Recept na chutná rajčatová omáčka bez kyselosti

Recept na chutná rajčatová omáčka bez kyselosti

Rajčata jsou jednou z nejvíce konzumovaných druhů zeleniny na světě. Kromě toho se rajčatová omáčka používá k doplnění mnoha jídel v kuchyni, jako jsou těstoviny, pizzy nebo dokonce maso. Drcená rajčata však uvolňují chuť, která může být někdy kyselá a kazí chuť pokrmu. Abyste tomu zabránili, můžete použít přísadu dostupnou v kuchyni, která pomáhá regulovat kyselost vaší omáčky. Objevte tuto tajnou ingredienci, abyste měli dokonalou rajčatovou omáčku.

Přestože je na přípravu snadná, ne vždy chutná rajčatová omáčka při domácí přípravě, pro její velmi výraznou kyselost. Ve skutečnosti, když jsou rajčata rozdrcena, semena se zlomí a uvolní veškerou kyselost. Chcete-li připravit dobrou, chutnou rajčatovou omáčku, která není příliš kyselá, zvažte přidání této tajné přísady.

Rajčatová omáčka

Recept na přípravu rajčatové omáčky bez kyselosti

Dobrá rajčatová omáčka by neměla být příliš kyselá ani příliš sladká. Chcete-li najít správnou rovnováhu a zlepšit jeho chuť, můžete použít jedlou sodu. Tento přírodní produkt nás nikdy nepřestane udivovat. Používá se v domácnosti  k drhnutí a čištění povrchů a  je také účinný  při snižování kyselosti rajčat úpravou pH omáčky.  Získáte tak chutnou rajčatovou omáčku, se kterou budou vaše těstoviny ještě lahodnější. K přípravě rajčatové omáčky budete potřebovat:

Ingredience

 • 500 g čerstvých rajčat
 • 3 stroužky česneku
 • 1 cibule
 • 1 bobkový list
 • 1 špetka jedlé sody
 • Trochu nasekané bazalky
 • Lžíce nasekané petrželky
 • Sůl a pepř
 • lžička fruktózy (nebo kokosového cukru nebo jiného přírodního sladidla)

Kroky

 1. Cibuli a stroužky česneku a fruktózu oloupeme a nakrájíme nadrobno, poté je dáme na pánev s trochou olivového oleje a asi 5 minut podusíme.
 2. Poté rajčata oloupejte, abyste odstranili slupku, odstraňte semínka a rajčata nahrubo rozdrťte.
 3. Do pánve přidáme drcená rajčata, bazalku, bobkový list, petržel, trochu soli a pepře a na mírném ohni dusíme asi 1 hodinu.
 4. Když se omáčka začne redukovat, přidejte jedlou sodu.
Příprava rajčatové omáčky

Jaké další přísady ke snížení kyselosti rajčatové omáčky?

Kyselost omáčky můžete snížit  přidáním cukru místo jedlé sody  během vaření. Cukr pomáhá maskovat kyselost rajčat. Vyvarujte se však přebytku, abyste nezískali příliš sladkou rajčatovou omáčku. Můžete také použít další sladká jídla, jako je půlka datle nebo celé datle, v závislosti na množství vaší omáčky.

Hit enter to search or ESC to close.