Recept: banánový koláč bez cukru, bez mouky, bez mléka, ale s nezapomenutelnou chutí

Recept: banánový koláč bez cukru, bez mouky, bez mléka, ale s nezapomenutelnou chutí

Pokud máte zralé banány a nevíte, co s nimi, zde je ideální recept na dort, abyste si udělali jedinečnou dobrotu. Jako svačina, k čaji nebo jako dezert k doplnění jídla potěší tento dort vaše mlsné jazýčky svou vynikající a jedinečnou chutí. Navíc má tu výhodu, že je lehký a nízkokalorický díky svým zdravým složkám, které vaší postavě neublíží.

Tato sladkost má tu výhodu, že neobsahuje bílou mouku, cukr ani mléko. Stačí říct, že je vhodný pro ty, kteří by se chtěli udržet ve formě. Banán je základní ingrediencí a bude doplněn ovesnými vločkami, vejci, rozinkami a olivovým olejem.

Retrospektiva výhod těchto potravin

– Banán je oblíbené ovoce, konzumované po celém světě. Vařené nebo syrové se vždy jí s potěšením. Podle studie navíc obsahuje fenolické sloučeniny a karotenoidy, které působí jako antioxidanty k ochraně těla před různými  nemocemi . Kromě toho banány pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi a snižují chuť k jídlu. Jeho bohatství na vlákninu a škrob zlepšuje  zdraví trávení  a vyživuje dobré střevní bakterie. Nízký obsah kalorií, 100 kalorií na střední banán, zůstává sytý, což by mohlo vyvolat hubnutí jako součást hubnoucí diety ke snížení chuti k jídlu. Kromě toho by jeho bohatý obsah draslíku snižoval krevní tlak, a tím by minimalizoval riziko  kardiovaskulárních onemocnění . V konečném důsledku jsou pro nadšence cvičení banány zdrojem energie, který by pomohl tělu stimulovat jeho vytrvalost, jak uvádí tato  studie .

– Ovesné vločky jsou jednou z nejzdravějších obilovin. A z dobrého důvodu neobsahují lepek a jsou zdrojem vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů . Jejich výhody jsou legitimní obsahem rozpustné vlákniny, jako je beta-glukan, který má tu výhodu, že snižuje  LDL cholesterol  ,  krevní cukr , zvyšuje  sytost  a  dobré bakterie  ve střevech.

– Vejce je jednou z nejvýživnějších potravin, a to z dobrého důvodu, protože je  bohaté  na vitamíny a minerály. Je to jeden z nejlepších zdrojů  cholinu , který je nezbytný při tvorbě signálních molekul v mozku. Kromě toho vejce obsahují antioxidanty, včetně luteinu a zeaxantinu, které pomáhají chránit oči před  makulární degenerací . Jeho bohatství omega 3 by také snížilo hladinu triglyceridů v krvi, jak uvádí tato  studie .

– Olivový olej je bohatý na kyselinu olejovou, která má údajně vliv na  záněty  v těle. Kromě toho by jeho bohatství na antioxidanty snížilo riziko chronických onemocnění, jak je uvedeno v této  studii . Kromě toho se podle studie zdá, že olivový olej je spojen se sníženým rizikem  kardiovaskulárních onemocnění .

Tyto ingredience se všemi svými nutričními účinky udělají z vašeho dortu nespočet chutí a zdravotních benefitů, a to bez výčitek svědomí. Je však nezbytné, aby všechny používané potraviny pocházely z ekologického pěstování, aby se zabránilo jakýmkoli stopám chemikálií a pesticidů.

Recept na banánový koláč

Ingredience

  • 4 zralé banány
  • 4 vejce
  •  ½ šálku ovesných vloček, drcených
  • 1 šálek rozinek
  • 1 šálek olivového oleje
  • 2 lžíce jedlé sody
  • Náznak skořice, podle chuti

Příprava

Začněte předehřátím trouby na 180°.

Smíchejte banány, celá vejce a olivový olej, dokud nezískáte hladké a homogenní těsto. Poté přidejte rozinky a pokračujte v mixování, poté přidejte ovesné vločky, skořici a jedlou sodu.

Dortovou formu potřete trochou olivového oleje a na dno přidejte trochu ovesných vloček, poté přidejte těsto a pečte 35 minut. Po této době vaření bude váš dort připraven k dobré chuti.

Hit enter to search or ESC to close.