Trik s octem, jak zabránit praskání vajec při vaření

Trik s octem, jak zabránit praskání vajec při vaření

Vejce bohatá na živiny, vitamíny a zejména bílkoviny jsou často dokonalou alternativou masa. Výhodou je, že přicházejí různými způsoby, takže se nikdy nemůžete nudit. Omeleta, smažená, mimóza, vařená, pošírovaná, míchaná, obložená… Tolik receptů, které potěší chuťové buňky a dodají tělu energii. Přestože se příprava často zdá jednoduchá, i v její nejobyčejnější verzi, vajíčku natvrdo, je třeba dodržovat určitá zlatá pravidla, abyste se nedopustili určitých chyb. Jak se vyhnout prasklinám při vaření? Následujte vůdce.

Použijte ocet, abyste zabránili prasknutí vajec během vaření.

Uvařte vejce

Není neobvyklé, že vejce při vaření prasknou. A při tomto praskání uniknou bílky a rozsypou se po celé pánvi. Po vyjmutí z vody má vejce nechutný vzhled.

Zbývá vyzkoušet  trik s octem . Další jednodušší a účinnější způsob, jak zabránit praskání vajec.

Jak na to?

  1. Naplňte kastrol vodou a přidejte lžičku octa na každé vejce, které uvaříte.
  2. Poté dejte pánev na oheň.
  3. Přidání octa do vody podporuje rychlejší srážení bílkovin vaječného bílku.
  4. Tím zabráníte snadnému prasknutí skořápky.

Co dělat, když vajíčka prasknou?

Pokud se při vaření vajec  objeví praskliny, nejenže to vypadá méně chutně, ale je mnohem obtížnější oloupat skořápku. Jak se tomuto problému vyhnout? Díky tomuto skvělému malému triku s párátky.

Postup není složitý: vejce ponořte do studené vody v kastrolu a vložte do nich párátka. Vodu přiveďte k varu. Když se voda začne vařit, vejce aktivně tlučou o dno a boky. A jsou to právě tyčky od párátek, které jim zabrání dotýkat se stěn pánve. Čím více tím lépe!

Klidně při vaření vajec přidejte do vody lžičku soli  . Sůl pomáhá srážet vejce, pokud během varu prasknou, a zabraňuje úniku bílků. Chcete-li to provést, naplňte pánev vodou, vložte ji do ohně a přidejte lžičku soli.

Jaká je ideální doba vaření vajec?

Nepřekračujte dobu vaření: vždy musíte mít na paměti pravidlo „3-6-9“. Tedy 3 minuty na vejce vařená ve vroucí vodě, 6 minut na vejce naměkko a 9 minut (nebo i 10) na vejce natvrdo.

Hit enter to search or ESC to close.