Recept na opečené brambory v horkovzdušné fritéze

Recept na opečené brambory v horkovzdušné fritéze

Protože jsou vynikající, jsou brambory velmi oblíbené a mohou doprovázet mnoho jídel. S grilovaným masem, hamburgery nebo dokonce jako aperitiv jsou vhodné pro všechny recepty a způsoby vaření. Brambory, které jsou uvnitř měkké a zvenku křupavé, můžete díky tomuto receptu připravit bez použití trouby. Zjistěte, jak ovládnout umění vaření pečených a zlatých brambor ve vzduchové fritéze

Příprava opečených brambor ve vzduchové fritéze vám ušetří čas. Ve skutečnosti je vaření mnohem rychlejší než vaření v troubě.

Křupavé opečené brambory. zdroj: spm

Jak připravit křupavé opečené brambory ve vzduchové fritéze?

Podle následujících kroků můžete připravit měkké i křupavé brambory.

Krok 1 :

Brambory uvařte. zdroj: spm

Abyste získali měkké brambory zevnitř ven,  je důležité je  nejprve uvařit.  Chcete-li to provést, oloupejte brambory a nakrájejte je na malé kousky stejné velikosti. Pokud jsou kousky velké,  budou se vařit déle.  Poté přiveďte k varu hrnec se studenou vodou a přidejte kousky brambor a poté špetku soli. Nechte pánev na plameni několik minut a poté zkontrolujte, zda jsou brambory propečené,  zasunutím špičky nože dovnitř hlíz.  Pokud máte pocit, že jsou stále tvrdé nebo tuhé, nechte je ještě povařit.

2. krok:

Po uvaření brambory scedíme a posypeme moukou. Ujistěte se, že jsou všechny  kousky  obalené v mouce. Mezitím si předehřejte horkovzdušnou fritézu (AirFryer). Nastavte teplotu na 200 °C a časovač na 25 minut.

Krok 3:

Fritovací koš lehce naolejujte  a brambory naskládejte do jedné vrstvy.  Nedávejte je na sebe, abyste urychlili jejich vaření. Brambory pokapejte olivovým olejem a orestujte je. Během vaření je neváhejte protřepat  , aby se všechny strany opekly a rovnoměrně propekly.  Pak už jen stačí vaše brambory, uvnitř měkké a zvenku křupavé, podávat ještě horké.

Jaké druhy brambor bych měl použít pro tento recept?

Brambory. zdroj: spm

Abyste si vychutnali křupavé a křehké hranolky zevnitř, doporučujeme použít odrůdy jako Bintje, které se nejvíce konzumuje ve Francii,  nebo brambor Manon nebo Vitelotte. Hlavní je vybrat brambory  s moučnou dužinou.  Tyto odrůdy se vyznačují tím,  že při vaření neabsorbují velké množství oleje.

Abyste se vyhnuli špatné volbě, vezměte na vědomí, že se můžete podívat  na pokyny na sáčku,  kde je napsáno „speciální hranolky“.

Můžete také najít brambory s označením „trouba“. Ty jsou ideální pro úspěšné pečení v troubě. Využijete je k přípravě gratinů a pokrmů do trouby, ale také  k přípravě polévek nebo pyré.  Jiné odrůdy brambor jsou označeny jako „dušené“ nebo „hnědé“. Jde o odrůdy s pevnou dužninou,  které vařením netmavnou.  Používají se k vaření v páře, ve vodě nebo na pánvi.

Hit enter to search or ESC to close.