Zde je návod, jak si doma vypěstovat neomezený česnek

Zde je návod, jak si doma vypěstovat neomezený česnek

Česnek, přísada s výraznou vůní, která zvýrazňuje chuť našich pokrmů, je bohatá na benefity, které se neomezují pouze na kulinářskou oblast. Potraviny se silnými protizánětlivými a antibiotickými vlastnostmi, mít je po ruce je nezbytné. Ale nebojte se, není třeba vydělat peníze nebo se stát obětí neustálých výletů do supermarketu, velmi jednoduchá metoda vám umožní mít tuto surovinu doma tím, že ji budete pěstovat v nekonečném množství!

Česnek, stěžejní potravina v tradiční medicíně, se po tisíce let používá k léčbě mnoha zdravotních poruch. Nyní se pěstuje po celém světě a představuje pro několik zemí lék s impozantní účinností. V závislosti na zemi, která ji používá, dostala tato složka v průběhu staletí různé názvy, včetně „ruského penicilinu“ a „přírodního antibiotika“.

Jak vysvětluje  The Pharmacognosy Review , starověké civilizace se obrátily na česnek k léčbě mnoha epidemií, včetně tyfu, cholery a chřipky. Preventivní i léčebný prostředek zároveň, jeho tradiční použití přitahuje zvědavost vědců a vede k několika průkazným studiím o jeho příznivém působení na naše zdraví. Pojďme se na ně podívat blíže.

Česnek zlepšuje zdraví srdce

Podle  studie  zveřejněné  The Avicenna Journal of Phytom edecine má česnek mnoho výhod, které působí preventivně na kardiovaskulární onemocnění. Několik klinických studií skutečně prokázalo jeho pozitivní účinek na snížení krevního tlaku a cholesterolu a také na prevenci aterosklerózy, což vše souvisí se zdravím srdce.

Kromě toho experiment provedený na 47 pacientech trpících hypertenzí prokázal pozitivní účinky česneku na systolický krevní tlak, což umožňuje jeho výrazné snížení bez škodlivých vedlejších účinků. Nespornou výhodou česneku je skutečně jeho schopnost léčit určité poruchy, aniž by to nutně vedlo ke komplikacím. Studie na pacientech trpících cholesterolem dospěla ke stejnému závěru po pozorování významného snížení celkového sérového cholesterolu, čímž se snížilo riziko koronárních příhod o 38 % u jedinců ve věku 50 let.

Posiluje imunitní systém

Užívání česneku k posílení imunitního systému není fenoménem poslední doby. Tento lék na drobné poruchy se skutečně osvědčil dlouho předtím, než se objevil farmaceutický průmysl. Věda to dnes potvrzuje, jak je vysvětleno v  The Journal of Immunology Research ,  zdá se, že komplexní biochemie česneku (také nazývaného Allium Sativum) zlepšuje fungování imunitního systému. Díky sekreci  protizánětlivých cytokinů , které nám umožňují regulovat naši imunitní odpověď, se věří, že česnek je zdrojem četných terapeutických výhod.

Léčí kožní onemocnění

Podle  The Journal of Dermatology by topická aplikace česneku pomohla vyřešit řadu kožních poruch, včetně lupénky, alopecie, plísňových infekcí, jizev a také poruch spojených se stárnutím kůže. Jeho obsah allicinu mu skutečně   dodává silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti.

Kromě toho  studie  zaměřená na prokázání přínosů této složky na fotostárnutí vedla k velmi slibným výsledkům. Díky kyselině kávové, cysteinu a uracilu, které ji tvoří, vědci pozorovali antioxidační a protizánětlivé působení česneku na tvorbu vrásek.

Zde je návod, jak pěstovat česnek doma:

Hlavičku česneku rozdělte na jednotlivé stroužky a zasaďte je 5 centimetrů hluboko do volné, vlhké a hluboké půdy. Nezapomeňte je umístit tak, aby jejich špičatý konec směřoval ven a rozmístěte je asi 20 centimetrů od sebe. Poté je zasypte sušeným listím nebo slámou a přidejte hnojivo. Pokud jste česnek zasadili například na podzim, můžete jej na jaře přihnojit. Jakmile začne růst, zalévejte půdu pravidelně, ale dávejte pozor na přebytek; česnek nevyžaduje intenzivní zálivku. 

Pro zachování její chuti a vůně odstraňte na povrchu odkvetlé květy. Můžete ji odstranit až poté, co se objeví 5 až 6 listů a když zežloutnou nebo zhnědnou.

Jediné, co musíte udělat, je užívat si výhod tohoto neuvěřitelného jídla, které jste si sami vypěstovali zcela přirozeně!

Pozor:

Pokud jste právě prodělali operaci, nedoporučuje se konzumace česneku pro jeho antikoagulační účinek. Kojící ženy by se mu také měly vyhýbat, aby nezměnily chuť jejich mléka.

Hit enter to search or ESC to close.