Recept na lehkou a krémovou čokoládovou pěnu

Recept na lehkou a krémovou čokoládovou pěnu

Čokoládová pěna doplněná čokoládovými lupínky, kousky pusinky nebo dokonce pomerančovou kůrou má intenzivní chuť a potěšení pro milovníky čokolády. Díky své pevné a rozplývající se struktuře uspokojí všechny chutě jen jeden hrnec této pochoutky. Jeho příprava navíc není příliš složitá. Je to dokonce jeden z nejjednodušších dezertů na přípravu. Jen je třeba dávat pozor při výběru určitých surovin. V tomto článku vám poskytneme detail, který udělá ten rozdíl!

Není dost měkký, málo čokoládový, zrnitý nebo příliš sladký…ne všechny recepty na čokoládovou pěnu jsou nutně úspěšné. Někdy konečný výsledek vypadá spíše jako pudink než jako skutečná čokoládová pěna. Navzdory jednoduchosti přípravy je někdy obtížné získat  hladkou a vzdušnou čokoládovou pěnu  s hlubokou čokoládovou chutí v ústech.

Vsaďte na dobrou čokoládu 70%

Aby váš dezert získal cenu za jemnost a vyváženost, musíte věnovat pozornost malému a neméně důležitému detailu: čokoládě. Tato základní složka je skutečně tajemstvím úspěchu tohoto dezertu.

Kakao

K vytvoření klasické čokoládové pěny se používá velmi málo ingrediencí. Pro úspěch v tomto receptu je však zásadní výběr kvalitní čokolády.  Vždy upřednostňujte hořkou čokoládu se 70 % kakaa pro intenzivní, lehce hořkou čokoládovou chuť.  Navíc, na rozdíl od mléčné čokolády, tento typ čokolády není příliš sladký a přináší rovnováhu do vašeho receptu. Základní pravidlo tedy zní: čím vyšší obsah kakaa, tím čokoládovější bude vaše čokoládová pěna s intenzivní chutí. Tajná přísada k výrobě této pěny a sůl. Toto koření skutečně přináší aroma čokolády a nabízí tomuto dezertu jistou jemnost.

Jak připravit lehkou a krémovou čokoládovou pěnu?

Pochopili jste, že k získání chutné a vyvážené pěny se musíte spolehnout na čokoládu. Ale to není všechno.  Použití extra čerstvých syrových vajec je dalším požadavkem pro dosažení jemné a krémové textury.  Při přípravě je třeba vzít v úvahu také další složky:

Zde je vše, co budete potřebovat k přípravě domácí čokoládové pěny:

 • 200 g kousků hořké čokolády (70 % kakaa)
 • 1 vanilkový lusk podélně rozříznutý
 • 3 čerstvá vejce s oddělenými žloutky a bílky
 • Špetka soli
 • 25 ml kokosové smetany
 • 1 lžička agávového sirupu
Čokoládová pěna

Jak to udělat ?

 1. Vezměte si žáruvzdornou misku, ve které ve vodní lázni úplně rozpustíte čokoládu.
 2. Chcete-li to provést, umístěte nádobu nad pánev se sotva vroucí horkou vodou.
 3. Kokosovou smetanu přiveďte k varu a poté ji přidejte do rozpuštěné čokolády.
 4. Poté přidejte vanilkový lusk, seškrábněte vnitřek nožem, abyste posbírali semínka.
 5. Jakmile se čokoláda zahřeje, přidejte žloutky a vše promíchejte.
 6. Elektrickým mixérem smícháme bílky se solí a současně přidáme agávový sirup. 
 7. Pokračujte ve šlehání bílků, dokud neztuhnou. Do čokoládové směsi pomocí gumové stěrky postupně přidávejte sníh z bílků.
 8. Jakmile budete mít hladkou texturu, nalijte pěnu do sklenic nebo malých skleněných nádob a umístěte je do chladničky alespoň na dvě hodiny nebo déle.
 9. Váš recept je konečně připraven!

Další detaily, které při přípravě čokoládové pěny nezanedbávejte

Příprava čokoládové pěny

Kromě kvality čokolády nebo výběru vajec je třeba při přípravě vašeho receptu zohlednit i další parametry. Jakmile vyjmete čokoládu z bain-marie, nechte ji vychladnout, dokud nebude tekutina vlažná.  Pokud je teplota příliš vysoká, vejce se mohou při kontaktu s čokoládou uvařit a zkazit strukturu vaší pěny.  Pokud je naopak čokoláda příliš studená, může být její struktura méně hladká a zrnitá. Po vyjmutí z lednice se také doporučuje oddělit bílky od žloutků. Poté nechte bílky uležet při pokojové teplotě, aby snadněji vykynuly.

Hit enter to search or ESC to close.