Scezení okurky před konzumací: je to nutné?

Scezení okurky před konzumací: je to nutné?

Kdo by nechtěl jíst syrovou okurku, čerstvou nebo jako ozdobu do salátu? Má mnoho nutričních výhod a je oblíbený v mnoha receptech. Věděli jste ale před konzumací, že je lepší ji mírně rozdrtit? Pojďme prozkoumat výhody této praxe podrobněji a proč byste s ní měli začít hned teď!

Proč musíte okurku před konzumací vykuchat?

Rozdrťte okurku

Ta myšlenka se může zdát trochu divná těm z vás, kteří o ní nikdy neslyšeli, ale ve skutečnosti existují dobré důvody, proč byste měli okurku před konzumací rozmačkat. Ve skutečnosti je tato praxe v některých (asijských) kulinářských kulturách velmi běžná. Ukážeme vám, proč to musíte udělat!

1. Urychlete degoržování

Drcením okurky se ničí stěny rostlinných buněk, čímž se urychluje uvolňování vody. Ve srovnávacím testu, který provedl Keith Dresser z Cook’s Illustrated, bylo zjištěno, že okurky rozdrcené a posypané solí ztratily značnou část své hmotnosti vody (rychleji než okurky nakrájené a posypané stejným množstvím soli). .

2. Extrahujte vodu

Jedním z důvodů, proč mají okurky tak nízký obsah kalorií, je to, že jsou většinou tvořeny vodou. Díky tomu mohou absorbovat i jiné chutě. To je důvod, proč asijští kuchaři mají tendenci je rozmačkat, než je nakrájí na plátky. Důvodem je, že chtějí zajistit, aby zelenina trochu vyschla a stala se křupavější.

3. Vylepšete chuť

Okurka, složená převážně z vody (95 %), je známá svým chladivým účinkem, ale její chuť se v této vodě často ředí, takže je spíše nevýrazná. Rozdrcení před konzumací mu dodá lepší chuť a umožní mu lépe přilnout k omáčkám a salátovým dresinkům.

Jak vykuchat okurku?

Pokud si vyberete kvalitní okurky, nebudete je muset scezovat, ale pokud jsou měkké a plné vody, rozhodně musíte zakročit. Níže vám ukážeme správnou metodu, kterou je třeba dodržovat. Na tobě !

  1. Okurky omyjte, odřízněte konce a oloupejte je, pokud je jejich slupka silná.
  2. Poté vložte zeleninu do sáčku na zip, přidejte dvě malé špetky jemné soli (nebo hrubé soli) a vše dobře uzavřete.
  3. Dejte svým okurkám pár dobrých zásahů pánví nebo válečkem, postupujte pevně, ale jemně! Pokud chcete, rozdrťte plochou stranou čepele nože (jako u česneku), je to jednoduché a praktické!
  4. Opakujte operaci tolikrát, kolikrát je potřeba, dokud vaše okurky nejsou zploštělé a rozdělené na několik kusů.
  5. Nechte alespoň 20 minut odpočinout, aby mohly vypustit vodu, kterou obsahují.
  6. A hop! Jediné, co musíte udělat, je dát je do cedníku a dobře opláchnout, abyste odstranili sůl, a osušit je čistým ručníkem a je to!

A nyní jste připraveni připravit své lahodné okurkové recepty jako skutečný šéfkuchař!

FAQ

Jak scedit okurku bez soli?

Pokud však nechcete k namáčení zelené zeleniny používat sůl, stačí ji nakrájet na plátky a osušit čistou utěrkou. Takže, milí čtenáři, můžete si být jisti, že voda, kterou obsahují, bude vyloučena!

Jak vypustit okurku, zde je správná technika ve videu:

Měli byste oloupat slupku okurky a odstranit semínka?

Pokud patříte k lidem, kteří okurku tráví špatně, vězte, že to, co ji dělá hůře stravitelnou, jsou její semena. Ujistěte se, že je odstraníte, než okurku scedíte nebo ji sníte. A co víc, v budoucnu se vyvarujte jeho loupání. Jeho slupka je bohatá na vlákninu a usnadňuje trávení.

Hit enter to search or ESC to close.