Proč špagety před vařením nerozříznout napůl?

Proč špagety před vařením nerozříznout napůl?

Těstoviny jsou oblíbené a stávají se nezbytnou součástí domova. Dělají vydatné a levné jídlo. Ale těstoviny, které si získávají srdce Francouzů, jsou špagety. Tyto dlouhé těstoviny, chutné a uklidňující, lze připravit různými způsoby a během několika minut. Věděli jste ale, že byste je před vařením neměli rozpůlit? Vysvětlujeme proč.

Příprava špaget je pro mnoho Italů uměním. Proto je třeba jejich přípravu dobře kontrolovat. Vaření špaget vyžaduje zvláštní techniku, aby nedošlo k poškození kvality pokrmu. Před vhozením do hrnce s vroucí vodou je proto podle italské tradice vhodné nerozlomit napůl. Vysvětlujeme proč.

Proč byste se měli vyvarovat lámání špaget před jejich vařením?

Pokud si špagety před vařením vždy nakrájíte, přestaňte s tímto zlozvykem! Existují konkrétní důvody, proč byste to neměli dělat. Přečtením následujících vysvětlení budete vědět,  jak vařit těstoviny úspěšněji .

Krájení špaget před vařením, svatokrádež pro naše italské přátele

V Itálii je krájení špaget „zákaz“. Pokud to uděláte před vařením, zaprvé by to ovlivnilo chuť a strukturu vašeho jídla. Rozlomení těstovin před vhozením do vroucí vody   ve skutečnosti  znamená opožděné vaření, které mění jejich chuť a intenzitu. Můžete skončit s převařenou částí nebo těstovinami, které mají jiný tvar a velikost. Navíc se tím, že respektuje délku těstovin, snadněji srolují kolem vidličky. Chutná pak dostanete špagety carbonara nebo mořské plody.

Rozbít těstoviny před vařením však není vždy chyba. Existuje řada dlouhých těst, nazývaných Ziti, která jsou určena ke krájení. Jedná se o typ hladkých těstovin o velikosti přibližně 25 cm, které se tradičně používají v italských receptech, jako jsou tympány, omelety nebo těstoviny k dochucení.

Hit enter to search or ESC to close.