Proč musíte dát plátek citronu do vody na vaření vajec?

Proč musíte dát plátek citronu do vody na vaření vajec?

Uvařit vejce je jednoduché, ale loupání může být obtížné. Naštěstí vám citron může pomoci vyřešit velký kuchyňský problém. Toto citrusové ovoce s mnoha výhodami vás možná překvapí.

Kromě ochucení pokrmů a vnesení nádechu kyselosti do vašich receptů se citron může stát vaším nejlepším spojencem v kuchyni. Objevte tento často opomíjený tip s citronem.

Proč dávat plátek citronu do vody na vaření vajec

Nakrájejte citron

Pokud je citron ideálním citrusovým ovocem v nápojích nebo pro přípravu skvělých receptů, může vám pomoci s obtížným a únavným úkolem, loupáním vajec. Tento tip vám ušetří spoustu času při přípravě vašich malých pokrmů a salátů.

Po asi desetiminutovém vaření vajec ve vroucí vodě je čas je oloupat,  tedy odstranit skořápku . Zatímco některé membrány lze snadno odstranit, jiné se obtížně otevírají nebo oddělují. Citron je naštěstí citrusové ovoce, které vás může v kuchyni provázet.

Vejce natvrdo - zdroj: spm

Jak použít tento tip na loupání vajec?

Vaření vajec naměkko je jednoduché a usnadňuje život, když si dáváte jídlo na cestách. Někdy je však obtížné je loupat a může se stát, že při loupání budou méně bílé. Chcete-li začít, budete muset nakrájet citron na polovinu a před vařením jím potřít skořápky (můžete také vhodit čtvrtinu citronu do vody na vaření vajec). Poté vejce ponořte do vody a nechte uležet do požadované konzistence.  Po uvaření uvidíte, že membrána půjde velmi snadno odstranit . Odstranění skořápek vajec bude nyní hračka.

Na loupání vajec existuje ještě jeden trik

Zatímco trik s citronem vám může výrazně pomoci oloupat několik vajec za sebou, existuje  další impozantní technika, která vám čas v kuchyni zkrátí.

Tento tip se studenou vodou vám usnadní práci

Vajíčko natvrdo oloupete za méně než 20 sekund díky nezastavitelné technice. Chcete-li to provést, budete muset nechat  tento zdroj bílkovin  při pokojové teplotě alespoň čtvrt hodiny, než jej uvaříte. Po vyjmutí z pánve spusťte vejce pod studenou vodu a nechte znovu 5 minut odležet. Důvodem, proč tato metoda funguje, je to, že chlad pomáhá bílé smršťovat se a oddělovat se od membrány. Po tomto kroku  poklepejte vejce na každém konci  pomocí lžíce nebo na pevný povrch. Doporučuje se začít u základny, konkrétně od nejširší tyče. Skořápka se za chvíli odtrhne.

Vejce natvrdo

Tento tip vám pomůže odstranit skořápku

Pokud vás tlačí čas, můžete strávit ještě méně času loupáním vajíčka. Chcete-li začít, budete ji muset umístit vařenou do skleněné nádoby a ponořit ji do studené vody.  Umístěte víko na nádobu  a několik sekund silně protřepávejte, dokud se membrána neroztrhne. V tomto případě budete moci velmi rychle odstranit skořápku z vajíčka.

Vařená vejce – zdroj: spm

Poté, co jsou vejce uvařená, vám tipy nad rámec použití citronu pomohou odstranit membránu snadněji. To vám pomůže vařit rychleji, zvláště pokud vaše jídlo obsahuje velké množství vajec!

Hit enter to search or ESC to close.