Vaření ryb v myčce: jak to udělat krok za krokem

Vaření ryb v myčce: jak to udělat krok za krokem

Ať už připravujete ryby, obecně používáte pánev. Koneckonců, tak to děláme všichni, ne? Věděli jste ale, že existuje alternativní metoda: myčka nádobí! Pojďme tedy zjistit, jak vařit ryby v myčce.

Odložte pánve a vypněte troubu, protože je již nebudete potřebovat k vaření lososa. Představujeme vám nový tip, který vám umožní zabít dvě mouchy jednou ranou!

Můžete vařit jídlo v myčce?

Jezte lososa

Pokud vám někdo řekne, abyste k vaření jídla používali myčku, některým z vás to může připadat divné, zatímco jiní si mohou myslet, že to není ani zdaleka hygienické, zamyslete se znovu! Pokud je pro vás tato metoda nová, mnoho lidí ji používá již léta, včetně kuchařů, kteří se snaží zachovat chuť pokrmů tímto způsobem a přitom otřásat tradičními kuchařskými kódy. I když  se v něm dají vařit různá jídla, zejména  maso, rýže, foie gras nebo třeba ryby…  Dnes se zaměříme především na vaření lososa. Dále se díky této metodě budete moci rozloučit s přetrvávajícím zápachem ryb v kuchyni po vaření.

Vařte jídlo v myčce nádobí. zdroj: spm

Vaření ryb v myčce: jak to udělat krok za krokem

Vaření lososa v myčce se může na první pohled zdát zvláštní a nevábné. Z dobrého důvodu si myslíte, že ten druhý se ocitne nasáklý saponátem, vodou a zbytky jídla, ale zdaleka tomu tak není. Navíc na  rozdíl od vaření v troubě nebo na pánvi bude křehčí a měkčí . Postup je následující:

  1. Naplňte do myčky nádobí příbory a nádobí, které chcete vyčistit.
  2. Připravte si ryby jako obvykle.
  3. Umístěte jej do vzduchotěsné nádoby (vakuový sáček nebo skleněná krabička s víkem) nebo jej pevně zabalte do několika vrstev fólie, aby do něj nepronikla voda nebo saponát.
  4. Pokud chcete, můžete přidat citron nebo rozmarýn.
  5. Uzavřete nádobu a umístěte ji do horního koše vaší myčky.
  6. Spusťte prací cyklus nad 60 stupňů.
  7. Na konci cyklu bude váš losos vařený a vy si ho můžete vychutnat.
Losos vařený v myčce. zdroj: spm

Vaření lososa v myčce na spotřebu energie: jak to funguje?

Možná se ptáte, proč byste se měli rozhodnout pro tento nový způsob vaření. Představte si, že vaření lososa nebo  jiných potravin  v myčce během mycího cyklu má několik výhod. Ve skutečnosti vám tento způsob vaření umožňuje uvolnit se, abyste se mohli soustředit na jiné důležitější úkoly, ale především  snížit spotřebu elektřiny, protože nebudete používat spotřebiče spotřebovávající energii, jako je varná deska, trouba nebo mikrovlnná trouba . Tato technika navíc umožňuje zachovat jak lahodnou chuť potravin, tak jejich živiny. Jinými slovy, budete jíst zdravěji.

Vaření lososa nebo jiných potravin v myčce během mytí příborů vám může ušetřit čas a především vám pomůže snížit spotřebu energie.

Hit enter to search or ESC to close.