Proč musíte dát brambory do myčky?

Proč musíte dát brambory do myčky?

Mikrovlnné trouby, trouby, hrnce a pánve jsou všechny domácí spotřebiče, které můžete použít k vaření svých každodenních jídel. Věděli jste ale, že myčka nádobí vám může pomoci s vařením určitých potravin? Jedna věc je jistá: tento tip rychle pozvete do svého každodenního života!

Pokud je myčka nádobí zařízení určené k údržbě vašich talířů a příborů, může vám pomoci i s vařením. Zjistěte, co se stane, když do tohoto zařízení vložíte brambory. Budete překvapeni výsledkem!

Myčka je stroj, který slouží pouze k mytí nádobí, ale lze v něm také vařit. Zní to šíleně, ale je to rozhodně pravda. Většina  myček nádobí  poskytuje dostatek tepla pro úplné uvaření široké škály potravin. Zde je návod, jak můžete vařit brambory pomocí myčky nádobí.

Příprava brambor

Prázdná myčka

Chcete-li brambory vařit při relativně nízké teplotě vytvořené mycími a sušícími cykly vaší myčky, musíte brambory nakrájet na velmi malé kousky, abyste je vystavili co největšímu teplu. Po tomto kroku brambory okořeňte a obalte následovně.

  • Koření

Plátky brambor přidejte do velké mísy s oblíbeným kořením. Můžete použít suché koření, jako je směs koření pro ranče, kapku oleje na navlhčení hlíz nebo váš oblíbený krémový vinaigrette nebo marinádu pro přidání chuti.

  • Balení do myčky nádobí

Klíčem k vaření v myčce nádobí je použití složené hliníkové fólie v uzavřených, vzduchotěsných skladovacích sáčcích. Brambory zabalte do hliníkové fólie a vše vložte do sáčku. Pokud při zmáčknutí sáčku uniká vzduch, vaše balení není dostatečně vzduchotěsné pro vaření v myčce nádobí.

  • Proces vaření

Umístěte sáčky na brambory v jedné vrstvě na horní rošt myčky. Vzduchotěsné sáčky ochrání vaše jídlo. Než se pokusíte uvařit brambory, vypněte všechny funkce pro úsporu energie vaší myčky a nechte ji běžet během celého cyklu mytí a sušení. Pokud je váš ohřívač vody nastaven na nízkou úroveň z důvodu bezpečnosti nebo úspory energie, možná budete muset kvůli tomuto tipu zapnout, protože potřebujete co nejvíce tepla. Pokud váš první pokus o vaření pečených brambor v myčce nevyjde, nakrájejte menší kousky.

Některá jídla můžete připravit v myčce nádobí

Naprogramujte myčku nádobí
  • Bagely

Jedná se o recept, který vyžaduje teplé, vlhké prostředí. Bagely jsou proto perfektním jídlem pro přípravu v myčce nádobí.

  • Pošírovaný losos

Pošírovaný losos

Pošírovaný losos vařený v myčce na nádobí je boží. S cibulí, mrkví a citronovou vinnou omáčkou je to téměř  kompletní jídlo  ve dvou cyklech.

Hit enter to search or ESC to close.