Průvodce pro začátečníky a nákupní seznam pro ketogenní dietu (Keto)

Průvodce pro začátečníky a nákupní seznam pro ketogenní dietu (Keto)

Keto dieta, oblíbená u mnoha fanoušků, je ideálním dietním programem pro milovníky tuku. A z dobrého důvodu, ten druhý dává přednost lipidům a proteinům. Objevte tohoto jedinečného průvodce pro začátečníky a vhodný nákupní seznam pro ty, kteří si jej chtějí osvojit.

Keto. Je to zkratka pro ketogenní, metabolickou fázi, kdy naše tělo spotřebovává tuk. Ten by nám mohl pomoci zhubnout, k radosti těch, kteří milují sýry nebo smetany. Pro ty, kteří právě začínají, je zde kompletní průvodce s příslušným nákupním seznamem k provádění tohoto efektivního stravovacího programu.

Co je to ketogenní dieta?

Keto je ve znamení kombinace snížení spotřeby sacharidů ve prospěch bílkovin a tuků. Jeho princip? Upřednostňování těchto skupin potravin, které zvyšují podíl energie z tuku. Toto drastické snížení cukrů, které nepřesahuje 50 gramů denně, vytváří metabolický stav zvaný ketóza, což znamená, že  tělo začne spalovat tuky. Překvapivé vzhledem k nabídce nabízené keto, ale skutečným přínosem pro ty, kteří chtějí zhubnout, aniž by se připravili.

Co jsou makroživiny?

Pokud máme během diety tendenci soustředit se na kalorický příjem, je to úplně jiné u keto, kde se zaměřujeme na makroživiny. Co říkáte na tento výživový princip?  Jsou to prostě živiny, které tělo potřebuje ke svému fungování, totiž k tvorbě energie,  ale také k vývoji buněk. Ty jsou potřebné ve velkém množství, aby vyživovaly tělo. Přicházejí ve třech typech:  sacharidy, lipidy a bílkoviny. Kalorický příjem prvního je 4, druhého 9 a posledního 4. Rozdíl mezi keto food programem a těmi nejklasičtějšími je v tom, že povoluje lipidy a kontroluje příjem sacharidů. Naopak doporučovat tučné výrobky neznamená povolit nezdravé jídlo. Ketogenní dieta upřednostňuje zejména konzumaci nenasycených mastných kyselin jako je avokádo, ořechy a olivový olej. Zdravé potraviny, které mají přínos pro kardiovaskulární systém a celkové zdraví. Aby se nic nezkazilo, dokonce pomáhají vylepšit siluetu!

Jaké jsou nutriční poměry keto?

Zatímco ketogenní dieta se zaměřuje především na nutriční příjem, ketogenní dieta doporučuje konzumovat skupiny potravin v určitých kalorických poměrech.  Například 60 až 75 % kalorií by mělo pocházet z tuku, zatímco 15 až 30 % by mělo pocházet z bílkovin. Zbytek (5 až 10 %) by měl odpovídat sacharidům. Malá část, která je nezbytná k tomu, abychom se vyhnuli pocitu nedostatku, který může být vlastní přísným dietám. Pokud sníte 1500 kalorií denně, měli byste zkonzumovat 117 gramů tuku, 92 gramů bílkovin a 20 až 25 gramů sacharidů. Části, které zaručují správné fungování tzv. ketogenního potravinového programu, metabolického stavu, který díky malému množství přijatých sacharidů spouští spalování tuků.

Keto dieta

Jak si naplánovat jídelníček?

Žádná úspěšná dieta bez dobrého plánování! To je důvod, proč nutně potřebujete vhodný nákupní seznam, abyste dosáhli svého cíle v oblasti hubnutí. Hubnutí a hubnutí si však nejsou podobné a je důležité tento rozdíl pochopit. Tento nákupní plán vám umožní nenechat se rozptylovat při nakupování a dostat se k tomu podstatnému. Na internetu je mnoho inspirativních a jednoduchých receptů pro ty, kteří si chtějí osvojit keto. Výhodou této diety je, že nevyžaduje nutně složité a drahé suroviny. Chcete-li provést tuto novou stravovací rutinu, zvolte kvalitu a ne kvantitu. Dobré maso z volného chovu, dobré máslo a bio zelenina jsou základem chutných a zdravých jídelníčků. Výhoda:  ani nebudete mít pocit, že se o sebe připravujete. Je důležité vědět, že složité recepty vás odradí. Je proto důležité nehledat „zakázané“ náhražky keto potravin. Ty vás spíše rozbijí, než povzbudí ve vaší hybnosti. Jednoduché však neznamená nudné, protože s touto dietou můžete vždy obměňovat požitky.

Jaká jsou nebezpečí ketogenní diety?

Navzdory jeho účinnosti při spouštění tohoto metabolického stavu spalujícího tuky existují známky toho, že je čas přestat.  Tento soubor příznaků se nazývá „ketogenní chřipka “ a je způsobena tím, že ti, kteří ji zažívají, nepijí dostatek sodíku nebo elektrolytů. Ty se podobají příznakům běžné zimní nemoci a zahrnují příznaky jako bolest, kašel, svalové křeče, bolest hlavy, rýma, kýchání, mírná nespavost, nevolnost. A to je normální stav, který je výsledkem metabolické změny, protože tělo přechází ze spalování sacharidů na spalování tuků, aby je přeměnilo na energii. Metabolická revoluce, která může být příčinou nepohodlí. Buďte si jisti, že této chřipce se lze vyhnout, protože existují řešení, jak jí čelit.

Jak předcházet nebo vyléčit ketogenní chřipku?

Je normální, že začátečník dostane ketogenní chřipku. Naštěstí je možné se před ním chránit a dokonce odstranit jeho příznaky přírodními a rychlými prostředky. Himalájská růžová sůl je jednou z nich a bude důležité dochucovat jí jídlo a vodu.  A z dobrého důvodu obsahuje až 84 různých minerálů a je nezastavitelným zdrojem hořčíku. Tato potravina má také mnoho předností, jako je regulace pH těla, vyrovnávání hladiny cukru v krvi, ale také sedativní vlastnosti. Pro optimální užitek stačí dát špetku do velké sklenice vody a také nahradit mořskou sůl tímto růžovým minerálem. Další zvyk: výběr správného doplňku stravy. Aby bylo v těle více elektrolytů, existují kapsle nebo tablety na bázi zinku, draslíku nebo hořčíku. Jejich výhody: Poskytují vám dobrou hydrataci a zabraňují nespavosti. Ti, kteří trpí touto poruchou spánku, mohou také přijmout nový stravovací režim. Neocenitelné výhody, o které byste se špatně připravili! Na keto chřipku existuje ještě jeden dobrý lék: vývar z kostí. Je to účinný horký nápoj, když je vám zima, a je extrémně uklidňující, když jste upoutáni na lůžko. Je vynikající a často se používá ke zmírnění příznaků všech chřipek, včetně ketogenních. Během tohoto mírného onemocnění se důrazně doporučuje dobře hydratovat [pozn. redakce: minimálně 1,5 L denně]. Tento zdravý nápoj je také koktejlem elektrolytů, sodíku a draslíku.

Jak připravit vývar z kostí?

K výrobě tohoto nápoje nemůže být nic jednoduššího. Jednoduše vám doporučujeme získat přísady organického původu ke zmírnění příznaků spojených s ketogenní chřipkou. Některé z těchto složek jsou vynikající pro posílení imunitního systému. Je prospěšný, když jste oslabeni nemocí, protože tento zápar zajišťuje rychlé uzdravení.

K tomu budete potřebovat:

 • 1 kilogram kvalitních hovězích kostí
 • Žlutá cibule
 • 2 mrkve
 • 2 stonky celeru
 • 2 lžíce jablečného octa
 • Hrst petrželky
 • Sůl
 • Pepř
 • Dva stroužky česneku nebo česnekový prášek

Ploché kosti nejprve pečte v troubě předehřáté na 180° C po dobu 30 minut. Tento předběžný krok dodává tomuto impozantnímu vývaru více chuti!

Po uplynutí této doby je vložte do velkého tlakového hrnce nebo nádoby typu kuskus, podlijte vodou a přidejte jablečný ocet. Počkejte asi třicet minut, než nádobu přivedete na nízkou teplotu.

Položte zeleninu bez petrželky, soli a pepře. V tuto chvíli zahřívejte až do varu. Poté pomocí polévkové lžíce odstraňte vytvořenou pěnu. Tento vývar nechte vařit alespoň 6 hodin v nádobě, kterou jste přikryli. Během posledních 30 minut přidejte česnek a petržel. Můžete vyjmout a nechat vychladnout.

Jakmile je vývar uvařený, propasírujte jej přes cedník, abyste odstranili všechny zbytky kostí a zeleniny. Umístěte nápoj do chladničky. Když ho vyjmete, vytvoří se vrstva tuku. Vyjměte ji a vývar je připraven k vychutnání.

Doporučení:

Vývar z kostí můžete chladit až na 5 dní nebo jej umístit do mrazáku, aby udržel déle. Pijte alespoň dvakrát denně pro rychlé uzdravení. Je užitečné si ji připravit předem, abyste se na toto nebezpečí ketogenní diety připravili.

Jaké nákupy byste měli udělat pro ketogenní dietu?

Výhoda nakupování před praktikováním tohoto trendového stravovacího programu je především pro ty, kteří mají rušný životní styl. Když budete mít například oběd na cestách, budete mít na víkend připravená jídla, která budete muset nosit pouze v tašce. Naštěstí pro keto  existuje mnoho rychlých příprav pro ty, kteří neradi tráví spoustu času v kuchyni. Hlavní věc je udělat správný nákup, abyste vyrobili tyto vydatné talíře, které vám pomohou úspěšně dokončit tuto dietu! Dejte přednost neprůmyslovým a čerstvým potravinám a přečtěte si nutriční hodnoty každé z nich. Existuje mnoho aplikací nebo stránek, které poskytují informace o makroživinách, což je základní měřítko pro tento typ stravovacího režimu.

Pro bílkoviny: Můžete si koupit mnoho druhů masa, jako je kuřecí, krůtí, hovězí, losos, sardinky a všechny ostatní ryby. Mořské plody jsou také k dispozici a můžete získat chobotnice, mušle a také krevety. Tato dieta je vhodná i pro vegetariány výběrem kvalitních zdrojů bílkovin, jako jsou vejce, tofu, seitan nebo třeba čočka.  Věděli jste, že keto dieta povoluje i slaninu?  Dar z nebes pro ty, kteří si ho rádi vychutnávají k snídani!

Pro tuky: Zdravé tzv. nenasycené tuky jsou plné výhod, zejména pro prevenci kardiovaskulárních poruch a obezity. Proto je důležité jej konzumovat. Další výhodou keto je, že podíl tuku ke konzumaci tvoří téměř 50 % přijaté potravy. Oleje jsou proto v centru pozornosti a pro přípravu svých pokrmů si jich můžete vybrat mnoho jako je avokádový, ořechový, kokosový a samozřejmě za studena lisovaný panenský olivový. Ještě úžasnější je, že budete jíst máslo z trávy, šlehačku, chia semínka a konopí.

Pro sacharidy: I ​​když představují pouze 5 % povolených makroživin, můžete si je dopřát podle libosti, ale s mírou. Potraviny s jeho obsahem jsou placka, růžičková kapusta, cuketa, mrkev, špagety, artyčoky, houby, endivie, chřest, brokolice a také špenát. Je však důležité tuto spotřebu kontrolovat, protože principem ketogenní diety je nízký obsah sacharidů ve prospěch tuků.

A co svačiny?

Fajnšmekři najdou v Keto to, co hledají. A z dobrého důvodu jsou povoleny svačiny:  olivy, feferonky, plátky tvrdého sýra, sýry jako eidam, ementál, gouda, vepřová kůže nebo vepřové chipsy, krekry bez sacharidů. Pro milovníky ovoce jsou tu recepty na smoothie bez sacharidů, které si rychle připravíte! Ideální svačiny ke konzumaci během bažení, protože jsou bohaté na nenasycené tuky, ideální živinu ke konzumaci hlavně během ketogenní diety.

Jaký je snadný recept na keto dietu?

Zde je přípravek, který zapůsobí na vaše hosty, ale bude také dobrý pro postavu. Je vydatná a plná bílkovin , dokonalých makroživin pro navození ideálního pocitu sytosti, abyste odolali každodenním chutím.

Jak si připravím ketogenní salát?

Budete potřebovat:

 • Zralé avokádo nakrájené na malé kousky
 • 2 lžíce nakrájené červené cibule
 • 2 lžíce majonézy
 • 3 vejce natvrdo
 • Nakrájená pažitka
 • Lžíce nasekané petrželky
 • Lžička citronové šťávy
 • Sůl
 • Pepř
 • Listy salátu
 • Balzámový ocet

V salátové míse smícháme všechny ingredience a podáváme na listu salátu. Pro zvýraznění chuti přidejte kapku balzamikového octa. Tady to je, je připraveno sloužit!

Nakupujte online s courseu.com

Chcete se dozvědět více o online nakupování ? Toto jednoduché a efektivní řešení je stále populárnější, a proto v případě zájmu můžete snadno začít. Jak poznáte, že je nakupování online pro vás to pravé? Je to velmi jednoduché. Pokud jste unaveni z nakupování a chcete ušetřit čas, pak nakupujte online a změňte svůj život.

Představíme vám proto pomocí tohoto krátkého průvodce, proč nakupovat online a jak na to. Pokud chcete nakupovat online na webových stránkách Coursesu.com , neváhejte navštívit jejich stránky. Produkty budete moci objevit na courseu.com.

Proč nakupovat online?

Nakupování online je velmi zajímavé . Ve skutečnosti se jedná o skutečnou úsporu času. Už nemusíte stát hodiny ve frontě u pokladny. Navíc je to velmi snadné, takže můžete nakupovat kdekoli a kdykoli pomocí pouhých několika kliknutí.

Jak nakupovat na courseu.com?

Stačí jít na stránku a vytvořit si košík. Poté si vyberte způsob vyzvednutí, mezi doručením nebo autem .

Hit enter to search or ESC to close.