Recept: Krémové kuře s medovou hořčicí a tak chutné

Recept: Krémové kuře s medovou hořčicí a tak chutné

Hořčičné kuře je oblíbený recept, pokrm, který nabízíme, je originální a vyznačuje se zvláštností míchání pikantního se sladkým pro jedinečnou chuť. Tento dietní a chutný recept by se hodil k večeři i obědu a může být doplněn rýží, pečenou zeleninou nebo těstovinami pro doplnění konzistence a lahodnosti.

Ingredience tohoto receptu se skládají z kuřecího masa, ale také hořčice a medu. Zahrnuje přípravu pokrmu z kuřecích prsou přelitého lehkou a krémovou omáčkou. Je samozřejmé, že tyto složky poskytují nesčetné množství zdravotních výhod.

Výhody hořčice

Když se řekne slovo hořčice, automaticky se nám vybaví chlebíčky a grilovačky. I přes svou pikantní chuť by se však hodilo vědět, že hořčice, ať už upravená nebo v semínkách, patří mezi brukvovité zeleniny stejně jako  brokolice  nebo květák. Je bohatý na antioxidanty včetně karotenoidů, které snižují poškození způsobené volnými radikály, které představují riziko kardiovaskulárních onemocnění a některých druhů rakoviny. Stejně tak obsahuje vitamín B9, který se podílí na tvorbě tělesných buněk, a vitamín A, C a K pro růst kostí a zdravé zuby. Aniž bychom zapomněli na všechny minerály včetně hořčíku, vápníku, mědi, železa a selenu, kterých je plný. Dále jsou hořčičná semínka účinná při ochraně proti rakovině, bolesti a zlepšují funkci štítné žlázy.

Výhody medu

Med je energetická potravina, která obsahuje glukózu a fruktózu, které tělo snadno asimiluje. Je zdrojem draslíku, prebiotik a antioxidantů, jako jsou flavonoidy, a přispívá k rovnováze střevní flóry a ochraně těla před některými závažnými onemocněními, jako je rakovina. Navíc je považován za alternativu k rafinovanému cukru díky své přirozené sladící síle.

Kuřecí recept s medovou hořčicí

Tento recept pro 4 osoby je snadný na přípravu a vyžaduje dobu přípravy 10 minut a dobu vaření 30 minut.

Ingredience

  • 4 kuřecí prsa bez kosti, kůže, bio nebo z volného chovu
  • 2 lžičky extra panenského olivového oleje
  • sůl a pepř na dochucení
  • ¼ šálku zrnité hořčice
  • 2 lžíce dijonské hořčice
  • 5 lžic medu
  • 3 polévkové lžíce nehydrogenovaného rostlinného margarínu, rozpuštěného
  • 20 centilitrů mandlového mléka
  • 1 lžíce nasekané petrželky
  • 1 lžička rostlinného oleje

Příprava

Nejprve začněte předehřátím trouby na 150°.

Na pánvi rozehřejte olivový olej na středním plameni a vložte kuřecí prsa, předem osolená a opepřená. Kuřecí kousky opečte z obou stran dozlatova, ptákovi to dodá chuť.

V misce smícháme zrnitou hořčici a dijonskou hořčici, med, margarín a mandlové mléko.

Obdélníkový pekáč potřete rostlinným olejem, nalijte do něj polovinu omáčky a poté upravte kuřecí prsa. Přelijte je zbytkem omáčky. Nádobu zakryjte a vložte do trouby na 20 minut.

Po uplynutí této doby nechte pokrm odkrytý vařit ještě 10 minut v troubě, dokud není kuře zcela propečené.

Posypeme petrželkou a podáváme. Petrželku můžete nahradit pažitkou, koprem nebo tymiánem.

Poznámka: Pokud chcete přeskočit první krok vaření kuřete na oleji, můžete ho vložit přímo do trouby, ale tentokrát přidejte další dobu vaření, 5 až 10 minut.

Dobrou chuť

Hit enter to search or ESC to close.