U Chtisů, když měly maminky chleba moc, udělala „Psí chléb“, zde je recept bez cukru a mléka

U Chtisů, když měly maminky chleba moc, udělala „Psí chléb“, zde je recept bez cukru a mléka

Existuje mnoho receptů, kde můžeme použít ingredience, které už máme doma, i to, co zbylo z určitých jídel. V tomto článku vám představujeme tento slavný zdravý recept z Nord Pas-de-Calais: „Pain d’chien“ nebo „Pudding“!

Recept na zdravý psí chléb

když matky měly příliš mnoho chleba

Ingredience:

  • 500 g starého chleba
  • 1 litr mandlového mléka nebo více
  • 120 g medu
  • 150 g rybízu
  • 3 celá vejce 
  • Trochu vanilky pro chuť
  • 2 nebo 3 lžíce kukuřičné mouky jen na zahuštění

příprava:

  • V míse namočte chléb do mandlového mléka, medu a kukuřičné mouky, poté rozklepněte celá vejce a vše smíchejte s vanilkou a rozinkami.
  • Směs dejte do formy dle vlastního výběru a pečte 1 hodinu v troubě na 180°.
  • Hrozny můžete také nahradit jablky  , banány atd.

Dobrou chuť !

když matky měly příliš mnoho chleba

Výhody přísad

Mandlové mléko

Mandlové mléko obsahuje výrazně méně kalorií než mléko kravské. Je ideální pro lidi, kteří chtějí snížit příjem kalorií a zhubnout.

Šálek neslazeného mandlového mléka o objemu 8 uncí obsahuje asi 60 kalorií, zatímco stejné množství kravského mléka obsahuje 146 kalorií. To znamená, že mandlové mléko obsahuje o 65–70 % méně kalorií.

240 ml šálek mandlového mléka poskytuje 20 až 50 % vaší denní potřeby vitaminu E. Na druhou stranu kravské mléko vitamin E neobsahuje.

Rybíz

Porce půl hrnku rybízu obsahuje 5 g vlákniny. Toto množství poskytuje asi 20 % doporučeného denního příjmu vlákniny pro zdravé dospělé muže a ženy po dietě s 2000 kaloriemi.

Rybíz obsahuje značné množství mědi, která je nezbytná pro dobré zdraví. Tělo skutečně využívá měď k syntéze kolagenu a podpoře vstřebávání železa. Je také nezbytný pro energetický metabolismus a pomáhá zabránit sloučeninám volných radikálů v poškozování buněčné tkáně a DNA. Dostatečný příjem mědi může snížit vaše šance na rozvoj osteoporózy, osteoartrózy, problémů se štítnou žlázou a anémie.

Vejce

Je pravda, že vejce mají vysoký obsah cholesterolu, jediné vejce obsahuje 212 mg cholesterolu, více než polovinu doporučeného denního příjmu 300 mg. Je však důležité mít na paměti, že cholesterol ve stravě nemusí nutně zvyšovat hladinu cholesterolu v krvi.

Podle  studie  zveřejněné v  The American Journal of Cardiology mají lidé s vyšší hladinou HDL cholesterolu, nazývaného také dobrý cholesterol, obecně nižší riziko srdečních onemocnění, mrtvice a dalších zdravotních problémů.

Konzumace vajec je skvělý způsob, jak zvýšit hladinu dobrého cholesterolu. Podle  dánské studie  zvyšuje konzumace dvou vajec denně po dobu šesti týdnů hladinu dobrého cholesterolu o 10 %.

Hit enter to search or ESC to close.