečně znát tento tip, který vám pomůže, aby vaše hranolky byly pokaždé úspěšné!

Chcete-li si být jisti, že dostanete porci křupavých hranolků a potěšíte své hosty, postupujte podle této málo známé metody, se kterou bude rozdíl.

Budete potřebovat misku s ledovou vodou. Brambory oloupeme, nakrájíme a ponoříme do vody, přičemž dáme pozor, abychom přidali kostky ledu. Takto je nechte alespoň 10 minut (ideálně několik hodin pokud možno pravidelným přidáváním kostek ledu, když roztají). Proč máčet brambory v ledové vodě? Tímto způsobem se odstraní přebytečný škrob na povrchu. Zabráníte tak přichycení hranolků během smažení. Navíc velmi studené brambory po ponoření do horkého oleje  vytvoří na povrchu kůrku, která je po uvaření udrží křupavé .

Hranolky – zdroj: spm

Křupavý a chutný recept: hranolky v parmazánové krustě

Nyní pojďme za sporák a uvaříme chutné hranolky s křupavou kůrkou, jako ty, které jíte v restauraci nebo ve vašem oblíbeném podniku rychlého občerstvení. Ano, nemusíte cestovat, abyste uspokojili chuť na sladké, díky tomuto receptu si ho můžete připravit ve své kuchyni!

K tomu budete potřebovat potravinářský škrob. Škrob je v bramborách přirozeně přítomen, ale na jejich povrchu je potřeba další vrstva.

Ingredience:

– Olej na smažení

– Špetka soli

– 1 lžička česnekového prášku

– 2 lžíce strouhaného parmazánu

– 2 polévkové lžíce kukuřičného škrobu

– 1 lžíce papriky

– 4-5 velkých brambor

Způsob přípravy:

Brambory oloupeme, nakrájíme a vymačkáme šťávu. Poté je omyjte ve velmi studené vodě a poté je sceďte přes sítko nebo savou utěrku (můžete samozřejmě postupovat podle výše uvedeného tipu). V misce smícháme kukuřičný škrob, papriku, parmazán, česnekový prášek a sůl. Do mísy vložte bramborové tyčinky a dobře je promíchejte, aby byly zcela pokryty směsí. Můžete dokonce použít sáček na zip, abyste je lépe promíchali a zabránili rozlití.

Na pánev dáme na oheň olej a až bude horký, přidáme postupně brambory. Občas promíchejte, aby se rovnoměrně opekly. Hranolky vyjměte pomocí stěrky a položte je na talíř pokrytý papírovými utěrkami, aby absorbovaly přebytečný olej.

A tady to máte, vaše křupavé a dokonale kořeněné hranolky jsou připraveny k vychutnání horké!

Hit enter to search or ESC to close.