Zde je důvod, proč byste při vaření těstovin nikdy neměli přidávat olej

Zde je důvod, proč byste při vaření těstovin nikdy neměli přidávat olej

Špagety, penne, fusilli, makarony… Kdo by neměl rád lahodné italské těstoviny? Je to jedno z nejoblíbenějších jídel po celém světě. Jako bonus je jednoduchý, ekonomický a rychlý na přípravu. Nemusíte být zkušení kuchaři, abyste to ušlehali. A přesto, nenechte se mýlit, za lehkostí se občas skrývají drobné pasti, které mohou vše zkomplikovat. Navzdory všemu i při přípravě jednoduchých těstovin můžete při vaření udělat určité chyby. Nemluvě o těchto kulinářských zvyklostech, kterým je těžké odolat. Naléváte do pánve vždy trochu oleje? za co?

Uvařit dobrý talíř  těstovin  se může zdát zcela všední a triviální. Někomu to nebrání v tom, aby skončilo s lepivým, moučným nebo naopak příliš tuhým těstem. Ano, někdy to vyžaduje umění a techniku ​​k dosažení vaření al dente. Obecně jsme přesvědčeni, že do vody na vaření musíme přidat pár kapek oleje, aby se nám těstoviny nepřilepily na dno pánve. Kopeček dne: je to úplně k ničemu, protože to absolutně nic nemění. A z dobrého důvodu, jak si jistě pokaždé všimnete, se olej nachází na hladině vody, a proto nepřijde do kontaktu s vašimi špagetami. Řekneme vám více.

Přidání oleje do vody na vaření těstovin, dobrý nebo špatný nápad?

Těstoviny ve vroucí vodě

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není nutné přidávat olej do vody na vaření těstovin. To by bylo naprosté plýtvání, takže odteď šetřete na oleji. Pokud chcete, aby se těstoviny na pánvi neslepily, jednoduše je uvařte ve velkém množství osolené vody: 1 litr vody a asi 2 g soli na 100 g suchých těstovin.

Použití olivového oleje bude mít skutečný přínos pouze tehdy, když jsou vaše těstoviny uvařené a smíchané s omáčkou. Tato kapka oleje dodá celku chutné vůně: omáčka se tak bude moci harmonicky snoubit se špagetami nebo penne.

Častá chyba, kterou je třeba přestat dělat: vylévat vodu z vaření těstovin do dřezu. Měli byste vědět, že tato voda, kterou kuchaři nazývají „tekuté zlato“, je velmi užitečná pro zvýraznění vaší omáčky. Tato tekutina je skutečně přesně to, co potřebujete pro emulgaci, výsledkem je   hedvábná, hladká omáčka s perfektní konzistencí.

Malý tip  : aby se těstoviny nepřichytily v pánvi, vždy dodržujte dobu vaření. Protože pokud se vaří více, než se očekávalo, hrozí, že škrob, který obsahují, uvolní velké množství amylózy. Ta je velmi lepkavá hmota, která těstoviny při vaření zamotává.

Nejčastější chyby při vaření

  • Sledujte dobu vaření

Pokud je na obalu uvedeno 10 minut doby vaření, dále nepokračujte. Vždy je vhodné pečlivě dodržovat tyto pokyny, aby byly vaše těstoviny úspěšné. Poté je dobře sceďte a vodu z vaření uschovejte na smíchání s omáčkou .

  • Odstraňte kryt

Hrnec přikryjte pokličkou pouze do doby, než se voda vyvaří. Poté, jakmile těstoviny vhodíte dovnitř, nezakrývejte je.

Pět tipů pro lepší vaření těstovin

Dobře uvařené těstoviny
  • Použijte velký kastrol. Když se těstoviny vaří a expandují, pokud je vody málo, nevyhnutelně změknou a budou lepkavé. Proto je vždy lepší spolehnout se na dostatečné množství vody!
  • Před uvedením do varu dejte do pánve studenou vodu a žádný olej. Sůl přidávejte, až když voda začne vřít.
  • Někteří odborníci doporučují vyjmout těstoviny o čtyři minuty dříve, než je uvedeno na obalu, aby byly hotové po smíchání s omáčkou. Budou dokonale al dente.
  • Další zlozvyk na zahnání: nikdy nezalévejte uvařené a scezené těstoviny studenou vodou! Oplachování riskuje narušení působení škrobu, což umožňuje omáčce lépe držet.
  • Vyvarujte se vylévání vody z vaření do dřezu. I když vás jeho bílý a pastovitý vzhled nevzbuzuje příliš důvěry, jak jsme si řekli výše, je to nezbytná tekutina pro vylepšení omáčky. Uvolňovaný škrob je emulgátor a zahušťovadlo. Ušetřením této vody  a jejím přidáním do omáčky se tedy tekutiny a oleje promísí, čímž se podporuje její hustá a krémová textura.

Hit enter to search or ESC to close.