Proč vařit ryby v mikrovlnné troubě?

Proč vařit ryby v mikrovlnné troubě?

Mikrovlnná trouba si jistě našla své místo v našich kuchyních, ale často ji omezujeme na tuto velmi omezenou roli: rozmrazování nebo ohřívání jídla v rekordním čase. Je to velmi praktické… Ale umí mnohem víc! A to bez jakéhokoli zdravotního rizika a dokonce se skutečnými výhodami.

Na konci 30. let 20. století výzkumníci vynalezli magnetron, zařízení produkující ultrakrátké vlny pro letecké radary . O několik let později, když pracoval poblíž magnetronu, inženýr roztavil čokoládovou tyčinku v kapse. Bingo: co kdybychom tyto vlny použili k vaření jídla? V roce 1946 podal patent a v následujícím roce se zrodila Radarange, první mikrovlnná trouba, 1,80 m velký monstrum Mikrovlny, které dnes vybavují 92 %* domácností, jsou naštěstí diskrétnější, ale stále jsou vybaveny tímto slavným magnetronem, který bude. emitují velmi vysokofrekvenční magnetické pole (2 450 MHz). Vlny se budou odrážet od kovových stěn, než jsou absorbovány potravou, kde rozvíří molekuly vody. Třením o sebe vytvářejí teplo, … a jídlo se zahřívá!

Jak vařit jídlo v mikrovlnné troubě?

Za prvé: dávkujte výkon správně . „Na maso a ryby stačí 400 až 600 W. Naopak zelenina se vaří při maximálním výkonu (vyšším než 800 W). Tím se zkrátí doba vaření, a proto se živiny co nejlépe zachovají. Maximální výkon vyžadují také potraviny obsahující škrob, jako jsou těstoviny nebo brambory,“ vysvětluje Philippe Pouillard. Při respektování těchto několika pravidel lze do mikrovlnné trouby vkládat všechna jídla, „snad s výjimkou hovězího a vepřového masa, které pro svou velkou heterogenitu v rozložení tuku a vlhkosti nedávají v mikrovlnné troubě příliš dobré výsledky. Pro rychlé vaření nakrájejte jídlo na kousky stejné velikosti, vložte je do nádoby, přikryjte a v polovině vaření promíchejte. „Ideálním způsobem, jak zachovat živiny, texturu a chuť, zůstává kombinace vaření v páře a mikrovlnné trouby. Nemá smysl investovat do mikrovlnné trouby s funkcí páry; spotřebitelské značky jsou neefektivní a nevytvářejí dostatečně hustou páru, domnívá se výzkumník. Nejjednodušší je uvařit jídlo v troše vody a zakrýt neperforovanou potravinářskou fólií nebo skleněnou poklicí. Pára unikající z jídla bude tento efekt páry reprodukovat. “

Rybí maso je jemné, rychle se vaří a nemusí dlouho zůstávat v troubě nebo pánvi. V mikrovlnce lze maso připravit mnohem snadněji a rychleji. Někteří kuchaři tuto metodu používají, protože je díky ní ještě chutnější.

Nastavení mikrovlnné trouby

Proč vařit ryby v mikrovlnné troubě

Ryby jsou důležitým zdrojem bílkovin, vitamínu D a omega-3 mastných kyselin.  To je důvod, proč zdravotníci doporučují jíst ho alespoň jednou týdně.

Vaření v mikrovlnné troubě zdaleka nepředstavuje zdravotní riziko, naopak má své přednosti. „Ve srovnání s vařením v páře, při kterém dochází k louhování, nebo „anglickým“ vařením ve velkém množství vařící vody je mikrovlnná trouba způsob vaření, který nejlépe uchovává vitamíny, zejména vitamín C, velmi křehký na teplo a rozpustný ve vodě “ vysvětluje odborník. Další zdravotní přínos: zabíjí možné patogeny (bakterie a další). Při získávání velmi jemného jídla a rovnoměrného vaření za předpokladu, že budete respektovat několik malých tipů.

Pokud máte mražené rybí filé, okořeňte je a poté je vložte do mikrovlnné trouby na střední výkon na 6 minut. Pochutnáte si na křehkém a chutném mase.

Vaření v mikrovlnné troubě

6hvězdičkové potraviny pro vaření v mikrovlnné troubě

1. VEJCE

Pokud ho nevložíte do skořápky (zaručený masakr!) nebo rozbitý tak, jak je na talíři (pozor na žluté cákance!). Sázené vejce lze získat za 30 sekund při výkonu 600 W. Malý tip: žloutek lehce propíchněte, aby neexplodoval . Pro sázené nebo na měkko uvařené vejce rozklepněte vejce do misky naplněné 5 cl vody, poté zahřívejte 50 sekund na 900 W. Hodně nadýchaná minutková omeleta? V míse vymazané máslem rozklepněte 2 vejce, zahřívejte 45 sekund při výkonu 900 W, promíchejte vidličkou a několik sekund žehlite.

2. JABLKO

Oloupané, nakrájené na čtvrtiny, vařené několik minut přikryté na maximální výkon, poté ozdobené hnědým cukrem nebo muscovado cukrem a nádechem skořice, zázvoru nebo vanilky – nebo drobky ze speculoos pro větší lahodnost. U kompotu přidejte trochu vody a prodlužte dobu vaření za pravidelného míchání.

3. BRAMBORY

Mikrovlnná trouba je skutečnou alternativou k vaření brambor ve vodě nebo v páře! Vařte ji vcelku, se slupkou i bez ní, podlitou trochou vody 4 až 5 minut na plný výkon . Zkontrolujte vaření nožem a upravte čas. Rychlá restovaná jablka předvařte na kostičky s trochou vody v zakrytém kastrolu a poté opečte dokřupava.

4. RYBÍ FILET

Vybírejte malé kousky (filé, steak, steak) pro vaření při nízkém výkonu (max. 400 W) počínaje 2-3 minutami, zkontrolujte a upravte. Filet je uvařený, když se na jeho povrchu objeví bílé kapky (to je bílek). Výsledek: ryba, která se nerozpadá, něžná a lehká.

5. LILKÁN

Jako každá zelenina bohatá na vodu se i lilek dobře hodí do mikrovlnné trouby. Vaří se s trochou vody, přikryté, několik minut na maximální výkon, nakrájené na kostky nebo plátky nebo nakrájené napůl, přičemž dbáme na propíchnutí kůže a koření (sůl, pepř, bazalka, česnek, kmín).

6. KUŘECÍ PRSA

Vzhledem k tomu, že složení vody a tuku je velmi homogenní, jsou kuřecí prsa z mikrovlnné trouby velmi křehká, pokud je vaříte při středním výkonu (400 W). Z časového hlediska to neváháme brát postupně. Pro větší chuť doplňte nádechem kari, cibulkou, sušenými švestkami nebo zeleninou (cuketa, cherry rajčata atd.), která kromě chuti pustí i trochu vody.

Tip na čištění mikrovlnné trouby

Chcete-li mikrovlnku vyčistit a zbavit ji nepříjemných pachů, ohřejte asi deset minut misku vody s citronovou šťávou nebo bílým octem. nechte několik minut působit a poté očistěte stěny hadříkem z mikrovlákna. Chcete-li houbu dezinfikovat, navlhčete ji a vložte do mikrovlnné trouby na několik sekund na plný výkon.

Neškodné vlny a žádné toxické vedlejší produkty

vlny? Už jen to slovo vzbuzuje obavy… Špatně, alespoň pokud jde o mikrovlnku. „Četné nezávislé vědecké studie ukazují, že mikrovlnné vlny dnes již nejsou kontroverzním tématem,“ ujišťuje Dr. Philippe Pouillart. Nemají žádné spojení s vlnami z našich mobilních telefonů a po použití po nich není v jídle ani v troubě ani stopa. Neexistuje také žádné riziko „ozáření“ pobytem v blízkosti vaší mikrovlnné trouby, zejména proto, že normy jsou velmi přísné. Pokud jde o tuto (přijatou) myšlenku, že vaření v mikrovlnné troubě by způsobilo výskyt toxických molekul, není tomu tak. Jako každá metoda vaření upravuje mikrovlnka strukturu jídla tak, aby bylo lépe stravitelné – to je cíl. „Výhodou mikrovlnné trouby je ale to, že nevytváří nově vytvořené produkty jako produkty Maillard,“ vzpomíná specialista.

Opatrnější jsme u kontejneru

„Toxicita, pokud existuje, bude pocházet z nesprávného používání nádob,“ věří Philippe Pouillart. Při vysokých teplotách hrozí, že určité látky přítomné v obalech, zejména plasty, migrují směrem k potravinám. „Pokud použijeme stretch fólii nebo plastovou nádobu, zkontrolujeme, zda má číslo 2, 4 nebo 5 obklopené trojúhelníkem,“ pokračuje odborník. Nejlepší je ale použít skleněnou nebo smaltovanou keramickou nádobu. ” A jako preventivní opatření vám můžeme pouze doporučit, abyste se vyhnuli veškerým plastům… Ve stanovisku z roku 2015 ANSES také vyzývá spotřebitele, aby pečlivě dodržoval doporučení (síla vaření a doba trvání) uvedená na obalech produktů určených k ohřevu v mikrovlnné troubě.

Hit enter to search or ESC to close.