Recept na dušený čokoládový dort, který přivádí gurmány k šílenství

Recept na dušený čokoládový dort, který přivádí gurmány k šílenství

Když se zeptáme na otázku “Jaký je váš oblíbený dezert?” “, většina vyjadřuje svou preferenci pro čokoládu. Ať už ve formě zmrzliny, dortu nebo pěny, čokoláda nás omámí svou vynikající chutí a zůstává králem dezertů. Pro příznivce této pochoutky vám dnes představujeme recept na vlhký dušený čokoládový dort připravený ze zdravých surovin. Budete si moci vychutnat vynikající chuť tohoto dortu bez pocitu viny.

Hořká čokoláda nás nepřestává udivovat svými zdravotními přínosy. Tato pochoutka by obsahovala polyfenoly, aniž by se zapomínalo na její minerální a vitamínové vlastnosti.

Čokoláda

Co kdybychom si řekli o prospěšnosti hořké čokolády na tělo!

Zvýšilo by to výkonnost sportovců

Hořká čokoláda by zvýšila sportovní výkon. Důvodem je, že obsahuje zvláštní flavonoid, kterým není nic jiného než  epikatechin  , o kterém se říká, že rozšiřuje cévy a snižuje spotřebu kyslíku. Sportovci tak nebudou mít žádnou výmluvu, aby ze svého jídelníčku vyškrtli hořkou čokoládu.

Zlepšilo by to kognitivní schopnosti

Hořká čokoláda by zlepšila kognitivní výkon. Také, a jak naznačuje tato  studie ,  kakaové flavonoly by mohly být účinné při udržování kognitivních schopností, navozování zlepšení pozornosti, rychlosti zpracování a také paměti. 

Snížilo by to deprese

Byla by také antidepresivní zbraní, a to díky  obsaženému theobrominu a hořčíku, což jsou látky, které regulují nervový systém  a zvyšují účinky neurotransmiterů, jako je serotonin.

Zlepšilo by to elasticitu pokožky

Pokud chcete pečovat o svou pleť, vězte, že pravidelná konzumace kakaových flavonolů by měla  podle této  studie pozitivní účinky na vrásky a pružnost obličeje . Suplementace kakaa by tak přispěla k prevenci progrese fotostárnutí.

Tolik důvodů, proč zařadit hořkou čokoládu na seznam zdravých potravin, které byste měli jíst, pokud to nepřeženete. Můžete si připravit lahodné dorty pro vaše občerstvení nebo dezerty.

Čokoládový dort

Zde je recept na vlhký čokoládový dort. 

Pro tento recept budete potřebovat:

  • 4 vejce
  • 100 g kokosové mouky
  • 80 g fruktózy
  • 125 g hořké čokolády
  • 125 g rostlinného másla
  • 1 špetka soli

Formu vyložte pečicím papírem.

Začněte tím, že oddělíte bílky od žloutků. Žloutky dejte stranou a bílky dejte do nádoby. Přidejte špetku soli a elektrickým šlehačem je vyšlehejte dotuha.

Čokoládový dort

Máslo rozšleháme a poté rozpustíme čokoládu ve vodní lázni.

V míse přidejte rozpuštěnou čokoládu k máslu a žloutkům, vše promíchejte metličkou.

Přidejte fruktózu, kokosovou mouku a ušlehaný sníh z bílků a opatrně promíchejte.

Těsto nalijte do formy a vařte v páře 35 minut.

Nechte vychladnout a před konzumací rozbalte.

Hit enter to search or ESC to close.