Proč nenechat naběračku na pánvi?

Proč nenechat naběračku na pánvi?

Naběračka je jedním z nezbytných kuchyňských nástrojů, ať už se jedná o míchání příprav nebo podávání pokrmů v omáčce. Po uvaření nádobí je však mnoho lidí nechává v hrnci nebo polévkové míse. Ale jak může být tato akce riskantní? To se dozvíme v tomto článku.

Naběračka je kuchyňské náčiní, které denně používáme k přípravě nejrůznějších přípravků. Nicméně, držet to uvnitř pánve může být špatný nápad. Vysvětlení.

Proč byste se měli vyvarovat ponechání naběračky na pánvi?

Tento scénář se stává velmi často: připravujeme jídlo, sedneme si ke stolu k jídlu a po náročném dni v práci nás vyruší naše oblíbená show a zapomeneme odložit zbytky jídla. A teprve o pár hodin později, když vkládáme talíře a příbory do myčky, si uvědomíme, že rendlík je stále tam, odkrytý a s naběračkou uvnitř . Mnoho lidí dělá tu chybu, že ho umístí do lednice tak, jak je, což se většinou nedoporučuje.

Naběračka do hrnce. zdroj: spm
  • Potraviny mohou zplesnivět, pokud hrnec vložíte do chladničky s naběračkou uvnitř

Skladování potravin v lednici  bez řádného zakrytí je špatný nápad. Ve skutečnosti tvoří  suché prostředí, které ovlivňuje proces konzervace potravin, a proto hrozí, že zplesniví . Jakmile se totiž suchý vzduch v chladničce dostane do kontaktu s potravinami, absorbuje vlhkost, což způsobí ztrátu chuti.

  • Jídlo se rychleji ochladí, když v něm necháte naběračku

Necháte-li naběračku uvnitř hrnce, vaše jídlo bude velmi studené, až bude čas jej znovu podávat. Bude tedy nutné jej znovu zahřát, což se nedoporučuje. Po uvaření  musí být jídlo zchlazeno maximálně do 2 hodin, aby se omezil vývoj a množení bakterií .

  • Zakrytí pánve naběračkou uvnitř je pozvánkou pro bakterie

Vzduch cirkulující ve vaší chladničce nese spoustu částic. V některých případech může dokonce přenášet bakterie z jedné potraviny na druhou. Pokud do něj tedy umístíte jídlo bez víka, mohlo by se stát obětí  křížové kontaminace. To znamená, že když pokrm již nevydává žádnou páru, znamená to, že dosáhl teploty, při které by měl být uložen v chladničce.  Ponechání naběračky uvnitř zapékací mísy nebo hrnce obsahujícího jídlo činí jídlo náchylnější vůči mikroorganismům . Ve skutečnosti se bakterie množí velmi rychle, mezi 4,4 stupně Celsia a 60 stupni Celsia.

Přikryjte hrnec. zdroj: spm

Dále se nedoporučuje vkládat do chladničky potraviny, které jsou ještě horké. Ten bude muset  poskytnout více energie na jeho chlazení, což bude mít za následek značné zvýšení  spotřeby energie zařízení . Před vložením do chladničky se proto musíte ujistit, že potraviny vychladly.

Hit enter to search or ESC to close.