Recept na pivní palačinky

Recept na pivní palačinky

Lehké, lahodné, sladké… sladké palačinky jsou vždy po ránu vítány k snídani, k dezertu nebo k utišení malých návalů hladu. Bez ohledu na kontext nás těší a utěšují. Kdo může odmítnout Suzette nebo čokoládový krep? Ale jak to udělat, aby byly velmi tenké a měkké? Tajná přísada: pivo!

Je zřejmé, že existuje mnoho technik. My se ale dnes zaměříme na tajemství cukráře Romaina Chambona, který používá nečekanou ingredienci. Objevte rychle tento originální tip na přípravu šťavnatých palačinek.

Připravte si palačinkové těsto – zdroj: spm

Jak udělat pivní palačinky?

Samozřejmě existují různé  babské rady na přípravu dobrých palačinek , ale pojďme společně objevit recept od Romaina Chambona , cukráře.

Když chce svou rodinu ohromit svým oblíbeným dezertem z dětství, kuchař mu připraví palačinky z nečekané suroviny: piva. Ano, ano, čtete správně.

Použije se 200 g mouky, 1 vejce, 100 g cukru, špetka soli, asi 350 ml mléka, 200 g ořechů, 50 ml medu, trocha oleje, moučkový cukr…a 50 ml piva .

Jak se tento alkoholický nápoj liší? Ne, na rozdíl od všeobecného mínění pivo „nevykyne těsto“, ale především zabrání vysychání vašich palačinek a dodá lehčí texturu. Jako bonus kvásek nabídne tuto jemnou stránku, kterou skvělí gurmáni velmi ocení.

Způsob přípravy není nijak složitý. Tento recept z vlašských ořechů a medu se připravuje rychle, ve třech jednoduchých krocích.

  1. Mouku smícháme s vejci, cukrem, solí a postupně přidáváme mléko, dokud nevznikne homogenní směs.
  2. Poté zalijte pivem a pár kapkami oleje. Vaše palačinky budou co nejjemnější a nebudou vůbec suché.
  3. Na ozdobu přidejte ořechy do pánve bez oleje. Nechte je vychladnout a poté je smíchejte s medem.
  4. A je to: palačinky můžete podávat složené, zkroucené, navrstvené… takže použijte svou fantazii a vytvořte ty nejoriginálnější tvary.

Pozn .: jaké pivo byste měli použít? Zapomeňte na příliš hořké, je lepší se rozhodnout pro bílé pivo, vyrobené z pšenice nebo s nízkou fermentací.

Překlopte na pánev palačinku – zdroj: spm

Jak zabránit tomu, aby se palačinky přilepily k pánvi?

To je největší nedostatek při přípravě palačinek. Myslíte si, že jste shromáždili všechny ingredience na přípravu dokonalého těsta, ale nakonec se přilepí na pánev. Ať už připravujete jednoduchý recept na palačinky, nebo na výše zmíněný s pivem, existuje  trik, který vám pomůže je v pánvi překlopit mnohem snadněji,  aniž by se přilepily.

Zde je metoda, která se z velké části osvědčila: do 500 ml těsta přidejte 50 g másla (jedna kostka). Před zahájením vaření všechny ingredience dobře promíchejte. Máslo nejenže zabrání slepení palačinek, ale jako bonus dodá palačinkám zvláštní chuť. A hlavně nezapomeňte celou pánev dostatečně vymastit.

Hit enter to search or ESC to close.