Uchovávejte chléb čerstvý po dobu 2 týdnů s jednoduchým tipem: není třeba ho zmrazovat

Uchovávejte chléb čerstvý po dobu 2 týdnů s jednoduchým tipem: není třeba ho zmrazovat

Chléb zůstal i přes změnu našich stravovacích návyků oblíbeným jídlem Francouzů. Doprovází pokrmy nebo se stává základem u sendvičových chlebů tak rychle připravených a konzumovaných. Při držení na čerstvém vzduchu však rychle ztrácí měkkost, zatuchne a dehydratuje. Nákup denního chleba u pekaře je pro vás náročný a nechcete plýtvat jídlem, proto je zde tip, který vám umožní uchovat chléb déle než dva týdny.

Bílé pečivo, celozrnné pečivo, žitný chléb… a samozřejmě bageta! Existuje téměř druh chleba pro každou potřebu. Chleba si nemůžete kupovat každý den, chcete si ho uchovat déle, a tak jste se rozhodli pro krájený a balený chléb s krásnými hranatými toasty. A ještě problém: za tři nebo čtyři dny, až budete v polovině chleba… musíte ho vyhodit!  Plíseň napadla kůrku  a začala na drobku napadat. Riskujete otravu jídlem . Nebojte se, tady je tip, jak to udržet až dva týdny, ne-li déle!

Plíseň

Jak uchovat chleba co nejdéle?

Pro uchování chleba jste vyzkoušeli mnoho metod. Počínaje chlebovou přihrádkou. Zasunout čerstvý chléb do utěrky bylo snadné, ale nevydrží déle než tři dny. Zkoušeli jste tedy zmrazit… Rozmražený chléb je vlhčí a za pár hodin je to právě naopak, vyschne. Chtěli jste přejít k  výrobě domácího chleba … Vybavit se novým kuchyňským robotem nebylo vaším hlavním zájmem. Rozhodli jste se pro sendvičový chléb zabalený, nakrájený na plátky a celozrnný. Od této chvíle si dávejte pozor na datum expirace. Takto to trvá asi šest dní… Za toto krátké období je možné jít ještě dál.

bon sendvič
  • Dehydratace a plíseň zmizí a váš chléb dlouho vydrží

Chcete-li to provést, musíte nechat chléb v chladničce. Nízká teplota omezí množení bakterií. V igelitovém sáčku si chléb zachová vláčnost. Vlhkost z chleba však bude mít tendenci srážet se na plastu, což by mohlo způsobit plíseň. Vezměte si tedy nůžky a udělejte otvory v horní a spodní části tašky. Několik malých otvorů, aby chléb mohl pouze „dýchat“. Budete překvapeni, když uvidíte, že váš krájený chléb vydrží déle než dva týdny! Stejně tak na chleby stejného typu v rodinném provedení, které máte vždy po ruce pro překvapivé návštěvy nebo přespání…

Jak správně uchovávat pečivo a další potraviny v lednici?

Ve „statické studené“ chladničce vyžaduje dobré uchování potravin  výběr správného místa pro umístění potravin . Váš chléb se nedostane do „zásuvky na zeleninu“, jejíž teplota je vyšší než 6 °C a je vlhká. Navíc ani v nejvyšší zóně, „čerstvé zóně“, kde jsou umístěny mléčné výrobky, vařená zelenina, vařené maso a ryby. Právě ve střední zóně, nazývané „studená zóna“ mezi 0 a 4 °C, váš zabalený chléb vydrží dlouhou dobu. Ve větrané lednici jej umístěte kamkoli chcete.

chleba v lednici

Pokud nízká teplota omezuje exponenciální rozvoj bakterií, je to vše jen krátkodobé. Pro lednici je důležité stanovit určitá pravidla. Syrové maso, ne více než 24 hodin! Stejně tak přípravky na bázi vajec. Balené vařené maso, otevřená plechovka mléka nebo smetany: ne více než 3 dny. Své produkty budete skladovat a konzumovat v pořádku. Zajistěte také dobré balení pomocí potravinářské fólie nebo vyhrazených krabic.

Chléb je možné uchovat déle než dva týdny, v plastových obalech a v lednici. Chcete-li jej uložit, umístěte jej do „studené zóny“, do čisté a uklizené chladničky.

Ne všechny chleby vydrží stejně dobře

Je důležité vědět, že bílé, venkovské a bezlepkové pečivo má díky svému složení kratší trvanlivost. To platí i pro předem nakrájené krájené chleby. Pro delší skladování je možné je zamrazit. Pro uchování vašich chlebů se doporučuje skladovat je při teplotě mezi 14° a 18°.

Hit enter to search or ESC to close.