Lednička je bezpochyby nezbytným domácím spotřebičem. Potraviny je nutné uchovat delší dobu čerstvé. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení však ne všechny potraviny nutně musí být uchovávány v chladu. To platí zejména pro brambory, které se po vložení do lednice kazí rychleji, v horším případě mohou představovat zdravotní riziko. Vysvětlivky.

Ve snaze uchovat potraviny co nejdéle děláme tu chybu, že do lednice dáváme jakýkoli druh potravin. Některá z nich se však dokonale udržují na čerstvém vzduchu, protože chlazení může urychlit jejich degradaci a upravit jejich chuť. Maso, ryby a dokonce i mléčné výrobky musí být chlazeny, na rozdíl od některých druhů ovoce a zeleniny, které se nejlépe uchovávají při pokojové teplotě. Mezi tímto seznamem najdeme brambory. Tato škrobovitá zelenina, která je jednou z nejkonzumovanějších druhů zeleniny na světě, protože je sytá a velmi výživná, se ve skutečnosti může po uložení do lednice zkazit.

Chlad lednice totiž působí na jednu ze složek brambor, což může změnit jejich strukturu a chuť. Brambory budou chutnat sladší, budou zrnitější a během vaření rychleji ztmavnou. Ale i to může mít vliv na zdraví. My vám to vysvětlíme.

Škrob, což je komplexní sacharid obsažený v bramborách, se vlivem čerstvosti rychleji přeměňuje na cukr. Když se tedy grilují nebo smaží, tyto cukry se spojí s asparaginem, což je přirozená aminokyselina, a vytvoří akrylamid.

Akrylamid: jaké nebezpečí pro zdraví?

Akrylamid je chemický materiál, který vzniká chemickou reakcí. Přirozeně se tvoří v potravinách, které obsahují hodně škrobu, při vaření při vysokých teplotách (nad 120 °C), zejména při smažení nebo grilování. Nachází se zejména v toastech, hranolkách a dokonce i lupíncích.

Tato chemická látka je zdrojem obav a obav již několik let. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) ji klasifikovala jako potenciálně karcinogenní pro člověka. Studie financovaná Evropskou unií navíc objevila pozitivní souvislost mezi vysokými hladinami akrylamidu v krvi a propuknutím rakoviny prsu.

Přestože jsou k potvrzení karcinogenního účinku akrylamidu ještě zapotřebí další studie a vědecký výzkum, je zdravější omezit expozici této látce. Vyhněte se nebo omezte konzumaci potravin, které jej obsahují, jako jsou hranolky nebo lupínky.

Je také důležité věnovat velkou pozornost podmínkám skladování brambor, abychom této látce neposkytli ideální prostředí pro tvorbu. Brambory se doporučuje skladovat na místě chráněném před světlem a při teplotě nad 8°C.

Další potraviny, které neskladovat v chladničce:

Rajčata

Rajčata jsou při skladování v lednici více kašovitá a měkčí. Ideální je mít je na místě při pokojové teplotě a mimo dosah přímého slunečního záření.

Cibule

Chlad lednice urychluje chátrání cibule a způsobuje, že ztratí křupavost. Musí být proto umístěn na suchém místě, chráněn před světlem a hlavně daleko od brambor. Když jsou tyto dvě zeleniny pohromadě, mají tendenci se rychleji zkazit.

Chléb

Skladování chleba v lednici ho neudrží čerstvé, ale ztvrdne a vysuší. Je vhodné umístit na suché místo. Na druhou stranu, pokud ji chcete uchovat na delší dobu, můžete ji uložit do mrazáku.

Česnek

Dávat česnek do lednice je velmi špatný nápad. Ta pod vlivem svěžesti rychleji plesniví. Ve skutečnosti se žárovky v důsledku vlhkosti poškodí.

Místo toho jej uchovávejte v papírovém sáčku nebo malé síťce na suchém a teplém místě.